Biotrh na Toulcově dvoře – odpoledne pro celou rodinu

Biotrh_Toulcak_kocarky_1.jpg Toulcův dvůr zve i v tomto měsíci všechny milovníky dobrého jídla a životního prostředí na selské bio tržiště. Pravidelný Selský biotrh se uskuteční ve čtvrtek 12. 5. a 26.5. mezi 13 a 18 hodinou v areálu Toulcova dvora, na Praze 10.  

Biotrh proběhne přímo v areálu Střediska ekologické výchovy hlavního města Prahy – Toulcova dvora. „Návštěvníci trhu budou mít kromě nakupování možnost navštívit farmu hospodářských zvířat, která se na Toulcově dvoře nachází nebo se projít přírodním areálem, kde lze najít různá společenstva – sad, louku, mokřad, pole, sad i pastviny a objevit tak kus přírody v centru města. Dětské návštěvníky určitě potěší králíci, kachny a slepice, kozy s kůzlátky, i koně nebo kráva s telátkem, podívat se mohou i na včelí úly“, zve Jan Chvátal z Toulcova dvora.

Biotrh_Toulcak_pecivo_1.jpgFarmářský trh výhradně s produkty zemědělců, kteří hospodaří šetrně k životnímu prostředí, se na Toulcově dvoře v Praze 10 koná každý 2. a 4. čtvrtek v měsíci od dubna do listopadu.

„Každý prodávající musí prokázat původ svých výrobků v ekologickém zemědělství a prodávat smějí pouze hospodáři či výrobci biopotravin nebo jimi osobně pověřené osoby. Návštěvníci tak mají jistotu, že nakupují biopotraviny s původem na konkrétní ekofarmě“, říká Lenka Bauerová z PRO-BIO LIGY.

Bio_trh_Toulcuv_dvur1.jpgSortiment prodávaného zboží bude tradiční: kozí, ovčí i kravské sýry z Horského statku Abertamy nebo Kozí farmy Březí, pečivo v biokvalitě peče biopekárna Country Life, Statek Tilia přiveze vynikající žitný chléb a ovocné džemy z vlastní produkce a Biopekárna Zemanka představí známé sušenky a krekry. Masný sortiment zajistí Biofarma Sasov a Farma Rudolec a první jarní zeleninu přivezou Machovi z Vysočiny a Camphill České Kopisty. Zvláštní sortiment pro dospělé – víno z ekologického vinohradnictví - přiveze pan Abrle z Pálavy. Především sortiment zeleniny – o kterou byl na minulém trhu velký zájem - se bude s postupujícím jarem rozšiřovat.

Pro znavené návštěvníky – ale nejen pro ně – je také otevřena jídelna Toulcova dvora, kde se mohou příchozí naobědvat nebo jen občerstvit. Novinkou letošních trhů, která potěší hlavně maminky, jsou nově otevřené výtvarné kroužky pro děti, které probíhají v průběhu trhu. Výtvarné kroužky modelování a malování pro děti od 4 do 7 let pořádá Mateřský klub Mateřídouška a je třeba se na ně přihlásit.

Bio_trh_Toulcuv_dvur_21.jpgNavíc, každý kdo přijede na jeden z květnových biotrhů (12. a 26. 5.) nakoupit na kole získá na informačním stánku trhu energetickou biotyčinku na pro dobití energie zdarma.

Brány trhu se otevírají ve 13 hodin a prodejci jsou k dispozici do 18 hodin nebo do vyprodání produktů.

Biotrh organizuje ZS Toulcův dvůr a PRO-BIO LIGA.

Další termíny konání Selského biotrhu: 12.5., 26.5., 9.6., 23.6., 14.7., 11.8., 1.9., 6.10., 20.10., 10.11., a 24.11. 2011.

 

 

Hodnocení 


Hodnoťte známkou jako ve škole.
Výborný = 1

Pokud chcete diskutovat, musíte být registrován a přihlášen

Přihlášení
Uživatel:
Heslo:
Nejste registrovanými uživateli? Zaregistrujte se nyní a využívejte všech výhod Bio-info. Pro odběr zpravodaje, hodnocení článků, diskutování ve fóru a další funkce je vyžadovaná registrace.
 

ZPRAVODAJ

BIOINFO.pngPravidelné zasílání nejnovějších zpráv přímo do vaší e-mailové schránky. Zpravodaj Bio-info - neunikne vám nic zajímavého. Objednejte zdarma ještě dnes.

button_objednat.png

 

Anketa

Jaká kupujete vejce?
Biovejce ("0") 31%
Z volného výběhu ("1") 38%
Z hal na podestýlce ("2") 16%
Z klecových chovů ("3") 3%
Je mi to jedno 10%

 Kalendář akcí

lft 2020 rgt
lft listopad rgt
Po Út St Čt So Ne
44             1
45 2 3 4 5 6 7 8
46 9 10 11 12 13 14 15
47 16 17 18 19 20 21 22
48 23 24 25 26 27 28 29
49 30            
 
Přidat akci

Poslední příspěvky

františek: jen jsem se nikde nedočetl jak chtějí výpadek vajec z klecového chovu...
Klecovým chovům odzvonilo,
Hynek: Jako zákazníkovi Vodafonu se mi to líbí, že se snaží jít energii...
Vodafone se připojil k Evropskému týdnu udržitelného rozvoje,
Tom Václavík: Dobrý den, Patricie, články zveřejňuji, jakmile je dostanu.
Měsíc v klecd Poslaneckou sněmovnou, lidé se zavřou se sochami slepic,
patricie: tradiční bolístka tohoto webu, patnáctého se dozvídáme, co bude...
Měsíc v klecd Poslaneckou sněmovnou, lidé se zavřou se sochami slepic,
Tom Václavík: Dobrý den, koupíte zde: https://www.organictime.cz/
Novinka - Opalovací péče lavera,
petr: farmáři se vracejí na trh,jen Zlín zatím nic. údajně musí proběhnout...
Farmáři se vracejí na trhy,
Petr Haimann: Jetli je to všechno tak, jak je napsáno, tak je to bezvadné. Mám totiž...
Novinka - Opalovací péče lavera,
Jiri: Souhlasím, že monokultury by měly být věc minulostí. Na druhou stranu...
Co mají pořád všichni s tou pšenicí?,