Biookurky z Country Life nebezpečné bakterie neobsahovaly

country_life_1.jpg Okurky z Country Life, ze kterých Státní zemědělská a potravinářská inspekce (SZPI) odebrala v neděli 29. 5. vzorky, neobsahují bakterie způsobující krvácivé průjmy. Vyplývá to z výsledků, které Country Life obdržel od SZPI ve čtvrtek ráno. Country Life věří, že tento planý poplach nepovede k poklesu zájmu o biopotraviny a zpochybnění jejich důvěryhodnosti. Produkty v biokvalitě jsou těmi nejbezpečnějšími potravinami, které zákazník může na trhu získat, a pokud jsou produkovány lokálně, tak také těmi nejekologičtějšími.  

Výsledky testů španělských okurek, které společnosti Country Life dovezla z Německa, potvrdily, že okurky neobsahují nebezpečné bakterie. To je v souladu s informacemi z Německa, že španělské okurky byly za zdroj nebezpečné nákazy považovány neprávem.

Country life věří, že tato aféra nepoškodí důvěru spotřebitelů v systém ekologického zemědělství. Biopotraviny musejí splňovat stejné hygienické podmínky jako potraviny konvenční a díky tomu, že musejí být pěstované bez používání umělých hnojiv a pesticidů, jsou také mnohem „čistší". Srovnávací testy například ukazují, že bioovoce obsahuje průměrně 550 krát méně reziduí pesticidů než běžné ovoce, biozelenina dokonce 700 krát méně.

„Doufáme, že současná aféra povede ke zvýšenému zájmu spotřebitelů o tuzemské biopotraviny", říká ředitel Country Life Otakar Jiránek. Problém je v tom, že pokud zákazníci vyžadují v prodejnách široký sortiment ovoce a zeleniny po celý rok, není to možné řešit jinak než dovozem. Například sezona okurek je v našich zeměpisných šířkách od června do září, v tomto období je pro nás také konzumace tohoto druhu zeleniny nejpřirozenější (v každoročním období se rodí právě takové druhy plodin, které jsou v tomto období pro člověka nejužitečnější - okurky ochlazují a proto je jejich konzumace nejvhodnější právě v létě). Očekávat okurky na pultech prodejen po celý rok znamená vyžadovat dovozové produkty.

Country Life usiluje o to, aby tuzemská produkce tvořila maximum jeho nabídky ovoce a zeleniny - v sezoně nabízí produkty z vlastní ekofarmy a produkty jiných tuzemských ekozemědělců, z dovozu jsou pouze exotické plodiny. V sezonním období také nabízí biobedýnky složené výhradně z tuzemské biozeleniny.

„Pokud zákazník požaduje potraviny prosté umělých chemických látek a vypěstované s ohledem k přírodě, zvolí biopotraviny. Pokud bude chtít potraviny, které byly vypěstované v jeho vlastní zemi a nemusely k němu cestovat stovky kilometrů, zvolí místní tuzemské produkty. Ideální by bylo, kdyby zákazník tuto volbu nemusel dělat", je přesvědčen Jiránek. „To však znamená mnoho věcí - aby zákazníci rozuměli, že pro každý druh ovoce a zeleniny je určitá sezóna, ve které je možné plodiny v tuzemsku vypěstovat, aby nízké ceny dovozových plodin nelikvidovaly tuzemské zemědělce, aby stát zajišťoval dostatečnou podporu českému ekologickému zemědělství", myslí si Otakar Jiránek.

 

Kontakt: Mgr. Lubomíra Chlumská, tel.: 739 630 073, chlumska@countrylife_czwww.countrylife.cz

--------------------------
O společnosti Country Life

Společnost Country Life byla založena v roce 1991. Provozuje velkoobchod s biopotravinami a produkty zdravé výživy, internetový obchod, prodejny biopotravin a prodejnu přírodní kosmetiky, restaurace a občerstvení. V Nenačovicích u Berouna realizuje projekt ekologického centra. Zde se nachází sídlo společnosti, ekologická farma a biopekárna.

 

Hodnocení 


Hodnoťte známkou jako ve škole.
Výborný = 1

Pokud chcete diskutovat, musíte být registrován a přihlášen

Přihlášení
Uživatel:
Heslo:
Nejste registrovanými uživateli? Zaregistrujte se nyní a využívejte všech výhod Bio-info. Pro odběr zpravodaje, hodnocení článků, diskutování ve fóru a další funkce je vyžadovaná registrace.
 

ZPRAVODAJ

BIOINFO.pngPravidelné zasílání nejnovějších zpráv přímo do vaší e-mailové schránky. Zpravodaj Bio-info - neunikne vám nic zajímavého. Objednejte zdarma ještě dnes.

button_objednat.png

 

Anketa

Jaká kupujete vejce?
Biovejce ("0") 31%
Z volného výběhu ("1") 38%
Z hal na podestýlce ("2") 16%
Z klecových chovů ("3") 3%
Je mi to jedno 10%

 Kalendář akcí

lft 2020 rgt
lft říjen rgt
Po Út St Čt So Ne
40       1 2 3 4
41 5 6 7 8 9 10 11
42 12 13 14 15 16 17 18
43 19 20 21 22 23 24 25
44 26 27 28 29 30 31  
 
Přidat akci

Poslední příspěvky

Hynek: Jako zákazníkovi Vodafonu se mi to líbí, že se snaží jít energii...
Vodafone se připojil k Evropskému týdnu udržitelného rozvoje,
Tom Václavík: Dobrý den, Patricie, články zveřejňuji, jakmile je dostanu.
Měsíc v klecd Poslaneckou sněmovnou, lidé se zavřou se sochami slepic,
patricie: tradiční bolístka tohoto webu, patnáctého se dozvídáme, co bude...
Měsíc v klecd Poslaneckou sněmovnou, lidé se zavřou se sochami slepic,
Tom Václavík: Dobrý den, koupíte zde: https://www.organictime.cz/
Novinka - Opalovací péče lavera,
petr: farmáři se vracejí na trh,jen Zlín zatím nic. údajně musí proběhnout...
Farmáři se vracejí na trhy,
Petr Haimann: Jetli je to všechno tak, jak je napsáno, tak je to bezvadné. Mám totiž...
Novinka - Opalovací péče lavera,
Jiri: Souhlasím, že monokultury by měly být věc minulostí. Na druhou stranu...
Co mají pořád všichni s tou pšenicí?,
Tomáš Zeman: Schválně jsem si na ten jejich test pustil. Něco tak stupidního se jen...
Rohlik.cz umí spočítat úsporu času, kilometrů nebo emisí,