Bioslavnosti ve Starém Městě provázela vůně kváskového chleba i kapky deště

Kate__ina_Winterov___v_rozhovoru120.jpg Ani letní déšť neodradil zájemce o biopotraviny a zdravý životní styl.  Již po čtrnácté se v sobotu 13. července zaplnil bio jarmarkem areál společnosti PROBIO ve Starém Městě pod Sněžníkem. Letošní ročník patřil „Kváskovému pečení chleba“.  

„Chceme lidem ukázat, že kváskové pečení není složité a díky dlouhému kynutí je kváskový chléb stravitelnější a působí pozitivně na střevní mikroflóru,“ sdělila Barbora Hernychová z marketingu PROBIO. Návštěvníci si domů odvezli recepty, potřebné bio mouky a základ kvásku na pečení.

D_______n__s_neodradil__naopak_jsme_vd____n___za_vodu.jpg„Na Bioslavnostech přibližujeme biopotraviny zábavnou formou, vysvětlujeme, že bio a ekologické zemědělství je normální. Je to možné řešení na současné globální problémy jako je sucho, úbytek hmyzu, ptáků a utužená, neúrodná půda,“ říká Barbora Hernychová. 

„Pro mě je nejdůležitější, že ekologické zemědělství funguje coby systém s minimálními vstupy neobnovitelných fosilních zdrojů – to je ta pravá podstata bezodpadu. Používá organická hnojiva, meziplodiny, další obnovitelné zdroje, více ruční práce a mechanizace, šetří velké množství obalů. V tom spatřuji jeden ze zásadních benefitů a důvod, proč ho podporovat a dávat přednost biopotravinám,“ říká Martin Hutař, zakladatel a spolumajitel PROBIO.  Společnost je zapojena do několika bezobalových projektů, dodává suroviny do bezobalových prodejen a nabízí své výrobky ve vratných kbelících. 

Tradi__n___pohankov___pala__inky_a_je__n___l__vane__ky.jpgV rozhovorech na podiu vystoupili odborníci i známe osobnosti. Herečka Kateřina Winterová zdůraznila, že není třeba jít při změně životního stylu do extrému, že každý malý krok se počítá a jedno bio v domácnosti každý den je dobrý začátek.  Zpěvačka Iva Pazderková prozradila, jak nakupuje bezobalově, jak se žije s celiakií a že k pečení používá bezlepkové mouky z PROBIO mlýna.

Zájemci měli možnost nahlédnout do provozů firmy, kde se mouky melou, balí a skladují, v bio prodejně zakoupit široký sortiment výrobků PROBIO, ochutnat bohatou škálu bio pokrmů i bio nápojů. Děti si v dětském koutku vyzkoušely mlácení obilí, mletí, vločkování či zpracování lnu.

U_kv__skov__ho_st__nku_bylo_plno.jpgCelým dnem provázela návštěvníky svým humorem moderátorská dvojice Marie Doležalové a Marek Zelinka. Odpoledne a večer zpestřili svým hudebním programem Oscar Petr Band (Marsyas), Luboš Andršt s Energit, MessenJah a Cocoman, Tomáš Kočko a orchestr a Leniwiec.

Další jubilejní 15. ročník Bioslavností se koná v sobotu 11. července 2020.

Hodnocení 


Hodnoťte známkou jako ve škole.
Výborný = 1

Pokud chcete diskutovat, musíte být registrován a přihlášen

Přihlášení
Uživatel:
Heslo:
Nejste registrovanými uživateli? Zaregistrujte se nyní a využívejte všech výhod Bio-info. Pro odběr zpravodaje, hodnocení článků, diskutování ve fóru a další funkce je vyžadovaná registrace.
 

ZPRAVODAJ

BIOINFO.pngPravidelné zasílání nejnovějších zpráv přímo do vaší e-mailové schránky. Zpravodaj Bio-info - neunikne vám nic zajímavého. Objednejte zdarma ještě dnes.

button_objednat.png

 

Anketa

Jaká kupujete vejce?
Biovejce ("0") 31%
Z volného výběhu ("1") 38%
Z hal na podestýlce ("2") 16%
Z klecových chovů ("3") 3%
Je mi to jedno 10%

 Kalendář akcí

lft 2019 rgt
lft srpen rgt
Po Út St Čt So Ne
31       1 2 3 4
32 5 6 7 8 9 10 11
33 12 13 14 15 16 17 18
34 19 20 21 22 23 24 25
35 26 27 28 29 30 31  
 
Přidat akci

Poslední příspěvky

Miloš: Vzali v úvahu i ekologickou zátěž při výrobě a používání...
Nová studie: ekologické zemědělství chrání klima,
Eliska: Dobrý den, chtěla jsem se zeptat, o které město (pozice manažera...
Společnost Country Life přijme manažera e-shopu,
Daniela: Dobrý deň, som študentkou Vysokej školy ekonomickej v Praze a píšem...
Heřmaňák: první částečně bezobalový farmářský trh v Česku oslavil rok,
patricie: skvělá akce, všem doporučuji několik let ... jen: JE TENTO TÝDEN (ne...
Netradiční filmový festival o jídle Země na talíři již příští týden,
Jana: Dobrý den jsem tu nová, chci se zepta máte někdo zkušenost se značkou...
O eko praní trochu jinak – aneb prát eko je někdy fuška,
Šárka: Gratulace Karlovi Kalnému za jeho steaky z anguse...potvrzuji,že jsou...
Známe vítěze soutěže Česká biopotravina roku 2018,
nina: Dobrý den. Thymovar je opravdu skvely+ se chci zeptat na nejakou prevenci...
Šance pro včely. Konec syntetickým akaricidům ve včelaření!,
Martina24: Toto sú zaujímavé postrehy...
Studie: ekologické hospodaření snižuje vliv zemědělství na klimatické změny,