Biofarmy se představí na Biostylu

Festival_evolution_LOGO_2014110.jpg Ekologičtí zemědělci sdružení v PRO-BIO Svazu ekologických zemědělců se  prezentují na 9. veletrhu biopotravin a biokosmetiky Biostyl na pražském výstavišti v Holešovicích, který otevírá své brány 11. dubna.   

Celkem se zde se svými výrobky představí mimo jiné i 10 členů sdružení PRO-BIO Svazu ekologických zemědělců. Svaz PRO-BIO podpořil jejich prezentaci nemalou finanční částkou, která výrobcům zaplatí velkou cast vyplývajících nákladů. V krátkém přehledu všechny účastníky představujeme:

Biofarma JURÉ

Tato biofarma hospodaří v kopcích za Zlínem u Lužkovic už 94 let. František Vrána s manželkou Marií začal hospodařit v roce 1990, když mu vrátili pozemky v restituci, od roku 1994 pak hospodaří ekologicky. Od roku 2008 převzal farmu syn Tomáš Vrána s manželkou Lenkou Vránovou. Starají se o rozlohu 61 ha, přičemž 33 ha jsou pastviny, kde je chován masný skot plemene Limousine a ovce plemene Merinolandschaft se zaměřením na masnou produkci. Dalších 20 ha je orná půda, kde farmáři pěstují nahý oves, pohanku. Posledních osm ha zabírají ovocné sady. Biofarma nabízí i agroturistiku a ubytování na farmě.

Josef Abrle

Toto rodinné hospodářství začalo v roce 1991 prvními pokusy se sušením ovoce a zeleniny. V současnosti jsou jejich stěžejními komoditami pěstování vinné révy (jako základ pro biovíno) a pěstování bylin v kvalitě BIO, které tvoří vstupní surovinu pro výrobu biokoření a relaxačních bylinných koupelí. Hospodaří v CHKO Pálava a je jediným hospodářstvím, které vzhledem ke své poloze v tomto území hospodaří na celé výměře pozemků podle pravidel ekologického zemědělství.

Polabské mlékárny

Polabské mlékárny, a. s. se sídlem v Poděbradech jsou českou mlékárnou se zaměřením na výrobu tvarohů a tvarohových specialit pod značkou Milko. Firma se mimo jiné věnuje i produkci biopotravin. Mezi nejúspěšnější výrobek z této produkce patří Matylda – biotvaroh s jogurtem s probiotickou kulturou, což je první mléčný biovýrobek určený převážně dětem. Biořadu zastupují také Bio přírodní a ovocné tvarohy, Bio máslo, Bio zakysaná smetana, Bio čerstvý smetanový sýr Mandava, eidamský sýr v biokvalitě Mandava a další speciality.

Monika Menčíková

Tato žena, která původně přijela na statek v Šonově na Broumovsku jen na víkend, ale zůstala tu a založila úspěšnou biofarmu, získala předloni ocenění Nejlepší sedlák PRO-BIO Svazu ekologických zemědělců. Monika Menčíková se svou rodinou vybudovala před 19 lety v pohraničí téměř z ničeho ukázkovou ovčí farmu. V současné době chová více než 400 ovcí. Každý den zpracovává více než 150 litrů ovčího mléka, z něhož vyrábí a prodává jogurty, jogurtové nápoje, měkké i tvrdé sýry.

Miloš Kurka, Zahrada Černíkovice

Černíkovické beraní rohy pěstitele Miloše Kurky byly vyhlášeny Českou biopotravinou roku 2013. Vlastnoručně vypěstované a nakládané papriky porotu přesvědčily chutným nálevem dle originální receptury. Řadu druhů zeleniny Miloš Kurka pěstuje v Zahradě Černíkovice v Královéhradeckém kraji. Sezonní zeleninu tu nakládají, aby byla spotřebitelům dostupná po celý rok. Samotné beraní rohy jsou připraveny klasickým způsobem tak, jak to dělávali naši předci, kteří ještě neměli k dispozici žádné chemické konzervační přípravky.

Farma Hvozd, Amalthea, s. r. o.

Biofarma poblíž Prostějova se zabývá chovem ušlechtilých bílých koz s produkcí kozího mléka, věnuje se však I mléčným kravám a chovu masných ovcí. Přímo na farmě prodává čerstvé mléko a další výrobky, jako kozí i kravské přírodní sýry, jogurty, máslo, syrovátkové nápoje, všechny výrobky s certifikací BIO. Pro zájemce o faremní zpracování mléka společnost nabízí poradenské služby. Její kozí biomáslo se stalo vítězem soutěže Česká biopotravina roku 2012.

Vitaminátor

Firma ze Sosnové na Opavsku se mimo své pěstitelské činnosti zabývá zpracováním ovoce a zeleniny – produkcí 100% přírodních ovocných šťáv. Své výrobky prodává přímo ze dvora i na farmářských trzích. Je nositelem titulu Česká biopotravina roku 2008 a řady dalších ocenění. Mošty Vitaminátor jsou vyrobeny z čerstvě vylisovaného ovoce nebo zeleniny v tekuté podobě, bez přidané chemie, která by zničila všechny důležité látky a vitamíny, a bez konzervačních látek.

Vinné sklepy Kutná Hora

Vinné sklepy Kutná Hora, s. r. o. jsou mladou rodinnou společností, která si dala do vínku obnovit zašlou slávu a dlouholetou tradici pěstování révy na Kutnohorsku. V Kutné Hoře se pěstuje réva na 52 ha vinohradů na tratích U Všech svatých, Pod Kapličkou, Pod Barborou, Na Borku a Na Příčce. Základním krédem je nepoškozovat při pěstování révy životní prostředí. Kromě certifikace BIO tu jsou ve fázi konverze k Demeter (biodynamické zemědělství).

Mgr. Loyer, MOJEBIOKOSMETIKA.CZ

Internetový obchod s přírodní a biokosmetikou a ekologickými čistícími prostředky. Přednostně se zaměřuje na prestižní francouzské a italské značky, jako například Florame, Cattier, Vivre Vert, Acorelle a Naturalmente. Obchod sídlí na Olšanském náměstí v Praze.

Biofarma Sasov

Biofarma na předměstí Jihlavy nabízí vlastní biovepřové i vyzrálé biohovězí maso z venkovního chovu a vlastních faremních jatek, biouzeniny z vlastního masa, stejně jako biobrambory. Kvůli minimalizaci stresů totiž farma přímo ve svém areálu v roce 2010 otevřela vlastní biojatka. Vyjádřením úcty ke zvířatům je i snaha o co nejkvalitnější zhodnocení – unikátní zrání masa. Farma se zabývá i chovem koz a rovněž koní, nabízí rovněž hipoterapii. 

Hodnocení 


Hodnoťte známkou jako ve škole.
Výborný = 1

Pokud chcete diskutovat, musíte být registrován a přihlášen

Přihlášení
Uživatel:
Heslo:
Nejste registrovanými uživateli? Zaregistrujte se nyní a využívejte všech výhod Bio-info. Pro odběr zpravodaje, hodnocení článků, diskutování ve fóru a další funkce je vyžadovaná registrace.
 

ZPRAVODAJ

BIOINFO.pngPravidelné zasílání nejnovějších zpráv přímo do vaší e-mailové schránky. Zpravodaj Bio-info - neunikne vám nic zajímavého. Objednejte zdarma ještě dnes.

button_objednat.png

 

Anketa

Jaká kupujete vejce?
Biovejce ("0") 31%
Z volného výběhu ("1") 38%
Z hal na podestýlce ("2") 16%
Z klecových chovů ("3") 3%
Je mi to jedno 10%

 Kalendář akcí

lft 2020 rgt
lft červen rgt
Po Út St Čt So Ne
23 1 2 3 4 5 6 7
24 8 9 10 11 12 13 14
25 15 16 17 18 19 20 21
26 22 23 24 25 26 27 28
27 29 30          
 
Přidat akci

Poslední příspěvky

Tom Václavík: Dobrý den, koupíte zde: https://www.organictime.cz/
Novinka - Opalovací péče lavera,
petr: farmáři se vracejí na trh,jen Zlín zatím nic. údajně musí proběhnout...
Farmáři se vracejí na trhy,
Petr Haimann: Jetli je to všechno tak, jak je napsáno, tak je to bezvadné. Mám totiž...
Novinka - Opalovací péče lavera,
Jiri: Souhlasím, že monokultury by měly být věc minulostí. Na druhou stranu...
Co mají pořád všichni s tou pšenicí?,
Tomáš Zeman: Schválně jsem si na ten jejich test pustil. Něco tak stupidního se jen...
Rohlik.cz umí spočítat úsporu času, kilometrů nebo emisí,
Šárka: Paráda, však to ty zplanýrovaný stráně, kde byly monolitické kultury...
Česko #sazibudoucnost. Co člověk – to strom do 5 let,
dyyl: Velmi dobré informace! --- gastromania.cz/chladici-a-mrazici-technika.html
V centru Prahy otevřel obchod Minimum Waste,
dyyl: Mám zájem!
Bělokarpatský biojarmark opět na Ozvěnách Horňácka,