Biojogurty z Mlékárny Valašské Meziříčí nahradily v Bille rakouské biojogurty

bio_jogurt_MVM_1.jpg Mlékárna Valašské Meziříčí od prosince nahradila v prodejnách Billa tradičního rakouského dodavatele biojogurtů a do prodejen nyní dodává 7 druhů biojogurtů.  

Společnost Billa má tradičně velmi širokou nabídku výrobků z mléka. Také její vlastní značka biopotravin Naše bio nabízí nejširší sortiment právě v kategorii biomléko a výrobky z biomléka. Biojogurty značky Naše bio byly donedávna vyráběny v Rakousku mlékárnou Pinzgau Milch. Nyní jsou biojogurty vyráběny v České republice Mlékárnou Valašské Meziříčí z biomléka od českých biofarmářů.

Mlékárna Valašské Meziříčí vyrábí pro značku Naše bio sedm chuťových variant jogurtů. Jedná se o :

  • Naše BIO jogurt bílý
  • Naše BIO jogurt jahodový
  • Naše BIO jogurt banánový s cereáliemi
  • Naše BIO jogurt borůvkový
  • Naše BIO jogurt s lesním ovocem
  • Naše BIO jogurt malinový
  • Naše BIO jogurt višeň a vanilka

nase_bio_jogurty_kompozice.jpg„Biomlékárna Pinzgau má se společností Billa velmi úzké vztahy, vyrábí mléčné biovýrobky pro její vlastní značku JaNatuerlich. O to více si vážíme toho, že se nám po několika letech podařilo naše partnery ve společnosti Billa přesvědčit o kvalitě našich biojogurtů. Věřím, že budou mít úspěch i u zákazníků. Vyrábíme je výhradně z biomléka od českých ekofarmářů,“ říká Zdeněk Bukovjan, obchodní ředitel společnosti Mlékárna Valašské Meziříčí.

Mlékárna Valašské Meziříčí pro řetězec Billa kromě biojogurtů vyrábí také pět příchutí jogurtových nápojů, jogurtové mléko a kysaný nápoj ve třech příchutích.

Většinu výrobků ve značce Naše bio dodává do prodejen Billa čeští výrobci a obchodníci. Některé výrobky, například čaje, sýry či masné výrobky jsou ale nadále vyráběny rakouskými výrobci. Zástupci společnosti Billa na otázku, zda hodlají postupně nahradit všechny zahraniční dodavatele, neodpověděli.

Historie výroby biopotravin v Mlékárně Valašské Meziříčí sahá do roku 2006, kdy se firmě podařilo uzavřít spolupráci s dlouholetým partnerem firmou AGROFYTO Lidečko o dovozu a zpracování BIO mléka. Prvním vyvinutým výrobkem Mlékárny Valašské Meziříčí v kvalitě BIO se stal BIO kysaný nápoj přírodní, který byl krátce po zavedení na trh doplněn o BIO kysaný nápoj s příchutí jahoda. Úspěšné zavedení těchto výrobků na trh inspirovalo Mlékárnu Valašské Meziříčí k vývoji dalších výrobků v BIO kvalitě, a proto v roce 2008 přišla na trh s biojogurty ve třech příchutích – bílý, jahoda, borůvka.

Kysany_napoj_MVM_prirodni.jpgBiovýrobky Mlékárny Valašské Meziříčí jsou zpracovávány ve své původní tučnosti, což podtrhuje jejich přírodní charakter a zvýrazňuje chuťové kvality. Biovýrobky Mlékárny Valašské Meziříčí získaly již mnohá ocenění: odborná porota zvolila BIO kysaný nápoj přírodní ,,Českou biopotravinou roku 2006“ a laická veřejnost jej následující rok zvolila ,,Nejoblíbenější českou BIO potravinou roku 2007“. Velkým úspěchem tohoto nápoje je také ocenění ,,Perla Zlínska 2006“ a ,,Mlékárenský výrobek roku 2007“. Druhá varianta BIO kysaný nápoj jahoda se může pyšnit vítězstvím v kategorii mléčné biovýrobky v soutěži ,,Česká biopotravina roku 2007“, oceněním ,,Perla Zlínska 2007“, či druhým místem v soutěži ,,Mlékárenský výrobek roku 2007. Také v roce 2008 získaly BIO výrobky již několik cen. Významným oceněním je zisk prvního a třetího místa v soKysany_napoj_MVM.jpgutěži ,,Mlékárenský výrobek roku 2008“ v kategorii mléčných výrobků, které si odnesly BIO jogurt borůvka a BIO jogurt bílý. Dalším oceněním BIO výrobků je ,,Perla Zlínska 2008“, které získal BIO jogurt bílý a ocenění ,,Cena hejtmana Zlínského kraje 2008“, jež si odnesla kolekce BIO jogurtů.

 

Hodnocení 


Hodnoťte známkou jako ve škole.
Výborný = 1

Pokud chcete diskutovat, musíte být registrován a přihlášen

Přihlášení
Uživatel:
Heslo:
Nejste registrovanými uživateli? Zaregistrujte se nyní a využívejte všech výhod Bio-info. Pro odběr zpravodaje, hodnocení článků, diskutování ve fóru a další funkce je vyžadovaná registrace.
 

ZPRAVODAJ

BIOINFO.pngPravidelné zasílání nejnovějších zpráv přímo do vaší e-mailové schránky. Zpravodaj Bio-info - neunikne vám nic zajímavého. Objednejte zdarma ještě dnes.

button_objednat.png

 

Anketa

Jaká kupujete vejce?
Biovejce ("0") 31%
Z volného výběhu ("1") 38%
Z hal na podestýlce ("2") 16%
Z klecových chovů ("3") 3%
Je mi to jedno 10%

 Kalendář akcí

lft 2020 rgt
lft únor rgt
Po Út St Čt So Ne
5           1 2
6 3 4 5 6 7 8 9
7 10 11 12 13 14 15 16
8 17 18 19 20 21 22 23
9 24 25 26 27 28 29  
 
Přidat akci

Poslední příspěvky

Kuba: lehátko [url=http://www.seznam.cz]seznam[/url] https://www.seznam.cz/...
Lidl již prodal 10 milionů porcí fair trade kávy,
Tomáš Zeman: Schválně jsem si na ten jejich test pustil. Něco tak stupidního se jen...
Rohlik.cz umí spočítat úsporu času, kilometrů nebo emisí,
Šárka: Paráda, však to ty zplanýrovaný stráně, kde byly monolitické kultury...
Česko #sazibudoucnost. Co člověk – to strom do 5 let,
dyyl: Velmi dobré informace! --- gastromania.cz/chladici-a-mrazici-technika.html
V centru Prahy otevřel obchod Minimum Waste,
dyyl: Mám zájem!
Bělokarpatský biojarmark opět na Ozvěnách Horňácka,
Miloš: Vzali v úvahu i ekologickou zátěž při výrobě a používání...
Nová studie: ekologické zemědělství chrání klima,
Eliska: Dobrý den, chtěla jsem se zeptat, o které město (pozice manažera...
Společnost Country Life přijme manažera e-shopu,
Daniela: Dobrý deň, som študentkou Vysokej školy ekonomickej v Praze a píšem...
Heřmaňák: první částečně bezobalový farmářský trh v Česku oslavil rok,