Biopotraviny jsou v prodejnách Albert stále dostupnější, platí to i pro cenu

Albert.jpg Biopotraviny se stávají běžnou součástí našich jídelníčků. S rostoucím trendem zdravějšího životního stylu a důrazu na trvalou udržitelnost roste i zájem o bio produkty.   

Podle dostupných dat stoupla spotřeba bio potravin v České republice mezi lety 2012 a 2018 o 150 procent. Na to reagují i prodejci potravin, kteří se zaměřují na rozšiřování tohoto sortimentu. Ty největší prodejny Albert jich dnes nabízí až šest stovek. Biopotraviny v těchto prodejnách se také stávají cenově dostupnějšími.

O biopotravinách už dávno neplatí, že jsou k sehnání pouze na trzích nebo ve specializovaných obchodech. Do sortimentu je stále více zařazují i velké obchody. Konkrétně Albert nabízí široký výběr ve všech prodejnách, v těch velkých pak výběr dosahuje až šest stovek produktů s označením bio. V menších supermarketech to jsou tři stovky. „Zákazníci, kteří dbají na zdravý životní styl a přírodu, tak najdou na jednom místě bioprodukty od masa přes pečivo, mléčné výrobky, zeleninu, pomazánky, mouky, luštěniny až po dětskou výživu. Našim cílem je, aby každý zákazník našel v Albertu alternativu toho, co si chce koupit, také v biokvalitě. Nabídku pořád rozšiřujeme a zákazníky se snažíme podporovat ve zdravém a udržitelném stravování,“ popisuje Jiří Mareček, ředitel komunikace obchodů Albert.

1.jpgS tím souvisí také cenová dostupnost biopotravin v obchodech Albert. Jejich ceny se nemusí výrazně lišit od produktů konvenčního zemědělství. Některé můžou být dokonce i nižší. Například bílý smetanový 10% jogurt o hmotnosti 150 g značky Nature´s Promise je možné pořídit za nezlevněnou cenu 11,90 korun. Konvenční produkty stejné kategorie stojí i o několik korun více. Podobná situace je i s obyčejným bílým jogurtem.

S dosažitelností tohoto druhu zboží pomáhají obchodům i vlastní značky. „Bioprodukty nabízené pod značkou Nature´s Promise neustále rozšiřujeme a i do budoucna budeme. Mezi ty nejoblíbenější patří banány, bílý jogurt a plnotučné čerstvé mléko,“ říká Gabriela Adámková manažerka vlastních značek obchodů Albert.

2.jpgMotivace k nákupu bioproduktů

„Jedním z momentů, kdy se o bio začínají zajímat lidé, nastává po narození prvního dítěte. Mladé maminky začínají právě kvůli dítěti poprvé v životě více řešit zdravou stravu a poohlíží se právě po biu. V rámci značky Nature´s Promise jim nabízíme širokou možnost výběru,“ vysvětluje Gabriela Adámková. „Na bio produkty se také převážně soustředí lidé, kteří se snaží chovat udržitelně a orientují se na zdravý životní styl,“ doplňuje. Ekologické zemědělství je totiž postaveno na přírodních procesech, produkty neobsahují dochucovadla či barviva, a také klade důraz na šetrnost k přírodě. Biocertifikát získají pouze takové produkty, které splní všechny předepsané postupy a podmínky.

Zdroj: tisková zpráva

Hodnocení 


Hodnoťte známkou jako ve škole.
Výborný = 1

Pokud chcete diskutovat, musíte být registrován a přihlášen

Přihlášení
Uživatel:
Heslo:
Nejste registrovanými uživateli? Zaregistrujte se nyní a využívejte všech výhod Bio-info. Pro odběr zpravodaje, hodnocení článků, diskutování ve fóru a další funkce je vyžadovaná registrace.
 

ZPRAVODAJ

BIOINFO.pngPravidelné zasílání nejnovějších zpráv přímo do vaší e-mailové schránky. Zpravodaj Bio-info - neunikne vám nic zajímavého. Objednejte zdarma ještě dnes.

button_objednat.png

 

Anketa

Jaká kupujete vejce?
Biovejce ("0") 31%
Z volného výběhu ("1") 38%
Z hal na podestýlce ("2") 16%
Z klecových chovů ("3") 3%
Je mi to jedno 10%

 Kalendář akcí

lft 2020 rgt
lft říjen rgt
Po Út St Čt So Ne
40       1 2 3 4
41 5 6 7 8 9 10 11
42 12 13 14 15 16 17 18
43 19 20 21 22 23 24 25
44 26 27 28 29 30 31  
 
Přidat akci

Poslední příspěvky

Hynek: Jako zákazníkovi Vodafonu se mi to líbí, že se snaží jít energii...
Vodafone se připojil k Evropskému týdnu udržitelného rozvoje,
Tom Václavík: Dobrý den, Patricie, články zveřejňuji, jakmile je dostanu.
Měsíc v klecd Poslaneckou sněmovnou, lidé se zavřou se sochami slepic,
patricie: tradiční bolístka tohoto webu, patnáctého se dozvídáme, co bude...
Měsíc v klecd Poslaneckou sněmovnou, lidé se zavřou se sochami slepic,
Tom Václavík: Dobrý den, koupíte zde: https://www.organictime.cz/
Novinka - Opalovací péče lavera,
petr: farmáři se vracejí na trh,jen Zlín zatím nic. údajně musí proběhnout...
Farmáři se vracejí na trhy,
Petr Haimann: Jetli je to všechno tak, jak je napsáno, tak je to bezvadné. Mám totiž...
Novinka - Opalovací péče lavera,
Jiri: Souhlasím, že monokultury by měly být věc minulostí. Na druhou stranu...
Co mají pořád všichni s tou pšenicí?,
Tomáš Zeman: Schválně jsem si na ten jejich test pustil. Něco tak stupidního se jen...
Rohlik.cz umí spočítat úsporu času, kilometrů nebo emisí,