Biopotraviny jsou v Albertu stále oblíbenější

albert_bio_big_1.jpg Obliba biopotravin neustále stoupá. Stále více zákazníků častěji preferuje ve stravování produkty ekologického zemědělství. Nejoblíbenějšími biopotravinami v prodejnách Albert jsou čerstvá zelenina, mléčné výrobky, vejce a šunka. Roste však zájem o těstoviny a luštěniny. V rámci Měsíce biopotravin a ekologického zemědělství, kterým je letošní září, nabízí Albert biopotraviny se sníženými cenami až o 20 procent.  

Stále více zákazníků vyhledává v prodejnách Albert nabídku biopotravin. Ty jsou nyní cenově dostupnější pro větší množství spotřebitelů. „Prodej a zájem o sortiment biopotravin výrazně roste každý rok. V uplynulém roce to bylo dokonce v řadu desítek procent. Proto jsme se rozhodli vyjít vstříc tomuto trendu a zákazníkům a snížili jsme ceny produktů vlastní značky Albert Bio. Ty jsou nyní levnější až o 20 procent," říká Libor Kytýr, ředitel komunikace supermarketů a hypermarketů Albert.

albert_bio_1.jpgNabídka značky Albert Bio aktuálně zahrnuje téměř 80 různých položek. V nejbližší době se rozšíří o dalších více než 30 produktů. „Rozšířením nabídky a snížením cen chceme též přispět k rozmanitějšímu stravování české veřejnosti a zvýšit dostupnost tohoto stále oblíbenějšího sortimentu. Zároveň očekáváme, že zájem zákazníků o biopotraviny se bude nyní rapidně zvyšovat. To potvrzuje i růst počtu dotazů k biopotravinám na naší zákaznické infolince a v prodejnách," doplňuje Kytýr.

Jednoznačně vítězí zelenina a mléko

Zákazníci mají v aktuálních preferencích bio sortimentu poměrně jasno. „Nejoblíbenějšími položkami jsou jednoznačně čerstvá zelenina a ovoce, následuje mléko a vejce. V posledním období například výrazně roste zájem o luštěniny, těstoviny nebo uzeniny," dodává Kytýr.

zelenina.jpegNa úplném vrcholu pěti nejprodávanějších bio produktů v prodejnách Albert je mrkev, cherry rajčata, vejce, mléko (produkt mléko 3,6 %, 1 litr) a šunka. Hned poté však následují například frankfurtské párky, čokoládové chlebíčky a kokosky, mouka, čočka, pohanka a těstoviny. „Zákazníci postupně objevují celou šíři nabídky. Nejdříve zařadili čerstvou zeleninu a ovoce k okamžité spotřebě a nyní se obracejí i na produkty, které jsou určené k přípravě pokrmů," zmiňuje další zajímavost Libor Kytýr.

Mají výraznější chuť, říkají zákazníci

Značka Albert v nedávné době také učinila průzkum o biopotravinách mezi obyvateli České republiky. „Průzkum na naší infolince ukázal, že biopotraviny zařazuje do svého jídelníčku alespoň jednou týdně každý třetí z respondentů. Více než 10 % respondentů potom biopotraviny konzumuje dvakrát či dokonce třikrát týdně," informuje Kytýr.

A dodává: „Zákazníci u biopotravin oceňují především jejich výraznější chuť a to, že přispívají k vyvážené stravě. Proto je například častěji zařazují i do jídelníčku dětí. Oceňují také možnost se prostřednictvím naší bezplatné infolinky 800 402 402 informovat na vše co je v souvislosti s biopotravinami a vyváženou stravou zajímá." Právě málo informací o biopotravinách je dle průzkumu obecně jeden z hlavních důvodů toho, proč nejsou produkty ekologického zemědělství na talířích Čechů častěji.

Zdroj: Tisková zpráva Albert

Hodnocení 


Hodnoťte známkou jako ve škole.
Výborný = 1

Pokud chcete diskutovat, musíte být registrován a přihlášen

Přihlášení
Uživatel:
Heslo:
Nejste registrovanými uživateli? Zaregistrujte se nyní a využívejte všech výhod Bio-info. Pro odběr zpravodaje, hodnocení článků, diskutování ve fóru a další funkce je vyžadovaná registrace.
 

ZPRAVODAJ

BIOINFO.pngPravidelné zasílání nejnovějších zpráv přímo do vaší e-mailové schránky. Zpravodaj Bio-info - neunikne vám nic zajímavého. Objednejte zdarma ještě dnes.

button_objednat.png

 

Anketa

Jaká kupujete vejce?
Biovejce ("0") 31%
Z volného výběhu ("1") 38%
Z hal na podestýlce ("2") 16%
Z klecových chovů ("3") 3%
Je mi to jedno 10%

 Kalendář akcí

lft 2019 rgt
lft červenec rgt
Po Út St Čt So Ne
27 1 2 3 4 5 6 7
28 8 9 10 11 12 13 14
29 15 16 17 18 19 20 21
30 22 23 24 25 26 27 28
31 29 30 31        
 
Přidat akci

Poslední příspěvky

Miloš: Vzali v úvahu i ekologickou zátěž při výrobě a používání...
Nová studie: ekologické zemědělství chrání klima,
Eliska: Dobrý den, chtěla jsem se zeptat, o které město (pozice manažera...
Společnost Country Life přijme manažera e-shopu,
Daniela: Dobrý deň, som študentkou Vysokej školy ekonomickej v Praze a píšem...
Heřmaňák: první částečně bezobalový farmářský trh v Česku oslavil rok,
patricie: skvělá akce, všem doporučuji několik let ... jen: JE TENTO TÝDEN (ne...
Netradiční filmový festival o jídle Země na talíři již příští týden,
Jana: Dobrý den jsem tu nová, chci se zepta máte někdo zkušenost se značkou...
O eko praní trochu jinak – aneb prát eko je někdy fuška,
Šárka: Gratulace Karlovi Kalnému za jeho steaky z anguse...potvrzuji,že jsou...
Známe vítěze soutěže Česká biopotravina roku 2018,
nina: Dobrý den. Thymovar je opravdu skvely+ se chci zeptat na nejakou prevenci...
Šance pro včely. Konec syntetickým akaricidům ve včelaření!,
Martina24: Toto sú zaujímavé postrehy...
Studie: ekologické hospodaření snižuje vliv zemědělství na klimatické změny,