Biopotraviny jsou v kurzu a v Globusu vás budou bavit

Globus-logo-2006-cmyk110_1.jpg Biopotraviny – synonymum pro zdravý životní styl – jsou stále oblíbenějšími produkty.   

Biopotraviny nejsou jen o životním stylu

Biopotraviny – synonymum pro zdravý životní styl – jsou stále oblíbenějšími produkty. Na jejich rychlém rozšíření má podíl i fakt, že dnes pro bioprodukty nemusíte chodit pouze do specializovaných obchodů či na farmářské trhy, ale jejich velmi široký sortiment můžete zakoupit třeba i v nejbližším hypermarketu Globus. Globus rozšiřuje sortiment biopotravin a posiluje spolupráci s výrobci. „Reagujeme na rostoucí poptávku zákazníků, která se každým rokem zvyšuje v průměru o 20 procent. I letos nám dosavadní vývoj ukazuje, že tento trend bude pokračovat,“ potvrzuje Jana Thompson, manažerka sortimentu „Zdravý svět“ řetězce Globus.

Globus_bio1445.jpgPoptávka i nabídka stále roste

Sortiment výrobků z ekologického zemědělství je dnes tak široký, že plně pokrývá poptávku spotřebitelů. V Globusu, který nabízí zákazníkům jednu z nejširších nabídek v rámci hypermarketových řetězců, si tak můžete zakoupit základní potraviny v bio kvalitě jako je mléko, vejce, pečivo, ovoce a zelenina, těstoviny či mouka, ale také kávu, ovocné a zeleninové šťávy nebo i víno. Pro chvíle pohody nebo jako malou odměnu si jistě vyberete z nabídky čokoládových tyčinek i slaných krekrů. Nezapomíná se ani na nejmenší strávníky, a proto v sortimentu nechybí dětská výživa nebo ekologické plenky. Příznivci šetrného přístupu k životnímu prostředí jistě ocení i nabídku ekologických pracích a čisticích prostředků. A stále více žen oslovuje i přírodní kosmetika.

V hypermarketech Globus tvoří sortiment biopotravin a ekologicky šetrných drogistických výrobků stále větší podíl, jinými slovy poptávka i nabídka stále roste, aktuálně je v nabídce více než 600 bio výrobků a také téměř 140 drogistických výrobků pro děti a péči o tělo. Již více než čtyři roky je významnou součástí nabízeného bio sortimentu německá značka Alnatura, kterou v žádném jiném hypermarketu nenajdete, vybírat můžete až z 250 výrobků. 

Globus_bio445.jpgGlobus podporuje certifikované bio farmáře, je jich však málo 

Zhruba polovina produkce je z Česka. „Naší vizí je množství certifikovaných biopotravin neustále rozšiřovat, a to ve prospěch tuzemských výrobků oproti dováženým, chceme mít zkrátka u každého výrobku českou variantu,“ říká Jana Thompson a doplňuje: „V tuzemsku je mnoho skvělých farmářů a pěstitelů, kteří produkují potraviny v biokvalitě, ale chybí jim odpovídající certifikace, kterou my vyžadujeme. Věřím ale, že certifikovaných českých producentů biopotravin bude s dalšími roky přibývat a s tím i počet jejich výrobků na našich pultech.“

Nový koncept prodeje – vše na jednom místě

Globus ve všech svých patnácti hypermarketech nabízí několik stovek alternativních produktů. Kromě biopotravin se jedná o bezlepkové výrobky, potraviny se sníženým obsahem laktózy nebo cukru, raw stravu, ale také produkty pro vegetariány či vegany nebo výrobky bez palmového oleje. V pěti hypermarketech – Ostravě, Praze Čakovicích, Trmicích u Ústí nad Labem, Havířově a Opavě – pak postavil i speciální shop in shopy „Zdravý svět“, oddělené prodejní plochy se širokým sortimentem alternativních potravin, které zákazníci v hypermarketech obvykle těžko hledají. Zákazníci zde najdou nabídku více než 1 300 těchto potravin na jednom místě.

Globus_bio2445.jpg

Zdroj: Globus

Hodnocení 


Hodnoťte známkou jako ve škole.
Výborný = 1

Pokud chcete diskutovat, musíte být registrován a přihlášen

Přihlášení
Uživatel:
Heslo:
Nejste registrovanými uživateli? Zaregistrujte se nyní a využívejte všech výhod Bio-info. Pro odběr zpravodaje, hodnocení článků, diskutování ve fóru a další funkce je vyžadovaná registrace.
 

ZPRAVODAJ

BIOINFO.pngPravidelné zasílání nejnovějších zpráv přímo do vaší e-mailové schránky. Zpravodaj Bio-info - neunikne vám nic zajímavého. Objednejte zdarma ještě dnes.

button_objednat.png

 

Anketa

Jaká kupujete vejce?
Biovejce ("0") 31%
Z volného výběhu ("1") 38%
Z hal na podestýlce ("2") 16%
Z klecových chovů ("3") 3%
Je mi to jedno 10%

 Kalendář akcí

lft 2020 rgt
lft červenec rgt
Po Út St Čt So Ne
27     1 2 3 4 5
28 6 7 8 9 10 11 12
29 13 14 15 16 17 18 19
30 20 21 22 23 24 25 26
31 27 28 29 30 31    
 
Přidat akci

Poslední příspěvky

patricie: tradiční bolístka tohoto webu, patnáctého se dozvídáme, co bude...
Měsíc v klecd Poslaneckou sněmovnou, lidé se zavřou se sochami slepic,
patricie: tradiční bolístka tohoto webu, patnáctého se dozvídáme, co bude...
Měsíc v klecd Poslaneckou sněmovnou, lidé se zavřou se sochami slepic,
Tom Václavík: Dobrý den, koupíte zde: https://www.organictime.cz/
Novinka - Opalovací péče lavera,
petr: farmáři se vracejí na trh,jen Zlín zatím nic. údajně musí proběhnout...
Farmáři se vracejí na trhy,
Petr Haimann: Jetli je to všechno tak, jak je napsáno, tak je to bezvadné. Mám totiž...
Novinka - Opalovací péče lavera,
Jiri: Souhlasím, že monokultury by měly být věc minulostí. Na druhou stranu...
Co mají pořád všichni s tou pšenicí?,
Tomáš Zeman: Schválně jsem si na ten jejich test pustil. Něco tak stupidního se jen...
Rohlik.cz umí spočítat úsporu času, kilometrů nebo emisí,
Šárka: Paráda, však to ty zplanýrovaný stráně, kde byly monolitické kultury...
Česko #sazibudoucnost. Co člověk – to strom do 5 let,