Čejkovické bylinkové slavnosti otevřely čajový salon s kavárnou

__ejkovicke_slavnosti_2015_2110.jpg Tradičně, první zářiovou neděli, zahájila společnost SONNENTOR v moderním areálu nad historickými Templářskými sklepy „Čejkovické bylinkové slavnosti“.   

SONNENTOR otevřel také letos své sluneční brány všem zájemcům o zhlédnutí procesu výroby čajového sáčku, od výkupu bylinek, přes zpracování, až po jejich balení. V pořadí již 6. ročník se nesl ve znamení mnoha atrakcí zážitkové exkurze Bylinkový ráj včetně slavnostně otevřeného čajového salónu s kavárnou Čas na čaj. V průběhu celého roku nabízí čejkovická firma stejnojmennou zážitkovou exkurzi do výroby čajů nově spojenou s požitkem, který nabízí čajový salon s kavárnou Čas na čaj, blízkou zahrádkou sv.Hildegardy, a nejvyšším místem Čejkovic - Vylídkou na výsluní a dětskými atrakcemi na přilehlé louce.

__ejkovicke_slavnosti_2015445.jpgBylinkový ráj SONNENTOR navštívilo minulý rok přes 16000 milovníků bylinek a koření. Oproti minulému roku to byl dvojnásobný počet. Letos SONNENTOR rozvinul tematické programy na míru šité také dětem v letních táborech a v průběhu školního roku pokračuje s programy pro školy a školky. V Času na čaj mohou děti oslavit své narozeniny jako alternativu fastfoodových řetězců. Pro tento účel SONNENTOR zprovoznil Sluneční raráškovu párty linku, na které lze program pro děti s oslavou narozenin dopředu zajistit.

__ejkovicke_slavnosti_2015_1445.jpgVšudypřítomná dobrá nálada, příjemné prostředí, milí lidé, báječné bioprodukty a bohatý program pro děti i dospělé přilákaly na Čejkovické bylinkové slavnosti, i přes chladné počasí, opět mnoho tisíc návštěvníků. Součástí pestrého programu byly kromě nesčetných a bezplatných ochutnávek nejrůznějších směsí čajů a koření, mini biojarmarku, také odborné přednášky Wlasty Hlinkové a dalších. V čajovém salonu a kavárně Čas na čaj představil přední český barista Michal Křížka v rámci coffee art show přípravu čerstvě pražené kávy SONNENTOR Single Origin pocházející z přímého obchodu s biopěstiteli z Nikaraguy na prvotřídním a trvale instalovaném kávovaru italské provenience la Marzocco. Obrovský úspěch měla také nová čajová Adventní sada. O další show se postarali místní barmani míchající nealkoholické nápoje za použití čajových biosměsí SONNENTOR. Kulinářsky nápadité zdravé speciality připravovalo pro návštěvníky Rebio - provozovatel vegetariánských biorestaurací v Brně v čele s šéfkuchařem Vlastíkem Kelblem.

__ejkovicke_slavnosti_2015_3445.jpgNejmenší návštěvníky zaujalo divadelní vystoupení skvělých bratří Marčíků. Na přilehlé louce si děti vyzkoušely drátkování, jízdu na ponících a u ohýnku si vlastnoručně opekly těsto a špekáček. V jednom ze skladů bylo nainstalováno planetárium s cyklem naučně-zábavných dětských programů.  A zatímco některé děti dováděly na oblíbené obří houpačce, jiné si nechaly pomalovat  obličej barevnými motýly, beruškami a jinými obrázky. Dalším lákadlem byla přírodně naučná stezka vedená místním sdružením Brontosaurus. Rodiče mohli z deky na louce nebo z přilehlé sluneční čajovny a kavárny přihlížet, odpočívat, anebo se dozvědět od zaměstnanců společnosti o pěstitelských projektech SONNENTORU nejen v Čechách, ale po celém světě. Všudypřítomná vůně máty, meduňky, citronové trávy nebo kardamomu společně s Varmužovou cimbálovou muzikou dokreslovaly pohodovou atmosféru nedělního dne. Program zakončil dětský folklorní soubor Čejkovjan.

O společnosti SONNENTOR

Společnost Sonnentor byla založena v roce 1992 Johannem Gutmannem a Tomášem Mitáčkem. Sídlem firmy se stala jižní Morava. Výchozí myšlenkou bylo uvést selské biospeciality, jako jsou bylinné čaje, ovocné pomazánky, koření, dárkové a jiné zboží na místní a mezinárodní trh pod logem smějícího se slunce. Dnes má společnost se sídlem v Čejkovicích u Hodonína 80 zaměstnanců a vyváží své produkty do více než 50 zemí po celém světě. V současné době patří k rodině SONNENTORu více než 200 biopěstitelů. Hlavní obchodní myšlenkou je zušlechťování produktů přímo na bio-farmách, dlouhodobá spolupráce, stálost a co možná největší transparentnost, která umožňuje zpětnou vazbu.

Hodnocení 


Hodnoťte známkou jako ve škole.
Výborný = 1

Pokud chcete diskutovat, musíte být registrován a přihlášen

Přihlášení
Uživatel:
Heslo:
Nejste registrovanými uživateli? Zaregistrujte se nyní a využívejte všech výhod Bio-info. Pro odběr zpravodaje, hodnocení článků, diskutování ve fóru a další funkce je vyžadovaná registrace.
 

ZPRAVODAJ

BIOINFO.pngPravidelné zasílání nejnovějších zpráv přímo do vaší e-mailové schránky. Zpravodaj Bio-info - neunikne vám nic zajímavého. Objednejte zdarma ještě dnes.

button_objednat.png

 

Anketa

Jaká kupujete vejce?
Biovejce ("0") 31%
Z volného výběhu ("1") 38%
Z hal na podestýlce ("2") 16%
Z klecových chovů ("3") 3%
Je mi to jedno 10%

 Kalendář akcí

lft 2019 rgt
lft září rgt
Po Út St Čt So Ne
35             1
36 2 3 4 5 6 7 8
37 9 10 11 12 13 14 15
38 16 17 18 19 20 21 22
39 23 24 25 26 27 28 29
40 30            
 
Přidat akci

Poslední příspěvky

dyyl: Velmi dobré informace! --- gastromania.cz/chladici-a-mrazici-technika.html
V centru Prahy otevřel obchod Minimum Waste,
dyyl: Mám zájem!
Bělokarpatský biojarmark opět na Ozvěnách Horňácka,
Miloš: Vzali v úvahu i ekologickou zátěž při výrobě a používání...
Nová studie: ekologické zemědělství chrání klima,
Eliska: Dobrý den, chtěla jsem se zeptat, o které město (pozice manažera...
Společnost Country Life přijme manažera e-shopu,
Daniela: Dobrý deň, som študentkou Vysokej školy ekonomickej v Praze a píšem...
Heřmaňák: první částečně bezobalový farmářský trh v Česku oslavil rok,
patricie: skvělá akce, všem doporučuji několik let ... jen: JE TENTO TÝDEN (ne...
Netradiční filmový festival o jídle Země na talíři již příští týden,
Jana: Dobrý den jsem tu nová, chci se zepta máte někdo zkušenost se značkou...
O eko praní trochu jinak – aneb prát eko je někdy fuška,
Šárka: Gratulace Karlovi Kalnému za jeho steaky z anguse...potvrzuji,že jsou...
Známe vítěze soutěže Česká biopotravina roku 2018,