Brněnské restaurace hledají "dobroty z blízka"

octy.jpg Dvě brněnské restaurace se rozhodly vyjít vstříc stoupajícímu zájmu svých zákazníků o místní produkty. Pro nově otevřené „Koutky delikates z blízka“ hledají dodavatele.  

V poslední době dynamicky roste zájem o kvalitní produkty a kvalitní gastronomii. Stále víc zákazníků hledá delikátní výrobky pocházející z blízka, výrobky z Moravy a Čech. Stýská se nám po původních chutích, které nejsou k mání. Po chutích, které známe z kuchyní našich babiček a maminek, které byly přirozeně bio, aniž by je musel zdobit nějaký certifikát.

Majitelé dvou brněnských gastronomických zařízení se rozhodli propagovat existenci příkladných farmářů a výrobců místních potravin a motivovat ostatní konzumenty k ochutnání. „Chceme dostat vynikající místní produkty mezi lidi“, komentuje svůj počin Lucie Frgalová z restaurantu La Bouchée, jednoho z iniciátorů.

syr.jpgA právě to je cílem prodejního koutku lokálních potravin, který připravují k otevření v brněnské kavárně Falk a restauraci La Bouchée. Aby svůj záměr naplnili, vyhlašují proto do Koutku Delikates kavárny Falk v Brně na Gorkého ulici 12 a restaurace La Bouchée na Údolní 33 konkurz na dodavatele delikates „z blízka“.

Výběrová degustace odbornou porotou proběhne 4.11.2010 V 10 hodin v salonku restaurace La Bouchée za účasti novinářů, odborníků na místní potraviny, a dalších pozvaných hostů.

„Labužnickou restauraci La Bouchée (www.labouchee.cz) a stylovou kavárnu Falk (www.falkcafe.cz) jsme vybrali proto, že se nachází v těsné blízkosti centra Brna a navštěvuje je početná skupina gurmánů a také studentů, včetně zahraničních, od kterých předpokládáme v prvé řadě zájem. Majitelé obou podniků jsou navíc sami nadšeni pro kvalitní produkty z blízka a tak se nabízí možnost výborné místní výrobky nejen prodávat, ale také zakomponovat do menu nabízeného přímo na jídelním lístku“ říká Lucie Frgalová. 

Organizátoři iniciativy Koutek místních delikates hledají výrobky vytvořené z kvalitních surovin s jasným původem, ideálně v regionu Moravy, které se mohou honosit názvem místní delikatesa. Produkty, které jsou nějakým způsobem srdečně provázány s farmářem, vinařem, atd., a které jejich výrobci považují za svoji vizitku nebo které nesou pečeť původní rodinné receptury...

uzeniny.jpgOrganizátoři hledají především výrobky s alespoň měsíční trvanlivostí, například různé jednodruhové i směsné zavařeniny a marmelády, sirupy, paštiky zavařené ve skle, chutney a jinou zpracovanou zeleninu (naloženou, sušenou, zavařenou, pečenou,…), med, oříškové směsi, naložené sýry, koření a bylinky, likéry, pálenky, vína, nealko mošty, šťávy, domácí balené sladkosti, sušenky, oleje, přírodní bujóny a dochucovadla, sušené produkty a další.

„Výrobky, které by výrobci rádi přihlásili do výběrové degustace, by měly mít původní autentický a účelný obal s jednoduchým a decentním designem. Jedinou zásadní podmínkou je, že přihlášený výrobek nesmí být v obalu původně určeném pro jiný produkt (skleničky od jogurtů, atd.). K originálnímu obalu dodáme vlastní jednoduché etikety s logem Koutku Delikates a maximálním množstvím informací o Vašem produktu“, doplňuje Lucie Frgalová.

Další informace pro zájemce:

Lucie Frgalová
Tel: 605 046 751
Mail: LFRGALOVA@seznam_cz
www.falkcafe.cz a www.labouchee.cz

 

 

 

 

Hodnocení 






Hodnoťte známkou jako ve škole.
Výborný = 1

Pokud chcete diskutovat, musíte být registrován a přihlášen

Přihlášení
Uživatel:
Heslo:
Nejste registrovanými uživateli? Zaregistrujte se nyní a využívejte všech výhod Bio-info. Pro odběr zpravodaje, hodnocení článků, diskutování ve fóru a další funkce je vyžadovaná registrace.
 

ZPRAVODAJ

BIOINFO.pngPravidelné zasílání nejnovějších zpráv přímo do vaší e-mailové schránky. Zpravodaj Bio-info - neunikne vám nic zajímavého. Objednejte zdarma ještě dnes.

button_objednat.png

 

Anketa

Jaká kupujete vejce?
Biovejce ("0") 31%
Z volného výběhu ("1") 38%
Z hal na podestýlce ("2") 16%
Z klecových chovů ("3") 3%
Je mi to jedno 10%

 Kalendář akcí

lft 2020 rgt
lft červen rgt
Po Út St Čt So Ne
23 1 2 3 4 5 6 7
24 8 9 10 11 12 13 14
25 15 16 17 18 19 20 21
26 22 23 24 25 26 27 28
27 29 30          
 
Přidat akci

Poslední příspěvky

Tom Václavík: Dobrý den, koupíte zde: https://www.organictime.cz/
Novinka - Opalovací péče lavera,
petr: farmáři se vracejí na trh,jen Zlín zatím nic. údajně musí proběhnout...
Farmáři se vracejí na trhy,
Petr Haimann: Jetli je to všechno tak, jak je napsáno, tak je to bezvadné. Mám totiž...
Novinka - Opalovací péče lavera,
Jiri: Souhlasím, že monokultury by měly být věc minulostí. Na druhou stranu...
Co mají pořád všichni s tou pšenicí?,
Tomáš Zeman: Schválně jsem si na ten jejich test pustil. Něco tak stupidního se jen...
Rohlik.cz umí spočítat úsporu času, kilometrů nebo emisí,
Šárka: Paráda, však to ty zplanýrovaný stráně, kde byly monolitické kultury...
Česko #sazibudoucnost. Co člověk – to strom do 5 let,
dyyl: Velmi dobré informace! --- gastromania.cz/chladici-a-mrazici-technika.html
V centru Prahy otevřel obchod Minimum Waste,
dyyl: Mám zájem!
Bělokarpatský biojarmark opět na Ozvěnách Horňácka,