Čejkovické bylinkové slavnosti již 2. září

Sonnentor1_1.jpg Tradiční Čejkovické bylinkové slavnosti proběhnou v neděli 2. září.  

Již tradičně, první zářijovou neděli v 11:00, zahájí společnost SONNENTOR, známá také pod názvem Sluneční brána, na kopci nad historickými Templářskými sklepy Čejkovické bylinkové slavnosti otevřením své sluneční brány všem zájemcům o zhlédnutí procesu výroby čajového sáčku od výkupu bylinek přes zpracování až po jejich balení. V pořadí již 3. ročník bude zároveň oslavou 20. narozenin společnosti a slavnostního otevření moderní přístavby administrativní a zpracovatelské budovy včetně integrovaného obchodu v tradičním selském stylu s téměř 700 výrobky SONNENTOR se všemi jeho letošními novinkami.

Sonnentor_11_1_445.jpgVšudypřítomná dobrá nálada, příjemné prostředí, milí lidé, báječné bioprodukty a zajímavý program pro děti i dospělé, přilákaly na Čejkovické bylinkové slavnosti minulý rok téměř 5000 návštěvníků. Součástí letošního bohatého programu uváděného hercem Zdeňkem Junákem budou prohlídka zpracovatelských a výrobních prostor, mini biojarmark, odborné přednášky, diskuze s pěstiteli, ochutnávky a zábavný program pro děti. Občerstvení zajistí Rebio - provozovatel vegetariánských biorestaurací v Brně. Vstupné na slavnosti a do přilehlých Templářských sklepů bude zdarma. Výtěžek z dobrovolného příspěvku do tomboly bude společnost SONNENTOR věnovat sdružení Zdravotní klaun.

Součástí svátečního odpoledne bude také slavnostní otevření nové přístavby administrativních prostor, skladového a výrobního areálu na kopci Mlaty nad Čejkovicemi, spojovacího traktu mezi oběma budovami a dále otevření zcela nové firemní prodejny, integrované v jednom z objektů. Výstavba byla kompletně provedena v roce 2012. V březnu byl slavnostně poklepán základní kámen. Úspěšné dokončení tohoto projektu umožní společnosti zcelit její provozy a umožní její další růst.

vyroba_caju_Sonnentor445.jpg20 let SONNENTORu

Právě před 20 lety se Tomáš Mitáček a Johannes Gutmann setkali na jedné z prvních ekologických konferencí v ČR. Podnikatelský duch, láska k přírodě a hlavně myšlenka pěstování bez použití chemie, umělých hnojiv a jiných prostředků na ochranu rostlin, bylo to, co je navzájem spojovalo a dalo vzniknout jedné z prvních společností zabývající se výrobou bioproduktů v České republice – SONNENTORU.

Smějící se slunce, logo společnosti, které je již 20 let neodmyslitelnou součástí a ozdobou každého produktu, je se svými 24 paprsky symbolizujícími 24 hodin dne, středověkým symbolem života a světla. Pod tímto logem byly od počátku uváděny na trh bylinné čajové speciality, a postupem času také koření, káva a další produkty SONNENTOR pocházející z kontrolovaného ekologického zemědělství.

Darujeme úsměv se Zdravotními klauny

SONNENTOR přispívá různým charitativním organizacím a jiným dobročinným sdružením. Jedním z takových projektů je například sdružení Zdravotní klaun. Myšlenka psychické pomoci nemocným hospitalizovaným dětem je společnosti velmi blízká. Speciálně pro tento účel byl na trh uveden čaj „Klauni s červenými nosy“. Z každého prodaného balení je odvedena 1 Kč občanskému sdružení Zdravotní klaun. V průběhu slavností bude tato finanční částka předána zástupcům sdružení Zdravotní klaun. Věříme, že i díky nám a našim zákazníkům bude možno těmto nemocným dětem vykouzlit úsměv na jejich tvářích.

Projekt sociálního podnikání Přirozenou cestou

SONNENTOR je také partnerem projektu Přirozenou cestou. Přirozenou cestou je sociální firma, zaměstnávající osoby znevýhodněné na trhu práce a to zejména osoby s tělesným postižením a osoby pečující o osobu blízkou. Cílem firmy je do dvou let dosažení ziskovosti a tím nezávislosti na grantech a dotacích. Každý sociální podnik se snaží obstát v konkurenčním prostředí z finančních zdrojů, které sám vytvoří prací svých zaměstnanců, bez ohledu na jejich handicap.

O společnosti SONNENTOR

Společnost Sonnentor byla založena v roce 1992 Tomášem Mitáčkem a Johannem Gutmannem. Sídlem firmy se stala jižní Morava. Výchozí myšlenkou bylo uvést selské bio-speciality jako jsou bylinné čaje, ovocné pomazánky, koření, dárkové a jiné zboží na místní a mezinárodní trh pod logem smějícího se slunce. Dnes má společnost se sídlem v Čejkovicích u Hodonína 75 zaměstnanců a vyváží své produkty do více než 50 zemí po celém světě. V současné době patří k rodině SONNENTORu více než 30 biopěstitelů. Hlavní obchodní myšlenkou je zušlechťování produktů přímo na bio-farmách, dlouhodobá spolupráce, stálost a co možná největší transparentnost, která umožňuje zpětnou dohledatelnost.

SONNENTOR -  Tady roste radost

Další informace najdete na www.sonnentor.cz.

Hodnocení 


Hodnoťte známkou jako ve škole.
Výborný = 1

Pokud chcete diskutovat, musíte být registrován a přihlášen

Přihlášení
Uživatel:
Heslo:
Nejste registrovanými uživateli? Zaregistrujte se nyní a využívejte všech výhod Bio-info. Pro odběr zpravodaje, hodnocení článků, diskutování ve fóru a další funkce je vyžadovaná registrace.
 

ZPRAVODAJ

BIOINFO.pngPravidelné zasílání nejnovějších zpráv přímo do vaší e-mailové schránky. Zpravodaj Bio-info - neunikne vám nic zajímavého. Objednejte zdarma ještě dnes.

button_objednat.png

 

Anketa

Jaká kupujete vejce?
Biovejce ("0") 31%
Z volného výběhu ("1") 38%
Z hal na podestýlce ("2") 16%
Z klecových chovů ("3") 3%
Je mi to jedno 10%

 Kalendář akcí

lft 2020 rgt
lft červenec rgt
Po Út St Čt So Ne
27     1 2 3 4 5
28 6 7 8 9 10 11 12
29 13 14 15 16 17 18 19
30 20 21 22 23 24 25 26
31 27 28 29 30 31    
 
Přidat akci

Poslední příspěvky

patricie: tradiční bolístka tohoto webu, patnáctého se dozvídáme, co bude...
Měsíc v klecd Poslaneckou sněmovnou, lidé se zavřou se sochami slepic,
patricie: tradiční bolístka tohoto webu, patnáctého se dozvídáme, co bude...
Měsíc v klecd Poslaneckou sněmovnou, lidé se zavřou se sochami slepic,
Tom Václavík: Dobrý den, koupíte zde: https://www.organictime.cz/
Novinka - Opalovací péče lavera,
petr: farmáři se vracejí na trh,jen Zlín zatím nic. údajně musí proběhnout...
Farmáři se vracejí na trhy,
Petr Haimann: Jetli je to všechno tak, jak je napsáno, tak je to bezvadné. Mám totiž...
Novinka - Opalovací péče lavera,
Jiri: Souhlasím, že monokultury by měly být věc minulostí. Na druhou stranu...
Co mají pořád všichni s tou pšenicí?,
Tomáš Zeman: Schválně jsem si na ten jejich test pustil. Něco tak stupidního se jen...
Rohlik.cz umí spočítat úsporu času, kilometrů nebo emisí,
Šárka: Paráda, však to ty zplanýrovaný stráně, kde byly monolitické kultury...
Česko #sazibudoucnost. Co člověk – to strom do 5 let,