Čejkovické bylinkové slavnosti navštívilo přes 7 000 návštěvníků

celkovy_pohled_110.jpg První zářijovou neděli byl v dopoledních hodinách slavnostně zahájen již 3. ročních Čejkovických bylinkových slavností pořádaných společností SONNENTOR, dříve známé jako Sluneční brána.  

Na kopci nad historickými Templářskými sklepy se v předškolní neděli otevřely sluneční brány pro všechny ty, kteří měli zájem prožít pohodové odpoledne provoněné bylinkami a kořením. Již od 11:00 se u nově otevřené prodejny vybavené v selském stylu hromadili první zájemci o prohlídku provozů SONNENTORU, kteří měli možnost zhlédnout proces vzniku čajového sáčku od výkupu bylinek, přes zpracování až po jeho samotné balení.

Příjemné, časně podzimní, počasí přilákalo do Čejkovic neuvěřitelných více než 7000 návštěvníků. Letošní slavnosti byly zároveň oslavou 20. narozenin společnosti, která si nadělila dárek v podobě moderní přístavby administrativní a zpracovatelské budovy.

podium445.jpgSoučástí bohatého programu provázeného hercem Zdeňkem Junákem byly kromě prohlídky zpracovatelských a výrobních prostor a malého biojarmarku, také odborné přednášky o zdravé výživě, gemmoterapii a četných ekologických projektech. Také setkání s pěstiteli, a to také ve filmovém ztvárnění, a povídání o rozkvetlých polích měsíčku a chrpy, se těšilo velkému zájmu. Premiéra krásného filmu plného bylinek a tvrdě pracujících, ale šťastných lidí byla vyjádřením díků Sluneční brány jejím pěstitelům.

celkovy_pohled_445.jpgTaneční soubor Kyjovánek doprovázen cimbálovou muzikou dotvářel atmosféru pohody dětí hrajících si na louce a od blízké biokavárny dohlížejících rodičů. A že rodiče s dětmi měly z čeho vybírat. Počínaje Raráškovou stezkou, přes projížďku na koni a lukostřelbu všichni skončily u hrnčíře Kuny a jeho hrnčířské školičky. Celá rodina mohla ochutnat vegetariánské speciality od restaurace zdravého životního stylu – Rebio a na vlastní chuťové pohárky zjistit, jak biokoření od SONNENTORU chutná. Pro všechny zúčastněné byla připravena ochutnávková trasa různých druhů čajů a pomazánek připravených z biokoření, vedoucí provoněnými sklady SONNENTORU.

pohled_do_haly_445.jpgEnergeticky soběstačný čajovar od Nano Energies, sestavený ze starých re-cyklovaných kol, ohříval malou konvičku s vodou pro zalití jednoho šálku čaje či malé konvičky těm z návštěvníků, kteří se rozhodli napnout své svaly a čaj si jednoduše odšlapat.

Odpoledne začalo slavnostním otevřením nové přístavby administrativních prostor, skladového a výrobního areálu a spojovacího traktu mezi oběma budovami, krásným, nově zavedeným zvykem „Žehnání bylinek“. Po přípitku a slavnostním střižení pásky vkročily první návštěvníci do zbrusu nové podnikové prodejny zařízené v selském stylu, kde je prezentován kompletní sortiment, skýtající již více než 700 produktů včetně všech letošních novinek. Velmi zdařilé řešení a úspěšné dokončení celého projektu umožnilo společnosti zcelit její provozy, do budoucna podpořit její další růst a do vygenerovat několik dalších pracovních příležitostí.

Po vystoupeních dechové hudby Vinařinka a divadelního představení v podání ochotnického spolku Hrozen, včele s pěstitelkou SONNENTORU – Evou Kubišovu, začaly mít události rychlý spád. Zástupce sdružení Zdravotní klaun převzal od představitelů Sluneční brány symbolický šek, představující finanční dar za roční prodej čaje Raráškův čaj Klauni s červenými nosy. SONNENTOR přispívá 1Kč z každé prodané krabičky tohoto čaje.

dort_445.jpgPan Hyrák z Olomouce v rozhovoru se Zdeňkem Junákem představil koncept sociálního podnikání Přirozenou cestou. Společnost zaměstnává osoby znevýhodněné na trhu práce a to zejména osoby s tělesným postižením a osoby pečující o osobu blízkou. Cílem firmy je do dvou let dosažení ziskovosti a tím nezávislosti na grantech a dotacích. Vrcholem dne bylo vystoupení zakladatelů SONNENTORU Johannese Gutmanna a Tomáše Mitáčka a jejich poděkování všem přítomným i nepřítomným sedlákům. Velká pozornost byla věnována pěstiteli panu Podstávkovi, který pro SONNENTOR pěstuje měsíček a meduňku a který na pódiu oslavil své šedesátiny.

Zdroj: tisková zpráva SONNENTOR

 

Hodnocení 


Hodnoťte známkou jako ve škole.
Výborný = 1

Pokud chcete diskutovat, musíte být registrován a přihlášen

Přihlášení
Uživatel:
Heslo:
Nejste registrovanými uživateli? Zaregistrujte se nyní a využívejte všech výhod Bio-info. Pro odběr zpravodaje, hodnocení článků, diskutování ve fóru a další funkce je vyžadovaná registrace.
 

ZPRAVODAJ

BIOINFO.pngPravidelné zasílání nejnovějších zpráv přímo do vaší e-mailové schránky. Zpravodaj Bio-info - neunikne vám nic zajímavého. Objednejte zdarma ještě dnes.

button_objednat.png

 

Anketa

Jaká kupujete vejce?
Biovejce ("0") 31%
Z volného výběhu ("1") 38%
Z hal na podestýlce ("2") 16%
Z klecových chovů ("3") 3%
Je mi to jedno 10%

 Kalendář akcí

lft 2020 rgt
lft prosinec rgt
Po Út St Čt So Ne
49   1 2 3 4 5 6
50 7 8 9 10 11 12 13
51 14 15 16 17 18 19 20
52 21 22 23 24 25 26 27
53 28 29 30 31      
 
Přidat akci

Poslední příspěvky

františek: jen jsem se nikde nedočetl jak chtějí výpadek vajec z klecového chovu...
Klecovým chovům odzvonilo,
Hynek: Jako zákazníkovi Vodafonu se mi to líbí, že se snaží jít energii...
Vodafone se připojil k Evropskému týdnu udržitelného rozvoje,
Tom Václavík: Dobrý den, Patricie, články zveřejňuji, jakmile je dostanu.
Měsíc v klecd Poslaneckou sněmovnou, lidé se zavřou se sochami slepic,
patricie: tradiční bolístka tohoto webu, patnáctého se dozvídáme, co bude...
Měsíc v klecd Poslaneckou sněmovnou, lidé se zavřou se sochami slepic,
Tom Václavík: Dobrý den, koupíte zde: https://www.organictime.cz/
Novinka - Opalovací péče lavera,
petr: farmáři se vracejí na trh,jen Zlín zatím nic. údajně musí proběhnout...
Farmáři se vracejí na trhy,
Petr Haimann: Jetli je to všechno tak, jak je napsáno, tak je to bezvadné. Mám totiž...
Novinka - Opalovací péče lavera,
Jiri: Souhlasím, že monokultury by měly být věc minulostí. Na druhou stranu...
Co mají pořád všichni s tou pšenicí?,