Biofarmáři představí na BioFach své chuťovky

BF_2013_Logo_orange_rgb_110.jpg Speciality podle originálních receptur představí čeští ekologičtí sedláci mezinárodnímu publiku v Norimberku v polovině února.   

Expozici Ministerstva zemědělství ČR a významných producentů biopotravin na veletrhu BioFach 2013 doplní přehlídka s ochutnávkou práce členů PRO-BIO Svazu ekologických zemědělců.

logo_probio_male.jpg„PRO-BIO Svaz ekologických zemědělců se nejvýznamnějšího veletrhu s bioprodukty účastní pravidelně od roku 1998. Každoročně se pod hlavičkou svazu představují výrobky ekologických zemědělců, kteří vyrábí kvalitní a často jedinečné výrobky,“ uvedla Kateřina Nesrstová, manažerka PRO-BIO Svazu ekologických zemědělců. Biopotraviny z tuzemských farem ochutnají také účastníci české party, která se bude konat v den zahájení veletrhu, tedy 13. února 2013, od 16 hodin za účasti náměstka ministra zemědělství České republiky Jiřího Macha.

„V letošním roce přivážíme široký výběr sýrů - jak kravských, tak kozích - z  Abretam v Krušných horách, biofarmy Pavla Dobrovolného z Ratibořic u Jaroměřic nad Rokytnou nebo od manželů Hrbkových Hvozdu na Hané. Masné výrobky zastoupí bioklobásy a paštiky Josefa Sklenáře ze Sasova a Bohumila Kusáka z Ostrožské Nové Vsi. K zakousnutí bude čerstvý chléb Josefa Jiráska z Královéhradeckého kraje,“ vyjmenovala Kateřina Nesrstová.

Nutno dodat, že další pochutiny do Norimberku poputují i z jiných míst České republiky. Například čaje a koření dodá společnost Sonnentor, křížaly Ekofarma U Macků nebo extrakty a sirupy Leonard Taraba. Ovšem nejenom výrobky tuzemských ekologicky hospodařících zemědělců budou na prestižním veletrhu přítomny. Do Norimberku se vypraví hledat inspiraci na čtyři desítky samotných farmářů, zpracovatelů a prodejců biopotravin.

„BioFach je jedinečná příležitost, kdy jsou na jednom místě koncentrovány rozmanité certifikované výrobky v kvalitě bio. Členové PRO-BIO Svazu ekologických zemědělců mají tak možnost načerpat řadu nápadů, popřípadě najít vhodné obchodní partnery, a tak svou činnost posunout,“ uzavřela Kateřina Nesrstová.

PRO-BIO Svaz ekologických zemědělců usiluje o zkvalitnění a rozšíření tuzemské bioprodukce. Účast na veletrhu BioFach 2013 je jednou z cest, jak udržet krok se světovým děním na poli zpracování ekologicky vypěstovaných surovin.

Zdroj: PRO-BIO Svaz ekologických zemědělců 

Hodnocení 


Hodnoťte známkou jako ve škole.
Výborný = 1

Pokud chcete diskutovat, musíte být registrován a přihlášen

Přihlášení
Uživatel:
Heslo:
Nejste registrovanými uživateli? Zaregistrujte se nyní a využívejte všech výhod Bio-info. Pro odběr zpravodaje, hodnocení článků, diskutování ve fóru a další funkce je vyžadovaná registrace.
 

ZPRAVODAJ

BIOINFO.pngPravidelné zasílání nejnovějších zpráv přímo do vaší e-mailové schránky. Zpravodaj Bio-info - neunikne vám nic zajímavého. Objednejte zdarma ještě dnes.

button_objednat.png

 

Anketa

Jaká kupujete vejce?
Biovejce ("0") 31%
Z volného výběhu ("1") 38%
Z hal na podestýlce ("2") 16%
Z klecových chovů ("3") 3%
Je mi to jedno 10%

 Kalendář akcí

lft 2020 rgt
lft říjen rgt
Po Út St Čt So Ne
40       1 2 3 4
41 5 6 7 8 9 10 11
42 12 13 14 15 16 17 18
43 19 20 21 22 23 24 25
44 26 27 28 29 30 31  
 
Přidat akci

Poslední příspěvky

Hynek: Jako zákazníkovi Vodafonu se mi to líbí, že se snaží jít energii...
Vodafone se připojil k Evropskému týdnu udržitelného rozvoje,
Tom Václavík: Dobrý den, Patricie, články zveřejňuji, jakmile je dostanu.
Měsíc v klecd Poslaneckou sněmovnou, lidé se zavřou se sochami slepic,
patricie: tradiční bolístka tohoto webu, patnáctého se dozvídáme, co bude...
Měsíc v klecd Poslaneckou sněmovnou, lidé se zavřou se sochami slepic,
Tom Václavík: Dobrý den, koupíte zde: https://www.organictime.cz/
Novinka - Opalovací péče lavera,
petr: farmáři se vracejí na trh,jen Zlín zatím nic. údajně musí proběhnout...
Farmáři se vracejí na trhy,
Petr Haimann: Jetli je to všechno tak, jak je napsáno, tak je to bezvadné. Mám totiž...
Novinka - Opalovací péče lavera,
Jiri: Souhlasím, že monokultury by měly být věc minulostí. Na druhou stranu...
Co mají pořád všichni s tou pšenicí?,
Tomáš Zeman: Schválně jsem si na ten jejich test pustil. Něco tak stupidního se jen...
Rohlik.cz umí spočítat úsporu času, kilometrů nebo emisí,