Biostyl 2012 ve znamení tuzemských biopotravin

biostyl_logo.jpg Veletrh Biostyl 2012, který se bude konat od pátku20. dubna 2012 do neděle 22. dubna 2012 na výstavišti v Holešovicích, bude tento rokprezentací českých biopotravin, festivalem dobrých, kvalitních produktů od ekologických farmářů.Návštěvníci se mohou těšit na přehledně uspořádaný prostor s jednotným vzhledem stánků i biorestauraci.  

„Ideou letošního ročníku je nabídnout návštěvníkům Biostylu 2012 čerstvé bioprodukty z českých biofarem s možností setkat se s farmáři, kteří tyto biopotraviny produkují, ať už jde o sýry, víno, maso či další produkty v kvalitě bio,“ uvedl Milan Kouřil z PRO-BIO Svazu ekologických zemědělců.Odborná garance, kterou jako každoročně PRO-BIO Svaz ekologických zemědělců nad akcí minulý týden převzal, je zárukou toho, že zde bude ten nejkvalitnější výběr biopotravin produkovaných členy svazu.

logo_probio_male.jpg„Své vynikající sýry a další mléčné výrobky zde budou prodávat Blanka a Ivan Hrbkovi z ekofarmy Amalthea z Hvozdu u Prostějova, Monika Menčíková z Šonova na Broumovsku, v prodeji budou také známé biovýrobky z kozího mléka z Ratibořic u Jaroměřic nad Rokytnou. Pečivo, marmelády, povidla a další biovýrobky z ovoce přiveze Jan Jirásek ze statku Tilia v Radešově či Vránovi z biofarmy Juré ze Zlína -Lužkovic. Maso z ekologicky chovaných zvířat nabídne Jaroslav Uher z ekofarmy Rybník u Hostouně. Nesmíme zapomenout také na biovinaře, ať už jde o Vlastimila Peřinu z Lednice na Moravě, Miloše Michlovského z Rakvic, Josefa Abrleho z Pavlova či Lukáše Rudolfského z Kutné Hory. Vynikající ovocné šťávy přiveze Slavomír Soška z firmy Vitaminátor,“ doplnil Milan Kouřil.

Biostyl_2011_pro_bio.jpgLetošní novinkou je jednotný vzhled stánků pro prodejce - ekologické zemědělce, které vznikly ve spolupráci s partnerskou organizací Zelené trhy. Unikátní je také koncept biorestaurace. Zdese bude vařit z biosurovin, které jsou v současné době k dispozici – ať už se jedná o zeleninu, ovoce či maso. „Zelené trhy vnímají záštitu PRO-BIO Svazu ekologických zemědělců jako garantovanou záruku opravdové, české bio produkce. Spojením kvalitních surovin a krásných funkčních materiálů si přejeme dát vzniknout koncepčně dokonalým farmářským trhům. Pod značkou Zelené trhy se tak zastřešuje svérázný a moderní styl farmářský trhů,“ řekl Lukáš Otevřel, zakladatel projektu. Se svými spolupracovníky se těší, že na Biostylu 2012 představí širší veřejnosti tento projekt vůbec poprvé.

Součástí doprovodného programu Biostylu 2012 bude také zahájení druhého ročníku soutěže Eko Bio Rodina. Úkolem soutěžících rodin je tvůrčím způsobem ztvárnit jejich vztah k ekologii, biopotravinám a životnímu prostředí vůbec. Výsledkem může být napsaný příběh, fotoreportáž, komiks, obraz, koláž, výrobek z recyklovatelných nebo amatérské video. Druhý ročník soutěže zahrnuje i dvě nové kategorie – pro školní kolektivy a pro amatérské i profesionální biokuchaře. „V loňském roce se nám přihlásilo 24 rodin s opravdu originálními díly. Doufáme, že letos to bude díky podpoře velkých partnerů a díky tomu, že soutěž nebude trvat jen dva měsíce, ale půl roku, ještě více,“ řekla Petra Kruntorádová z Vydavatelství Propolis, které soutěž stejně jako v loňském roce pořádá.

Zdroj: Tisková zpráva PRO-BIO Svazu ekologických zemědělců

Hodnocení 


Hodnoťte známkou jako ve škole.
Výborný = 1

Pokud chcete diskutovat, musíte být registrován a přihlášen

Přihlášení
Uživatel:
Heslo:
Nejste registrovanými uživateli? Zaregistrujte se nyní a využívejte všech výhod Bio-info. Pro odběr zpravodaje, hodnocení článků, diskutování ve fóru a další funkce je vyžadovaná registrace.
 

ZPRAVODAJ

BIOINFO.pngPravidelné zasílání nejnovějších zpráv přímo do vaší e-mailové schránky. Zpravodaj Bio-info - neunikne vám nic zajímavého. Objednejte zdarma ještě dnes.

button_objednat.png

 

Anketa

Jaká kupujete vejce?
Biovejce ("0") 31%
Z volného výběhu ("1") 38%
Z hal na podestýlce ("2") 16%
Z klecových chovů ("3") 3%
Je mi to jedno 10%

 Kalendář akcí

lft 2019 rgt
lft listopad rgt
Po Út St Čt So Ne
44         1 2 3
45 4 5 6 7 8 9 10
46 11 12 13 14 15 16 17
47 18 19 20 21 22 23 24
48 25 26 27 28 29 30  
 
Přidat akci

Poslední příspěvky

Tomáš Zeman: Schválně jsem si na ten jejich test pustil. Něco tak stupidního se jen...
Rohlik.cz umí spočítat úsporu času, kilometrů nebo emisí,
Šárka: Paráda, však to ty zplanýrovaný stráně, kde byly monolitické kultury...
Česko #sazibudoucnost. Co člověk – to strom do 5 let,
dyyl: Velmi dobré informace! --- gastromania.cz/chladici-a-mrazici-technika.html
V centru Prahy otevřel obchod Minimum Waste,
dyyl: Mám zájem!
Bělokarpatský biojarmark opět na Ozvěnách Horňácka,
Miloš: Vzali v úvahu i ekologickou zátěž při výrobě a používání...
Nová studie: ekologické zemědělství chrání klima,
Eliska: Dobrý den, chtěla jsem se zeptat, o které město (pozice manažera...
Společnost Country Life přijme manažera e-shopu,
Daniela: Dobrý deň, som študentkou Vysokej školy ekonomickej v Praze a píšem...
Heřmaňák: první částečně bezobalový farmářský trh v Česku oslavil rok,
patricie: skvělá akce, všem doporučuji několik let ... jen: JE TENTO TÝDEN (ne...
Netradiční filmový festival o jídle Země na talíři již příští týden,