Brána k dětem otevírá druhou prodejnu v Praze

brana_list_item_1.jpg V březnu letošního roku jsme vám představili opravdu jedinečnou prodejnu. Jmenuje se „Brána k dětem“ a ekologicky smýšlejícím maminkám z Brna a okolí nabízí opravdový ráj. Bráně k dětem se ovšem daří tak dobře, že v září otevírá druhou provozovnu, tentokrát v Praze.  

Lucie_Harosova_1.JPGProdejnu provozuje paní Lucie Harnošová. Sortiment prodejny tvoří moderní látkové pleny,  biooblečení pro děti i dospělé, většinou vyrobené na principu FAIR TRADE, šátky na nošení dětí, přírodní kosmetiku, ekologickou drogerii, potřeby pro maminky a řadu dalších ekologických výrobků. Kromě „kamenné" prodejny je možné také nakupovat on-line na www.branakdetem.cz.

Bio-info v březnu položilo zakladatelce prodejny několik otázek. Po půl roce jsme se do brněnské prodejny vypravili znovu a majitelky se zeptali, co se za tu dobu změnilo.

Jak zatím prosperuje vaše prodejna úzce zaměřená na potřeby pro "biobaby", tedy vše ekologické pro děti?

Nejprve je potřeba upřesnit, že celý projekt, tedy kamenná prodejna a e-shop, funguje dva roky a nyní jsme se rozhodli investovat do otevření prodejny v centru Prahy. Takže Brána k dětem roste, nicméně výdaje s tím související nejsou ani nemohou být zanedbatelné. Ovšem raději a zejména pohlížím na celou naši práci jako na osvětu a poslání a v tomhle směru nás čeká ještě velká spousta práce. Například při projektu „Představujeme moderní látkové pleny lékařům".

S jakými maminkami se nejčastěji v prodejně setkáváte? Pochybovačné nebo nadšené, přesvědčené?

Setkáváme se s různými typy lidí, nicméně v největší míře si nás vyhledají ti, kteří jsou již ekoproduktům nakloněni. Těší nás ale nejvíc, když dokážeme přesvědčit právě ty pochybovačné.

O jaké zboží je největší zájem?

Velkému zájmu se těší šátky a nosítka pro nošení dětí, moderní látkové pleny a pro ženy výrobky ekologické intimní hygieny.

Naopak, z prodeje kterých výrobků jste zklamána?

Biooblečení pro dospělé se bohužel netěší přílišnému zájmu, což doufáme, že se změní u našich pražských zákazníků. Pokud není dostatečná poptávka, nemůže být ani široká nabídka. Mrzí nás to zejména proto, že je zde velký prostor pro ekologické chování. Detailně o tom píšu na našem webu.

Jaké marketingové aktivity využíváte pro podporu vašeho sortimentu? Jak moc se na promočních akcích podílejí vaši dodavatelé?

Ze strany dodavatelů je podpora pouze výjimečná, jedná se o několik málo stabilních firem. Souvisí s tím ovšem problematika financí. Marže na našich produktech jsou minimální. Mnohem nižší, než u potravin či klasického oblečení. Pak musíme my i dodavatelé řešit, zda-li peníze věnovat osvětě nebo novým produktům. Naše odvětví by potřebovalo sponzory!
Aktivity směřujeme na využívání všech dostupných možností na internetu, ale i představování zboží v reálu. Nápadů a možností je ještě spousta, jen musí nastat ten správný čas....

Jaké máte plány pro nejbližší budoucnost?

Jak jsem již zmínila, v polovině září otvíráme na adrese Náplavní 11, Praha 2, pouhou minutu od Mánesa, další kamennou prodejnu. Prodejnu připravujeme dle zásad Feng Shuei, což pro nás byla lákavá výzva. Na tomto místě se budeme intenzivně věnovat právě i osvětě. Nádherné velké sklepní prostory, které máme k dispozici, využijeme na každodenní přednášky, semináře, kurzy. Tyto aktivity se budou rozbíhat koncem října.

A další důležitou akci organizujeme společně s neziskovou organizací NESEhnutí. Konference AKTIVNÍ RODIČOVSTVÍ proběhne 24. října v Brně. Název Aktivní rodičovství může být synonymem pro anglický výraz „attachment parenting", kontaktní rodičovství, přirozené rodičovství či intuitivní rodičovství. Návrat k našim kořenům, naslouchání vlastní intuici a respektování dítěte jako partnera, nikoliv podřízeného. Po celý den budou na půdě Masarykovi univerzity probíhat přednášky zajímavých a ve svém oboru známých osobností a také workshopy a besedy. Bližší informace naleznete opět na našich stránkách www.branakdetem.cz.
Na obou místech se s Vámi i čtenáři ráda setkám!

Díky za rozhovor.

Za Bio-info se ptal Tom Václavík.Hodnocení 


Hodnoťte známkou jako ve škole.
Výborný = 1

Pokud chcete diskutovat, musíte být registrován a přihlášen

Přihlášení
Uživatel:
Heslo:
Nejste registrovanými uživateli? Zaregistrujte se nyní a využívejte všech výhod Bio-info. Pro odběr zpravodaje, hodnocení článků, diskutování ve fóru a další funkce je vyžadovaná registrace.
 

ZPRAVODAJ

BIOINFO.pngPravidelné zasílání nejnovějších zpráv přímo do vaší e-mailové schránky. Zpravodaj Bio-info - neunikne vám nic zajímavého. Objednejte zdarma ještě dnes.

button_objednat.png

 

Anketa

Jaká kupujete vejce?
Biovejce ("0") 31%
Z volného výběhu ("1") 38%
Z hal na podestýlce ("2") 16%
Z klecových chovů ("3") 3%
Je mi to jedno 10%

 Kalendář akcí

lft 2020 rgt
lft říjen rgt
Po Út St Čt So Ne
40       1 2 3 4
41 5 6 7 8 9 10 11
42 12 13 14 15 16 17 18
43 19 20 21 22 23 24 25
44 26 27 28 29 30 31  
 
Přidat akci

Poslední příspěvky

Hynek: Jako zákazníkovi Vodafonu se mi to líbí, že se snaží jít energii...
Vodafone se připojil k Evropskému týdnu udržitelného rozvoje,
Tom Václavík: Dobrý den, Patricie, články zveřejňuji, jakmile je dostanu.
Měsíc v klecd Poslaneckou sněmovnou, lidé se zavřou se sochami slepic,
patricie: tradiční bolístka tohoto webu, patnáctého se dozvídáme, co bude...
Měsíc v klecd Poslaneckou sněmovnou, lidé se zavřou se sochami slepic,
Tom Václavík: Dobrý den, koupíte zde: https://www.organictime.cz/
Novinka - Opalovací péče lavera,
petr: farmáři se vracejí na trh,jen Zlín zatím nic. údajně musí proběhnout...
Farmáři se vracejí na trhy,
Petr Haimann: Jetli je to všechno tak, jak je napsáno, tak je to bezvadné. Mám totiž...
Novinka - Opalovací péče lavera,
Jiri: Souhlasím, že monokultury by měly být věc minulostí. Na druhou stranu...
Co mají pořád všichni s tou pšenicí?,
Tomáš Zeman: Schválně jsem si na ten jejich test pustil. Něco tak stupidního se jen...
Rohlik.cz umí spočítat úsporu času, kilometrů nebo emisí,