Bioslavnosti ve Starém Městě provázela vůně kváskového chleba i kapky deště

Kate__ina_Winterov___v_rozhovoru120.jpg Ani letní déšť neodradil zájemce o biopotraviny a zdravý životní styl.  Již po čtrnácté se v sobotu 13. července zaplnil bio jarmarkem areál společnosti PROBIO ve Starém Městě pod Sněžníkem. Letošní ročník patřil „Kváskovému pečení chleba“.  

„Chceme lidem ukázat, že kváskové pečení není složité a díky dlouhému kynutí je kváskový chléb stravitelnější a působí pozitivně na střevní mikroflóru,“ sdělila Barbora Hernychová z marketingu PROBIO. Návštěvníci si domů odvezli recepty, potřebné bio mouky a základ kvásku na pečení.

D_______n__s_neodradil__naopak_jsme_vd____n___za_vodu.jpg„Na Bioslavnostech přibližujeme biopotraviny zábavnou formou, vysvětlujeme, že bio a ekologické zemědělství je normální. Je to možné řešení na současné globální problémy jako je sucho, úbytek hmyzu, ptáků a utužená, neúrodná půda,“ říká Barbora Hernychová. 

„Pro mě je nejdůležitější, že ekologické zemědělství funguje coby systém s minimálními vstupy neobnovitelných fosilních zdrojů – to je ta pravá podstata bezodpadu. Používá organická hnojiva, meziplodiny, další obnovitelné zdroje, více ruční práce a mechanizace, šetří velké množství obalů. V tom spatřuji jeden ze zásadních benefitů a důvod, proč ho podporovat a dávat přednost biopotravinám,“ říká Martin Hutař, zakladatel a spolumajitel PROBIO.  Společnost je zapojena do několika bezobalových projektů, dodává suroviny do bezobalových prodejen a nabízí své výrobky ve vratných kbelících. 

Tradi__n___pohankov___pala__inky_a_je__n___l__vane__ky.jpgV rozhovorech na podiu vystoupili odborníci i známe osobnosti. Herečka Kateřina Winterová zdůraznila, že není třeba jít při změně životního stylu do extrému, že každý malý krok se počítá a jedno bio v domácnosti každý den je dobrý začátek.  Zpěvačka Iva Pazderková prozradila, jak nakupuje bezobalově, jak se žije s celiakií a že k pečení používá bezlepkové mouky z PROBIO mlýna.

Zájemci měli možnost nahlédnout do provozů firmy, kde se mouky melou, balí a skladují, v bio prodejně zakoupit široký sortiment výrobků PROBIO, ochutnat bohatou škálu bio pokrmů i bio nápojů. Děti si v dětském koutku vyzkoušely mlácení obilí, mletí, vločkování či zpracování lnu.

U_kv__skov__ho_st__nku_bylo_plno.jpgCelým dnem provázela návštěvníky svým humorem moderátorská dvojice Marie Doležalové a Marek Zelinka. Odpoledne a večer zpestřili svým hudebním programem Oscar Petr Band (Marsyas), Luboš Andršt s Energit, MessenJah a Cocoman, Tomáš Kočko a orchestr a Leniwiec.

Další jubilejní 15. ročník Bioslavností se koná v sobotu 11. července 2020.

Hodnocení 


Hodnoťte známkou jako ve škole.
Výborný = 1

Pokud chcete diskutovat, musíte být registrován a přihlášen

Přihlášení
Uživatel:
Heslo:
Nejste registrovanými uživateli? Zaregistrujte se nyní a využívejte všech výhod Bio-info. Pro odběr zpravodaje, hodnocení článků, diskutování ve fóru a další funkce je vyžadovaná registrace.
 

ZPRAVODAJ

BIOINFO.pngPravidelné zasílání nejnovějších zpráv přímo do vaší e-mailové schránky. Zpravodaj Bio-info - neunikne vám nic zajímavého. Objednejte zdarma ještě dnes.

button_objednat.png

 

Anketa

Jaká kupujete vejce?
Biovejce ("0") 31%
Z volného výběhu ("1") 38%
Z hal na podestýlce ("2") 16%
Z klecových chovů ("3") 3%
Je mi to jedno 10%

 Kalendář akcí

lft 2019 rgt
lft říjen rgt
Po Út St Čt So Ne
40   1 2 3 4 5 6
41 7 8 9 10 11 12 13
42 14 15 16 17 18 19 20
43 21 22 23 24 25 26 27
44 28 29 30 31      
 
Přidat akci

Poslední příspěvky

Šárka: Paráda, však to ty zplanýrovaný stráně, kde byly monolitické kultury...
Česko #sazibudoucnost. Co člověk – to strom do 5 let,
dyyl: Velmi dobré informace! --- gastromania.cz/chladici-a-mrazici-technika.html
V centru Prahy otevřel obchod Minimum Waste,
dyyl: Mám zájem!
Bělokarpatský biojarmark opět na Ozvěnách Horňácka,
Miloš: Vzali v úvahu i ekologickou zátěž při výrobě a používání...
Nová studie: ekologické zemědělství chrání klima,
Eliska: Dobrý den, chtěla jsem se zeptat, o které město (pozice manažera...
Společnost Country Life přijme manažera e-shopu,
Daniela: Dobrý deň, som študentkou Vysokej školy ekonomickej v Praze a píšem...
Heřmaňák: první částečně bezobalový farmářský trh v Česku oslavil rok,
patricie: skvělá akce, všem doporučuji několik let ... jen: JE TENTO TÝDEN (ne...
Netradiční filmový festival o jídle Země na talíři již příští týden,
Jana: Dobrý den jsem tu nová, chci se zepta máte někdo zkušenost se značkou...
O eko praní trochu jinak – aneb prát eko je někdy fuška,