České ekologické přípravky do myček na nádobí z mýdlových ořechů – unikátní výrobek, první v Evropě

Y_B_logo_1.jpg Od března nabízí brněnská firma Tierra Verde svým tuzemským zákazníkům i zahraničním partnerům unikátní nový výrobek – Gel do myčky na nádobí z mýdlových ořechů.  

Tekutý gel do myčky značky YELLOW&BLUE je vyroben na bázi rostlinných saponinů, které jsou získávány extrakcí z mýdlových ořechů v biokvalitě. Je to první výrobek tohoto druhu vyráběný nejen v České republice, ale i v Evropě. Gel je určen pro všechny druhy domácích myček nádobí. Společně s ekologickým oplachem do myčky a solí do myčky tvoří kompletní produktovou řadu pro ekologické mytí nádobí v domácích myčkách pod značkou YELLOW&BLUE. Výrobky neobsahují žádné fosfáty, které jsou zejména v přípravcích do myčky stále jednou z hlavních složek.

Šetrný k přírodě s výbornou účinností

GEL_DO_MYCKY_1L_Yellow_and_Blue.jpg„Tekutý gel do myčky z mýdlových ořechů je zajímavý zejména tím, že neobsahuje fosfáty a tím jeho používání minimalizuje zátěž životního prostředí,“ říká Nataša Foltánová, majitelka společnosti Tierra Verde, jež prací gel vyrábí. Gel do myčky z mýdlových ořechů značky YELLOW&BLUE dále neobsahuje ani ropné deriváty, chlór, syntetické barviva a parfemaci. Nataša Foltánová doplňuje: „Účinnou složkou přípravku je tak zvaný mýdlový ořech, což je obnovitelná surovina, jejíž sklizeň a zpracování zajišťuje obživu ženám v Indii.“

Ženy ženám

Příběh mýdlových ořechů začíná v podhůří Himalájí na severu Indie. Rostou tam stromy plodící mýdlové ořechy, které sklízejí a zpracovávají tamní ženy. Samy tento malý zázrak přírody odnepaměti používají pro očistu těla i praní prádla.

„Používáním výrobků z mýdlových ořechů pomáhají české ženy indickým ženám, které ořechy sbírají a zpracovávají. Pro indické ženy je sklizeň a zpracování mýdlových ořechů zdrojem příjmů a nezávislosti. Pro vás je používání výrobků YELLOW&BLUE zárukou účinného praní bez obav z nepříznivých reakcí na syntetické prací prostředky. Mýdlové ořechy zpracováváme nejšetrnější metodou extrakce za studena, která zachovává nejvyšší účinnost přírodních saponinů. Výtažek je pak použit pro výrobu našich ekologicky šetrných pracích prostředků,“ říká Nataša Foltánová.

mydlovy_orech.jpg

O společnosti TIERRA VERDE

Společnost TIERRA VERDE s.r.o. je česká firma vyrábějící ekologicky šetrné výrobky pro domácnost. Pod značkou YELLOW&BLUE nabízí ekologické prací a čistící prostředky, ve kterých využívá prací a čistící sílu mýdlových ořechů. Sortiment značky YELLOW&BLUE zahrnuje širokou řadu čistě přírodních, čistících prostředků pro domácnost, prací prášky v sypké i tekuté podobě a přípravky do myčky. Přírodní složení výrobků nezatěžuje životní prostředí, koncentrovaná forma zajišťuje maximální účinnost. Přípravky jsou vyráběny na přírodní bázi, proto chrání lidskou pokožku. Jedinečnost výrobků značky YELLOW&BLUE spočívá v jejich čistě přírodním základu, který zajišťuje snadnou biologickou rozložitelnost a nízkou toxicitou vůči životnímu prostředí. Výrobky YELLOW&BLUE a použité složky nejsou testovány na zvířatech. Plastové láhve, etikety i uzávěrky jsou 100% recyklovatelné. Výrobky YELLOW&BLUE koupíte v prodejnách zdravé výživy, vybraných prodejnách dm a internetových obchodech.

 

 

Hodnocení 


Hodnoťte známkou jako ve škole.
Výborný = 1

Příspěvky

České ekologické přípravky do myček na nádobí z mýdlových ořechů – unikátní výrobek, první v Evropě Odpovědět   Pavel 25. 05. 2011, 11:37:26
tak jsem gel do myčky ze zvědavosti koupil, dnes ráno dal do myčky, pustil program a po umytí mne čekal v myčce nepříjemný zážitek - sklo i příbory jsou divně suché, zevnitř šedý povlak, zvýrazněný každý otisk prstu - a to používám i sůl i leštidlo! I při douhém eco programu jsou špatně umyté talíře, takže závěrem jen dodám, že DĚKUJI, NECHCI, zůstanu u osvědčených značek ekovýrobků..
České ekologické přípravky do myček na nádobí z mýdlových ořechů – unikátní výrobek, první v Evropě Odpovědět   Natasa 26. 05. 2011, 12:37:10
Dobrý den, mrzí nás, že jste neměl s výrobkem dobrou zkušenost, můžeme vám jej vyměnit za jiný produkt nebo vrátit peníze. Ozvěte se nám prosím na adresu nf@tierraverde.cz.
--
Nataša Foltánová
TIERRA VERDE s.r.o.
+420 511 119 820
+420 604 500 164
www.tierraverde.cz
České ekologické přípravky do myček na nádobí z mýdlových ořechů – unikátní výrobek, první v Evropě Odpovědět   Pavel 30. 05. 2011, 11:26:50
Dobrý den, děkuji za Vaši nabídku, ale koupil jsem si jen 250ml balení, takže to nestojí ani za zmínku :) Jen mne prostě mrzí fakt, že se konečně objevil eko mycí gel za výbornou cenu, ale ten výsledný efekt to prostě nemá, jak kdyby se prostředek uvolnil už v předoplachu či co - ostatní přípravky mi myjí dobře, takže nevím, kde nastal problém..
Re:České ekologické přípravky do myček na nádobí z mýdlových ořechů – unikátní výrobek, první v Evropě Odpovědět   Natasa 31. 05. 2011, 20:59:53
Zkuste ubrat nebo přidat leštidlo. Podobnou zkušenost nám referovala jedna kamarádka, tam právě pomohlo leštidla ubrat. Máme několik velmi příznivých reakcí právě na mytí skla, takže jste nás celkem zaskočil.... V žádném případě by náš gel neměl způsobit korozi skla, jako jiné, agresivnější přípravky.
Zkuste nám poslat adresu,pošleme vám nějké další vzorky na vyzkoušení, ať si spravíte chuť ;-)
Nataša Foltánová
TIERRA VERDE s.r.o.
CZECH REPUBLIC
+420 511 119 820
+420 604 500 164
www.tierraverde.cz
Pokud chcete diskutovat, musíte být registrován a přihlášen

Přihlášení
Uživatel:
Heslo:
Nejste registrovanými uživateli? Zaregistrujte se nyní a využívejte všech výhod Bio-info. Pro odběr zpravodaje, hodnocení článků, diskutování ve fóru a další funkce je vyžadovaná registrace.
 

ZPRAVODAJ

BIOINFO.pngPravidelné zasílání nejnovějších zpráv přímo do vaší e-mailové schránky. Zpravodaj Bio-info - neunikne vám nic zajímavého. Objednejte zdarma ještě dnes.

button_objednat.png

 

Anketa

Jaká kupujete vejce?
Biovejce ("0") 31%
Z volného výběhu ("1") 38%
Z hal na podestýlce ("2") 16%
Z klecových chovů ("3") 3%
Je mi to jedno 10%

 Kalendář akcí

lft 2020 rgt
lft červen rgt
Po Út St Čt So Ne
23 1 2 3 4 5 6 7
24 8 9 10 11 12 13 14
25 15 16 17 18 19 20 21
26 22 23 24 25 26 27 28
27 29 30          
 
Přidat akci

Poslední příspěvky

Tom Václavík: Dobrý den, koupíte zde: https://www.organictime.cz/
Novinka - Opalovací péče lavera,
petr: farmáři se vracejí na trh,jen Zlín zatím nic. údajně musí proběhnout...
Farmáři se vracejí na trhy,
Petr Haimann: Jetli je to všechno tak, jak je napsáno, tak je to bezvadné. Mám totiž...
Novinka - Opalovací péče lavera,
Jiri: Souhlasím, že monokultury by měly být věc minulostí. Na druhou stranu...
Co mají pořád všichni s tou pšenicí?,
Tomáš Zeman: Schválně jsem si na ten jejich test pustil. Něco tak stupidního se jen...
Rohlik.cz umí spočítat úsporu času, kilometrů nebo emisí,
Šárka: Paráda, však to ty zplanýrovaný stráně, kde byly monolitické kultury...
Česko #sazibudoucnost. Co člověk – to strom do 5 let,
dyyl: Velmi dobré informace! --- gastromania.cz/chladici-a-mrazici-technika.html
V centru Prahy otevřel obchod Minimum Waste,
dyyl: Mám zájem!
Bělokarpatský biojarmark opět na Ozvěnách Horňácka,