Biovína z celého světa na české trhu díky Porta solis

Porta solis_vino Společnost Porta solis, rodinná firma manželů Hany a Martina Bagarových, sídlící v Želešicích nedaleko od Brna, začala nedávno dovážet do České republiky kvalitní biovína z nejznámějších světových vinařských oblastí.  

„Řadu let jsme se v zahraničí setkávali s poměrně bohatou a stále rostoucí nabídkou velmi kvalitních biovín,  zatímco u nás byl výběr poměrně malý. Oba máme blízko k ekologickému zemědělství profesně i soukromě v podstatě odjakživa. A také máme rádi víno. Tak jsme si řekli, že je čas s tím něco udělat", shrnuje své rozhodnutí Hana Bagarová.

Její slova doplňuje manžel Martin: „Na počátku mě trochu překvapilo, když jsem zjistil, že mnoho vinařů, zejména ve Francii, přechází k ekologickému pěstování především proto, že je to způsob, jak ještě zlepšit kvalitu svých vín. U nás je stále ještě zakořeněná představa, že biozemědělci se zajímají především o přírodu, životní prostředí či zdraví, kvalita je až na druhém místě. Biovína jsou hezkým příkladem toho, že to jde ruku v ruce, pokud se to dělá dobře."

Porta SolisPorta solis s.r.o. nabízí především vysokou kvalitu. Firma nechce na přesyceném trhu s vínem soutěžit cenou, nabízí proto široký sortiment v různých cenových kategoriích od běžných vín za velmi příznivé ceny až po luxusní vína pro náročné zákazníky. Dbá na to, aby představovala vína s různým charakterem, z různých oblastí. Mezi její zákazníky budou jistě patřit restaurace, zaměřující se na gastronomii určitého regionu či oblasti. „Jedna vyhlášená restaurace je zaměřena na latinskoamerickou kuchyni. Na to zaměřují i svůj styl, proto od nás chtějí vína španělská, argentinská a chilská", komentuje Hana. Pro bioprodejny je spolupráce výhodná v tom, že mohou svým zákazníkům nabídnout sortiment biovín, který by marně hledali v kterémkoli supermarketu.

„Naším cílem je, abychom byli schopni každému nabídnout to, co je pro něj vhodné. Jiný sortiment bude chtít běžný obchod s biopotravinami a jiný luxusní restaurace. Je jasné, že si vyberete jiné víno na běžné pití k jídlu, jiné koupíte, když chcete někoho potěšit dárkem a jiné si zase vyberete ke slavnostní tabuli" shrnuje Martin Bagar.

Porta Solis_logoNabídku více než 80 vín najdete na www.portasolis.cz.

 

ZPRAVODAJ

BIOINFO.pngPravidelné zasílání nejnovějších zpráv přímo do vaší e-mailové schránky. Zpravodaj Bio-info - neunikne vám nic zajímavého. Objednejte zdarma ještě dnes.

button_objednat.png

 

Anketa

Jaká kupujete vejce?
Biovejce ("0") 31%
Z volného výběhu ("1") 38%
Z hal na podestýlce ("2") 16%
Z klecových chovů ("3") 3%
Je mi to jedno 10%

 Kalendář akcí

lft 2020 rgt
lft duben rgt
Po Út St Čt So Ne
14     1 2 3 4 5
15 6 7 8 9 10 11 12
16 13 14 15 16 17 18 19
17 20 21 22 23 24 25 26
18 27 28 29 30      
 
Přidat akci

Poslední příspěvky

Jiri: Souhlasím, že monokultury by měly být věc minulostí. Na druhou stranu...
Co mají pořád všichni s tou pšenicí?,
Kuba: lehátko [url=http://www.seznam.cz]seznam[/url] https://www.seznam.cz/...
Lidl již prodal 10 milionů porcí fair trade kávy,
Tomáš Zeman: Schválně jsem si na ten jejich test pustil. Něco tak stupidního se jen...
Rohlik.cz umí spočítat úsporu času, kilometrů nebo emisí,
Šárka: Paráda, však to ty zplanýrovaný stráně, kde byly monolitické kultury...
Česko #sazibudoucnost. Co člověk – to strom do 5 let,
dyyl: Velmi dobré informace! --- gastromania.cz/chladici-a-mrazici-technika.html
V centru Prahy otevřel obchod Minimum Waste,
dyyl: Mám zájem!
Bělokarpatský biojarmark opět na Ozvěnách Horňácka,
Miloš: Vzali v úvahu i ekologickou zátěž při výrobě a používání...
Nová studie: ekologické zemědělství chrání klima,
Eliska: Dobrý den, chtěla jsem se zeptat, o které město (pozice manažera...
Společnost Country Life přijme manažera e-shopu,