Biovína z celého světa na české trhu díky Porta solis

Porta solis_vino Společnost Porta solis, rodinná firma manželů Hany a Martina Bagarových, sídlící v Želešicích nedaleko od Brna, začala nedávno dovážet do České republiky kvalitní biovína z nejznámějších světových vinařských oblastí.  

„Řadu let jsme se v zahraničí setkávali s poměrně bohatou a stále rostoucí nabídkou velmi kvalitních biovín,  zatímco u nás byl výběr poměrně malý. Oba máme blízko k ekologickému zemědělství profesně i soukromě v podstatě odjakživa. A také máme rádi víno. Tak jsme si řekli, že je čas s tím něco udělat", shrnuje své rozhodnutí Hana Bagarová.

Její slova doplňuje manžel Martin: „Na počátku mě trochu překvapilo, když jsem zjistil, že mnoho vinařů, zejména ve Francii, přechází k ekologickému pěstování především proto, že je to způsob, jak ještě zlepšit kvalitu svých vín. U nás je stále ještě zakořeněná představa, že biozemědělci se zajímají především o přírodu, životní prostředí či zdraví, kvalita je až na druhém místě. Biovína jsou hezkým příkladem toho, že to jde ruku v ruce, pokud se to dělá dobře."

Porta SolisPorta solis s.r.o. nabízí především vysokou kvalitu. Firma nechce na přesyceném trhu s vínem soutěžit cenou, nabízí proto široký sortiment v různých cenových kategoriích od běžných vín za velmi příznivé ceny až po luxusní vína pro náročné zákazníky. Dbá na to, aby představovala vína s různým charakterem, z různých oblastí. Mezi její zákazníky budou jistě patřit restaurace, zaměřující se na gastronomii určitého regionu či oblasti. „Jedna vyhlášená restaurace je zaměřena na latinskoamerickou kuchyni. Na to zaměřují i svůj styl, proto od nás chtějí vína španělská, argentinská a chilská", komentuje Hana. Pro bioprodejny je spolupráce výhodná v tom, že mohou svým zákazníkům nabídnout sortiment biovín, který by marně hledali v kterémkoli supermarketu.

„Naším cílem je, abychom byli schopni každému nabídnout to, co je pro něj vhodné. Jiný sortiment bude chtít běžný obchod s biopotravinami a jiný luxusní restaurace. Je jasné, že si vyberete jiné víno na běžné pití k jídlu, jiné koupíte, když chcete někoho potěšit dárkem a jiné si zase vyberete ke slavnostní tabuli" shrnuje Martin Bagar.

Porta Solis_logoNabídku více než 80 vín najdete na www.portasolis.cz.

 

ZPRAVODAJ

BIOINFO.pngPravidelné zasílání nejnovějších zpráv přímo do vaší e-mailové schránky. Zpravodaj Bio-info - neunikne vám nic zajímavého. Objednejte zdarma ještě dnes.

button_objednat.png

 

Anketa

Dáváte při nákupu kávy a čokolády přednost fair trade výrobkům?

 Kalendář akcí

lft 2018 rgt
lft červenec rgt
Po Út St Čt So Ne
26             1
27 2 3 4 5 6 7 8
28 9 10 11 12 13 14 15
29 16 17 18 19 20 21 22
30 23 24 25 26 27 28 29
31 30 31          
 
Přidat akci

Poslední příspěvky

Medical Hospital Supplies: Thankyou for sharing :)
Pharmacy Products,
Martina24: Toto sú zaujímavé postrehy...
Studie: ekologické hospodaření snižuje vliv zemědělství na klimatické změny,
Karolina: Skvělý nápad, jak zabránit klíčení a to bez použití chemie!...
Ekologická revoluce ve skladování brambor,
Vlastimil: Chci objednat husu asi 4-5 kg na Svatého Martina. Jak ji mohu objednat?...
Je libo domácí svatomartinskou husu nebo kachnu?,
Roman: druhým rokem dělám právě prevenci ohledně varroa. A to tím že vždy...
Šance pro včely. Konec syntetickým akaricidům ve včelaření!,
Monika: Dobrý den,krásně jste to shrnul,sepsal.Ani nevím kdy jsem prvně vyprala...
O eko praní trochu jinak – aneb prát eko je někdy fuška,
David: Dobrý den přátelé, chtěl bych poprosit VÁS Odpovědět na několik...
Jak výživa zvířat ovlivní chuť a kvalitu produktu?,
marie: Mám k tomuto dotaz:jsem na biofarmě v horách,v zimě krmeny krávy pouze...
Jak výživa zvířat ovlivní chuť a kvalitu produktu?,