Biopotraviny jsou v kurzu a v Globusu vás budou bavit

Globus-logo-2006-cmyk110_1.jpg Biopotraviny – synonymum pro zdravý životní styl – jsou stále oblíbenějšími produkty.   

Biopotraviny nejsou jen o životním stylu

Biopotraviny – synonymum pro zdravý životní styl – jsou stále oblíbenějšími produkty. Na jejich rychlém rozšíření má podíl i fakt, že dnes pro bioprodukty nemusíte chodit pouze do specializovaných obchodů či na farmářské trhy, ale jejich velmi široký sortiment můžete zakoupit třeba i v nejbližším hypermarketu Globus. Globus rozšiřuje sortiment biopotravin a posiluje spolupráci s výrobci. „Reagujeme na rostoucí poptávku zákazníků, která se každým rokem zvyšuje v průměru o 20 procent. I letos nám dosavadní vývoj ukazuje, že tento trend bude pokračovat,“ potvrzuje Jana Thompson, manažerka sortimentu „Zdravý svět“ řetězce Globus.

Globus_bio1445.jpgPoptávka i nabídka stále roste

Sortiment výrobků z ekologického zemědělství je dnes tak široký, že plně pokrývá poptávku spotřebitelů. V Globusu, který nabízí zákazníkům jednu z nejširších nabídek v rámci hypermarketových řetězců, si tak můžete zakoupit základní potraviny v bio kvalitě jako je mléko, vejce, pečivo, ovoce a zelenina, těstoviny či mouka, ale také kávu, ovocné a zeleninové šťávy nebo i víno. Pro chvíle pohody nebo jako malou odměnu si jistě vyberete z nabídky čokoládových tyčinek i slaných krekrů. Nezapomíná se ani na nejmenší strávníky, a proto v sortimentu nechybí dětská výživa nebo ekologické plenky. Příznivci šetrného přístupu k životnímu prostředí jistě ocení i nabídku ekologických pracích a čisticích prostředků. A stále více žen oslovuje i přírodní kosmetika.

V hypermarketech Globus tvoří sortiment biopotravin a ekologicky šetrných drogistických výrobků stále větší podíl, jinými slovy poptávka i nabídka stále roste, aktuálně je v nabídce více než 600 bio výrobků a také téměř 140 drogistických výrobků pro děti a péči o tělo. Již více než čtyři roky je významnou součástí nabízeného bio sortimentu německá značka Alnatura, kterou v žádném jiném hypermarketu nenajdete, vybírat můžete až z 250 výrobků. 

Globus_bio445.jpgGlobus podporuje certifikované bio farmáře, je jich však málo 

Zhruba polovina produkce je z Česka. „Naší vizí je množství certifikovaných biopotravin neustále rozšiřovat, a to ve prospěch tuzemských výrobků oproti dováženým, chceme mít zkrátka u každého výrobku českou variantu,“ říká Jana Thompson a doplňuje: „V tuzemsku je mnoho skvělých farmářů a pěstitelů, kteří produkují potraviny v biokvalitě, ale chybí jim odpovídající certifikace, kterou my vyžadujeme. Věřím ale, že certifikovaných českých producentů biopotravin bude s dalšími roky přibývat a s tím i počet jejich výrobků na našich pultech.“

Nový koncept prodeje – vše na jednom místě

Globus ve všech svých patnácti hypermarketech nabízí několik stovek alternativních produktů. Kromě biopotravin se jedná o bezlepkové výrobky, potraviny se sníženým obsahem laktózy nebo cukru, raw stravu, ale také produkty pro vegetariány či vegany nebo výrobky bez palmového oleje. V pěti hypermarketech – Ostravě, Praze Čakovicích, Trmicích u Ústí nad Labem, Havířově a Opavě – pak postavil i speciální shop in shopy „Zdravý svět“, oddělené prodejní plochy se širokým sortimentem alternativních potravin, které zákazníci v hypermarketech obvykle těžko hledají. Zákazníci zde najdou nabídku více než 1 300 těchto potravin na jednom místě.

Globus_bio2445.jpg

Zdroj: Globus

Hodnocení 






Hodnoťte známkou jako ve škole.
Výborný = 1

Pokud chcete diskutovat, musíte být registrován a přihlášen

Přihlášení
Uživatel:
Heslo:
Nejste registrovanými uživateli? Zaregistrujte se nyní a využívejte všech výhod Bio-info. Pro odběr zpravodaje, hodnocení článků, diskutování ve fóru a další funkce je vyžadovaná registrace.
 

ZPRAVODAJ

BIOINFO.pngPravidelné zasílání nejnovějších zpráv přímo do vaší e-mailové schránky. Zpravodaj Bio-info - neunikne vám nic zajímavého. Objednejte zdarma ještě dnes.

button_objednat.png

 

Anketa

Které vlastní značky supermarketů pro biopotraviny znáte?

 Kalendář akcí

lft 2018 rgt
lft květen rgt
Po Út St Čt So Ne
18   1 2 3 4 5 6
19 7 8 9 10 11 12 13
20 14 15 16 17 18 19 20
21 21 22 23 24 25 26 27
22 28 29 30 31      
 
Přidat akci

Poslední příspěvky

Martina24: Toto sú zaujímavé postrehy...
Studie: ekologické hospodaření snižuje vliv zemědělství na klimatické změny,
Karolina: Skvělý nápad, jak zabránit klíčení a to bez použití chemie!...
Ekologická revoluce ve skladování brambor,
Vlastimil: Chci objednat husu asi 4-5 kg na Svatého Martina. Jak ji mohu objednat?...
Je libo domácí svatomartinskou husu nebo kachnu?,
Roman: druhým rokem dělám právě prevenci ohledně varroa. A to tím že vždy...
Šance pro včely. Konec syntetickým akaricidům ve včelaření!,
Monika: Dobrý den,krásně jste to shrnul,sepsal.Ani nevím kdy jsem prvně vyprala...
O eko praní trochu jinak – aneb prát eko je někdy fuška,
David: Dobrý den přátelé, chtěl bych poprosit VÁS Odpovědět na několik...
Jak výživa zvířat ovlivní chuť a kvalitu produktu?,
marie: Mám k tomuto dotaz:jsem na biofarmě v horách,v zimě krmeny krávy pouze...
Jak výživa zvířat ovlivní chuť a kvalitu produktu?,
jana: Pokud tam není napsáno co ta značka znamená, dá se to dohledat na webu....
O eko praní trochu jinak – aneb prát eko je někdy fuška,