Biopotraviny jsou v Albertu stále oblíbenější

albert_bio_big_1.jpg Obliba biopotravin neustále stoupá. Stále více zákazníků častěji preferuje ve stravování produkty ekologického zemědělství. Nejoblíbenějšími biopotravinami v prodejnách Albert jsou čerstvá zelenina, mléčné výrobky, vejce a šunka. Roste však zájem o těstoviny a luštěniny. V rámci Měsíce biopotravin a ekologického zemědělství, kterým je letošní září, nabízí Albert biopotraviny se sníženými cenami až o 20 procent.  

Stále více zákazníků vyhledává v prodejnách Albert nabídku biopotravin. Ty jsou nyní cenově dostupnější pro větší množství spotřebitelů. „Prodej a zájem o sortiment biopotravin výrazně roste každý rok. V uplynulém roce to bylo dokonce v řadu desítek procent. Proto jsme se rozhodli vyjít vstříc tomuto trendu a zákazníkům a snížili jsme ceny produktů vlastní značky Albert Bio. Ty jsou nyní levnější až o 20 procent," říká Libor Kytýr, ředitel komunikace supermarketů a hypermarketů Albert.

albert_bio_1.jpgNabídka značky Albert Bio aktuálně zahrnuje téměř 80 různých položek. V nejbližší době se rozšíří o dalších více než 30 produktů. „Rozšířením nabídky a snížením cen chceme též přispět k rozmanitějšímu stravování české veřejnosti a zvýšit dostupnost tohoto stále oblíbenějšího sortimentu. Zároveň očekáváme, že zájem zákazníků o biopotraviny se bude nyní rapidně zvyšovat. To potvrzuje i růst počtu dotazů k biopotravinám na naší zákaznické infolince a v prodejnách," doplňuje Kytýr.

Jednoznačně vítězí zelenina a mléko

Zákazníci mají v aktuálních preferencích bio sortimentu poměrně jasno. „Nejoblíbenějšími položkami jsou jednoznačně čerstvá zelenina a ovoce, následuje mléko a vejce. V posledním období například výrazně roste zájem o luštěniny, těstoviny nebo uzeniny," dodává Kytýr.

zelenina.jpegNa úplném vrcholu pěti nejprodávanějších bio produktů v prodejnách Albert je mrkev, cherry rajčata, vejce, mléko (produkt mléko 3,6 %, 1 litr) a šunka. Hned poté však následují například frankfurtské párky, čokoládové chlebíčky a kokosky, mouka, čočka, pohanka a těstoviny. „Zákazníci postupně objevují celou šíři nabídky. Nejdříve zařadili čerstvou zeleninu a ovoce k okamžité spotřebě a nyní se obracejí i na produkty, které jsou určené k přípravě pokrmů," zmiňuje další zajímavost Libor Kytýr.

Mají výraznější chuť, říkají zákazníci

Značka Albert v nedávné době také učinila průzkum o biopotravinách mezi obyvateli České republiky. „Průzkum na naší infolince ukázal, že biopotraviny zařazuje do svého jídelníčku alespoň jednou týdně každý třetí z respondentů. Více než 10 % respondentů potom biopotraviny konzumuje dvakrát či dokonce třikrát týdně," informuje Kytýr.

A dodává: „Zákazníci u biopotravin oceňují především jejich výraznější chuť a to, že přispívají k vyvážené stravě. Proto je například častěji zařazují i do jídelníčku dětí. Oceňují také možnost se prostřednictvím naší bezplatné infolinky 800 402 402 informovat na vše co je v souvislosti s biopotravinami a vyváženou stravou zajímá." Právě málo informací o biopotravinách je dle průzkumu obecně jeden z hlavních důvodů toho, proč nejsou produkty ekologického zemědělství na talířích Čechů častěji.

Zdroj: Tisková zpráva Albert

Hodnocení 


Hodnoťte známkou jako ve škole.
Výborný = 1

Pokud chcete diskutovat, musíte být registrován a přihlášen

Přihlášení
Uživatel:
Heslo:
Nejste registrovanými uživateli? Zaregistrujte se nyní a využívejte všech výhod Bio-info. Pro odběr zpravodaje, hodnocení článků, diskutování ve fóru a další funkce je vyžadovaná registrace.
 

ZPRAVODAJ

BIOINFO.pngPravidelné zasílání nejnovějších zpráv přímo do vaší e-mailové schránky. Zpravodaj Bio-info - neunikne vám nic zajímavého. Objednejte zdarma ještě dnes.

button_objednat.png

 

Anketa

Jaká kupujete vejce?
Biovejce ("0") 31%
Z volného výběhu ("1") 38%
Z hal na podestýlce ("2") 16%
Z klecových chovů ("3") 3%
Je mi to jedno 10%

 Kalendář akcí

lft 2020 rgt
lft červen rgt
Po Út St Čt So Ne
23 1 2 3 4 5 6 7
24 8 9 10 11 12 13 14
25 15 16 17 18 19 20 21
26 22 23 24 25 26 27 28
27 29 30          
 
Přidat akci

Poslední příspěvky

Tom Václavík: Dobrý den, koupíte zde: https://www.organictime.cz/
Novinka - Opalovací péče lavera,
petr: farmáři se vracejí na trh,jen Zlín zatím nic. údajně musí proběhnout...
Farmáři se vracejí na trhy,
Petr Haimann: Jetli je to všechno tak, jak je napsáno, tak je to bezvadné. Mám totiž...
Novinka - Opalovací péče lavera,
Jiri: Souhlasím, že monokultury by měly být věc minulostí. Na druhou stranu...
Co mají pořád všichni s tou pšenicí?,
Tomáš Zeman: Schválně jsem si na ten jejich test pustil. Něco tak stupidního se jen...
Rohlik.cz umí spočítat úsporu času, kilometrů nebo emisí,
Šárka: Paráda, však to ty zplanýrovaný stráně, kde byly monolitické kultury...
Česko #sazibudoucnost. Co člověk – to strom do 5 let,
dyyl: Velmi dobré informace! --- gastromania.cz/chladici-a-mrazici-technika.html
V centru Prahy otevřel obchod Minimum Waste,
dyyl: Mám zájem!
Bělokarpatský biojarmark opět na Ozvěnách Horňácka,