Cenový BIOmonitor: aktuální vývoj v prodeji biopotravin

Biotop_mlecne_vyrobky.jpg Produkt Green marketing Cenový BIOmonitor sleduje ceny pro koncové zákazníky v maloobchodních řetězcích: Albert supermarket a hypermarket, Billa, Coop, Globus, Interspar, Kaufland, Tesco, Penny Market, dm, Rossmann a Žabka. Ve zprávě níže porovnává červenec 2011 s květnem 2011.  

Nejdůležitější „události“ posledního období na poli prodeje biopotravin v maloobchodních řetězcích v České republice je zajisté zalistování biopotravin značky AlnaturA v síti hypermarketů Globus.

Celkový počet biopotravin, které byly v červenci 2011 k dostání na pultech výše uvedených maloobchodních řetězců se přehoupl přes 2,5 tisíce položek. Oproti květnu se tak počet zvýšil o 3,2 procent. Počet unikátních položek stagnoval.

Celkové vs. unikátní výskyty: celkové výskyty označují celkový počet nabízených položek, položka s jedním ean kódem se v tomto součtu může vyskytovat i vícekrát podle toho v kolika maloobchodních řetězcích se nachází; naproti tomu v součtu unikátních výskytů může být pouze jednou.Po__et_biopotravin_v___et__zc__ch_072011_1.jpg 

Počet biopotravin nabízených v červenci 2011 českými maloobchodními řetězcích. 

Nárůst celkového počtu biopotravin byl způsoben především zalistováním 109 položek značky AlnaturA v Globusu (pro srovnání: dm nabízí v současnosti 385 položek AlnaturA). Německý výrobce AlnaturA totiž následuje stejného příkladu v Německu, kde své biopotraviny nabízí jak v prodejnách dm tak v Globusu.

„Až do října 2010 měla dm drogerie markt s.r.o. se společností AlnaturA Produktions- und Handels GmbH smlouvu o exkluzivním prodeji v České republice. Poté co její platnost vypršela jsme věděli, že biopotraviny AlnaturA bude v České republice jednou nabízet také Globus,“ říká Vladimíra Filipová, která má sortiment biopotravin v dm na starosti.

Globus navýšil počet nabízených biopotravin o 32 procentna 432 položek. Stal se tak hypermarketem s nejširší nabídkou biopotravin. Velká část biopotravin AlnaturA je nabízena pohromadě v regálu určeném pro biopotraviny. Některé biopotraviny AlnaturA jsou rozmístěny i u svých kategorií (například trvanlivé chleby).

V Globusu nejvíce položek AlnaturA najdete pod kategoriemi Pečivo trvanlivé a pekárenské výrobky (17 položek) a Kojenecká a dětské výživa (15). V dm nabízejí nejvíce Pečivo trvanlivé a pekárenské výrobky (59) a Konzervované a nakládané potraviny (45). Oproti dm si v Globusu můžete biopotraviny AlnaturA zakoupit i z čerstvých kategorií jako například tofu, šunku nebo mléčné výrobky.

Při porovnání cen 74 shodných položek AlnaturA lze říci, že dm je v průměru mírně dražší. Průměrná cena těchto položek v dm činí 41,8 Kč a v Globusu 41,2 Kč (rozdíl 1,4 %). Tento rozdíl může být způsoben zaváděcími cenami (zhruba 60 položek inzeroval Globus i ve svém letáku).

Otázkou do budoucna zůstává, zda Globus zamýšlí nabízet biopotraviny značky Alnatura vedle již zalistovaného sortimentu biopotravin nebo tyto položky nahradí. V červenci byly nabízeny vedle sebe.

Více k tématu se dozvíte v článku, který Bio-info této události před časem věnoval.  

Daší novinky v maloobchodních prodejnách

Penam uvedl na trh dva druhy toastového chleba – vícezrnný a celozrnný. K dostání jsou v prodejnách Billa.

Do prodejen Interspar nyní nově dodává společnost Kaperi netradiční druhy medu: jedlový, pampeliškový, kaštanový a pomerančový. Novinkou je zde také listové těsto od společnosti Svoboda.

Olma uvedla na trh nové gramáže oblíbených jogurtových nápojů (natur, jahoda a brusinka/černý rybíz). Namísto 500 g nyní nápoje dodává v 320 g balení.

Zdroj: Green marketing cenový BIOmonitor

 

Hodnocení 


Hodnoťte známkou jako ve škole.
Výborný = 1

Pokud chcete diskutovat, musíte být registrován a přihlášen

Přihlášení
Uživatel:
Heslo:
Nejste registrovanými uživateli? Zaregistrujte se nyní a využívejte všech výhod Bio-info. Pro odběr zpravodaje, hodnocení článků, diskutování ve fóru a další funkce je vyžadovaná registrace.
 

ZPRAVODAJ

BIOINFO.pngPravidelné zasílání nejnovějších zpráv přímo do vaší e-mailové schránky. Zpravodaj Bio-info - neunikne vám nic zajímavého. Objednejte zdarma ještě dnes.

button_objednat.png

 

Anketa

Jaká kupujete vejce?
Biovejce ("0") 31%
Z volného výběhu ("1") 38%
Z hal na podestýlce ("2") 16%
Z klecových chovů ("3") 3%
Je mi to jedno 10%

 Kalendář akcí

lft 2019 rgt
lft červenec rgt
Po Út St Čt So Ne
27 1 2 3 4 5 6 7
28 8 9 10 11 12 13 14
29 15 16 17 18 19 20 21
30 22 23 24 25 26 27 28
31 29 30 31        
 
Přidat akci

Poslední příspěvky

Miloš: Vzali v úvahu i ekologickou zátěž při výrobě a používání...
Nová studie: ekologické zemědělství chrání klima,
Eliska: Dobrý den, chtěla jsem se zeptat, o které město (pozice manažera...
Společnost Country Life přijme manažera e-shopu,
Daniela: Dobrý deň, som študentkou Vysokej školy ekonomickej v Praze a píšem...
Heřmaňák: první částečně bezobalový farmářský trh v Česku oslavil rok,
patricie: skvělá akce, všem doporučuji několik let ... jen: JE TENTO TÝDEN (ne...
Netradiční filmový festival o jídle Země na talíři již příští týden,
Jana: Dobrý den jsem tu nová, chci se zepta máte někdo zkušenost se značkou...
O eko praní trochu jinak – aneb prát eko je někdy fuška,
Šárka: Gratulace Karlovi Kalnému za jeho steaky z anguse...potvrzuji,že jsou...
Známe vítěze soutěže Česká biopotravina roku 2018,
nina: Dobrý den. Thymovar je opravdu skvely+ se chci zeptat na nejakou prevenci...
Šance pro včely. Konec syntetickým akaricidům ve včelaření!,
Martina24: Toto sú zaujímavé postrehy...
Studie: ekologické hospodaření snižuje vliv zemědělství na klimatické změny,