Biopotraviny jsou v kurzu a v Globusu vás budou bavit

Globus-logo-2006-cmyk110_1.jpg Biopotraviny – synonymum pro zdravý životní styl – jsou stále oblíbenějšími produkty.   

Biopotraviny nejsou jen o životním stylu

Biopotraviny – synonymum pro zdravý životní styl – jsou stále oblíbenějšími produkty. Na jejich rychlém rozšíření má podíl i fakt, že dnes pro bioprodukty nemusíte chodit pouze do specializovaných obchodů či na farmářské trhy, ale jejich velmi široký sortiment můžete zakoupit třeba i v nejbližším hypermarketu Globus. Globus rozšiřuje sortiment biopotravin a posiluje spolupráci s výrobci. „Reagujeme na rostoucí poptávku zákazníků, která se každým rokem zvyšuje v průměru o 20 procent. I letos nám dosavadní vývoj ukazuje, že tento trend bude pokračovat,“ potvrzuje Jana Thompson, manažerka sortimentu „Zdravý svět“ řetězce Globus.

Globus_bio1445.jpgPoptávka i nabídka stále roste

Sortiment výrobků z ekologického zemědělství je dnes tak široký, že plně pokrývá poptávku spotřebitelů. V Globusu, který nabízí zákazníkům jednu z nejširších nabídek v rámci hypermarketových řetězců, si tak můžete zakoupit základní potraviny v bio kvalitě jako je mléko, vejce, pečivo, ovoce a zelenina, těstoviny či mouka, ale také kávu, ovocné a zeleninové šťávy nebo i víno. Pro chvíle pohody nebo jako malou odměnu si jistě vyberete z nabídky čokoládových tyčinek i slaných krekrů. Nezapomíná se ani na nejmenší strávníky, a proto v sortimentu nechybí dětská výživa nebo ekologické plenky. Příznivci šetrného přístupu k životnímu prostředí jistě ocení i nabídku ekologických pracích a čisticích prostředků. A stále více žen oslovuje i přírodní kosmetika.

V hypermarketech Globus tvoří sortiment biopotravin a ekologicky šetrných drogistických výrobků stále větší podíl, jinými slovy poptávka i nabídka stále roste, aktuálně je v nabídce více než 600 bio výrobků a také téměř 140 drogistických výrobků pro děti a péči o tělo. Již více než čtyři roky je významnou součástí nabízeného bio sortimentu německá značka Alnatura, kterou v žádném jiném hypermarketu nenajdete, vybírat můžete až z 250 výrobků. 

Globus_bio445.jpgGlobus podporuje certifikované bio farmáře, je jich však málo 

Zhruba polovina produkce je z Česka. „Naší vizí je množství certifikovaných biopotravin neustále rozšiřovat, a to ve prospěch tuzemských výrobků oproti dováženým, chceme mít zkrátka u každého výrobku českou variantu,“ říká Jana Thompson a doplňuje: „V tuzemsku je mnoho skvělých farmářů a pěstitelů, kteří produkují potraviny v biokvalitě, ale chybí jim odpovídající certifikace, kterou my vyžadujeme. Věřím ale, že certifikovaných českých producentů biopotravin bude s dalšími roky přibývat a s tím i počet jejich výrobků na našich pultech.“

Nový koncept prodeje – vše na jednom místě

Globus ve všech svých patnácti hypermarketech nabízí několik stovek alternativních produktů. Kromě biopotravin se jedná o bezlepkové výrobky, potraviny se sníženým obsahem laktózy nebo cukru, raw stravu, ale také produkty pro vegetariány či vegany nebo výrobky bez palmového oleje. V pěti hypermarketech – Ostravě, Praze Čakovicích, Trmicích u Ústí nad Labem, Havířově a Opavě – pak postavil i speciální shop in shopy „Zdravý svět“, oddělené prodejní plochy se širokým sortimentem alternativních potravin, které zákazníci v hypermarketech obvykle těžko hledají. Zákazníci zde najdou nabídku více než 1 300 těchto potravin na jednom místě.

Globus_bio2445.jpg

Zdroj: Globus

Hodnocení 


Hodnoťte známkou jako ve škole.
Výborný = 1

Pokud chcete diskutovat, musíte být registrován a přihlášen

Přihlášení
Uživatel:
Heslo:
Nejste registrovanými uživateli? Zaregistrujte se nyní a využívejte všech výhod Bio-info. Pro odběr zpravodaje, hodnocení článků, diskutování ve fóru a další funkce je vyžadovaná registrace.
 

ZPRAVODAJ

BIOINFO.pngPravidelné zasílání nejnovějších zpráv přímo do vaší e-mailové schránky. Zpravodaj Bio-info - neunikne vám nic zajímavého. Objednejte zdarma ještě dnes.

button_objednat.png

 

Anketa

Jaká kupujete vejce?
Biovejce ("0") 31%
Z volného výběhu ("1") 38%
Z hal na podestýlce ("2") 16%
Z klecových chovů ("3") 3%
Je mi to jedno 10%

 Kalendář akcí

lft 2019 rgt
lft září rgt
Po Út St Čt So Ne
35             1
36 2 3 4 5 6 7 8
37 9 10 11 12 13 14 15
38 16 17 18 19 20 21 22
39 23 24 25 26 27 28 29
40 30            
 
Přidat akci

Poslední příspěvky

dyyl: Velmi dobré informace! --- gastromania.cz/chladici-a-mrazici-technika.html
V centru Prahy otevřel obchod Minimum Waste,
dyyl: Mám zájem!
Bělokarpatský biojarmark opět na Ozvěnách Horňácka,
Miloš: Vzali v úvahu i ekologickou zátěž při výrobě a používání...
Nová studie: ekologické zemědělství chrání klima,
Eliska: Dobrý den, chtěla jsem se zeptat, o které město (pozice manažera...
Společnost Country Life přijme manažera e-shopu,
Daniela: Dobrý deň, som študentkou Vysokej školy ekonomickej v Praze a píšem...
Heřmaňák: první částečně bezobalový farmářský trh v Česku oslavil rok,
patricie: skvělá akce, všem doporučuji několik let ... jen: JE TENTO TÝDEN (ne...
Netradiční filmový festival o jídle Země na talíři již příští týden,
Jana: Dobrý den jsem tu nová, chci se zepta máte někdo zkušenost se značkou...
O eko praní trochu jinak – aneb prát eko je někdy fuška,
Šárka: Gratulace Karlovi Kalnému za jeho steaky z anguse...potvrzuji,že jsou...
Známe vítěze soutěže Česká biopotravina roku 2018,