Blíží se konference Bio Summit

Biosummit_logo110.jpg Dvoudenní setkání významných evropských aktérů ekologického zemědělství se koná 14. a 15. listopadu v Praze.   

Cílem konference je zpřístupnit odborné i široké veřejnosti nové poznatky z oblasti ekologického zemědělství z České republiky i špičkových zahraničních pracovišť. Letošní ročník představí posluchačům nové informace a zkušenosti s fungováním ekologického zemědělství (EZ) v evropských zemích a i konkrétní příklady úspěšných ekozemědělských projektů. Chybět nebudou informace o regionální i přeshraniční spolupráci, prostor pro prezentaci bude mít výzkum EZ v regionu střední a východní Evropy, vč. zkušeností s využíváním nových inovačních programů, a představení fungujících systémů poradenství pro EZ.

První den konference budou diskutovány zejména výzvy EZ – jeho současná a budoucí role v evropské zemědělské politice a příležitostí a bariéry rozvoje ekologického zemědělství. Dokážeme využít potenciálu, který nabízí ekologické zemědělství pro ochranu půdy, vody a utváření krajiny? Může ekologické zemědělství vyprodukovat dostatek potravin? Jaká je jeho role a nabídka při řešení současných problémů evropského zemědělství? Na tyto a další otázky odpoví zahraniční i čeští odborníci, výzkumníci, zástupci státní správy i politici. Na moderované besedě se zástupci ze zemí střední a východní Evropy pokusí definovat hlavní příležitosti a bariéry pro rozvoj ekologického zemědělství v zemích bývalého východního bloku. Poprvé zde budou prezentovány také informace o ekonomické výkonnosti odvětví EZ z dat FADN a představena srovnání výsledků ekologických a konvenčních zemědělců a porovnání ekonomiky ekofarem ČR s vybranými zeměmi EU.

Druhý den konference je určen zejména praxi a zemědělským poradcům a je věnován produkčnímu potenciálu ekologického zemědělství především na orné půdě. Mimo jiné zde bude představena zcela nová forma podpory v rámci Programu rozvoje venkova na období 2014-2020 (PRV) – konkrétně opatření 16.1.1 Podpora operačních skupin a projektů EIP- která vychází z iniciativy Evropského inovačního partnerství (EIP) „Produktivita a udržitelnost zemědělství“ a jejímž cílem je podpořit fungování tzv. operačních skupin.
Konferenční blok bude věnován také prezentaci již vzniklých zahraničních inovačních projektů, které mohou sloužit jako inspirace pro ČR (více např. na http://www.ok-net-arable.eu/ a http://agrispin.eu/). Své zkušenosti z praktického přenosu výsledků výzkumu do praxe a různých forem poradenství představí zástupci z Rakouska, Estonska, Ukrajiny či Polska. Část programu je zaměřena na představení aktivit, které nabízí či zajišťují jednotlivé instituce pro rozvoj ekologického zemědělství u nás.

Hodnocení 


Hodnoťte známkou jako ve škole.
Výborný = 1

Pokud chcete diskutovat, musíte být registrován a přihlášen

Přihlášení
Uživatel:
Heslo:
Nejste registrovanými uživateli? Zaregistrujte se nyní a využívejte všech výhod Bio-info. Pro odběr zpravodaje, hodnocení článků, diskutování ve fóru a další funkce je vyžadovaná registrace.
 

ZPRAVODAJ

BIOINFO.pngPravidelné zasílání nejnovějších zpráv přímo do vaší e-mailové schránky. Zpravodaj Bio-info - neunikne vám nic zajímavého. Objednejte zdarma ještě dnes.

button_objednat.png

 

Anketa

Jaká kupujete vejce?
Biovejce ("0") 31%
Z volného výběhu ("1") 38%
Z hal na podestýlce ("2") 16%
Z klecových chovů ("3") 3%
Je mi to jedno 10%

 Kalendář akcí

lft 2020 rgt
lft červenec rgt
Po Út St Čt So Ne
27     1 2 3 4 5
28 6 7 8 9 10 11 12
29 13 14 15 16 17 18 19
30 20 21 22 23 24 25 26
31 27 28 29 30 31    
 
Přidat akci

Poslední příspěvky

patricie: tradiční bolístka tohoto webu, patnáctého se dozvídáme, co bude...
Měsíc v klecd Poslaneckou sněmovnou, lidé se zavřou se sochami slepic,
patricie: tradiční bolístka tohoto webu, patnáctého se dozvídáme, co bude...
Měsíc v klecd Poslaneckou sněmovnou, lidé se zavřou se sochami slepic,
Tom Václavík: Dobrý den, koupíte zde: https://www.organictime.cz/
Novinka - Opalovací péče lavera,
petr: farmáři se vracejí na trh,jen Zlín zatím nic. údajně musí proběhnout...
Farmáři se vracejí na trhy,
Petr Haimann: Jetli je to všechno tak, jak je napsáno, tak je to bezvadné. Mám totiž...
Novinka - Opalovací péče lavera,
Jiri: Souhlasím, že monokultury by měly být věc minulostí. Na druhou stranu...
Co mají pořád všichni s tou pšenicí?,
Tomáš Zeman: Schválně jsem si na ten jejich test pustil. Něco tak stupidního se jen...
Rohlik.cz umí spočítat úsporu času, kilometrů nebo emisí,
Šárka: Paráda, však to ty zplanýrovaný stráně, kde byly monolitické kultury...
Česko #sazibudoucnost. Co člověk – to strom do 5 let,