Biofarmáři představí na BioFach své chuťovky

BF_2013_Logo_orange_rgb_110.jpg Speciality podle originálních receptur představí čeští ekologičtí sedláci mezinárodnímu publiku v Norimberku v polovině února.   

Expozici Ministerstva zemědělství ČR a významných producentů biopotravin na veletrhu BioFach 2013 doplní přehlídka s ochutnávkou práce členů PRO-BIO Svazu ekologických zemědělců.

logo_probio_male.jpg„PRO-BIO Svaz ekologických zemědělců se nejvýznamnějšího veletrhu s bioprodukty účastní pravidelně od roku 1998. Každoročně se pod hlavičkou svazu představují výrobky ekologických zemědělců, kteří vyrábí kvalitní a často jedinečné výrobky,“ uvedla Kateřina Nesrstová, manažerka PRO-BIO Svazu ekologických zemědělců. Biopotraviny z tuzemských farem ochutnají také účastníci české party, která se bude konat v den zahájení veletrhu, tedy 13. února 2013, od 16 hodin za účasti náměstka ministra zemědělství České republiky Jiřího Macha.

„V letošním roce přivážíme široký výběr sýrů - jak kravských, tak kozích - z  Abretam v Krušných horách, biofarmy Pavla Dobrovolného z Ratibořic u Jaroměřic nad Rokytnou nebo od manželů Hrbkových Hvozdu na Hané. Masné výrobky zastoupí bioklobásy a paštiky Josefa Sklenáře ze Sasova a Bohumila Kusáka z Ostrožské Nové Vsi. K zakousnutí bude čerstvý chléb Josefa Jiráska z Královéhradeckého kraje,“ vyjmenovala Kateřina Nesrstová.

Nutno dodat, že další pochutiny do Norimberku poputují i z jiných míst České republiky. Například čaje a koření dodá společnost Sonnentor, křížaly Ekofarma U Macků nebo extrakty a sirupy Leonard Taraba. Ovšem nejenom výrobky tuzemských ekologicky hospodařících zemědělců budou na prestižním veletrhu přítomny. Do Norimberku se vypraví hledat inspiraci na čtyři desítky samotných farmářů, zpracovatelů a prodejců biopotravin.

„BioFach je jedinečná příležitost, kdy jsou na jednom místě koncentrovány rozmanité certifikované výrobky v kvalitě bio. Členové PRO-BIO Svazu ekologických zemědělců mají tak možnost načerpat řadu nápadů, popřípadě najít vhodné obchodní partnery, a tak svou činnost posunout,“ uzavřela Kateřina Nesrstová.

PRO-BIO Svaz ekologických zemědělců usiluje o zkvalitnění a rozšíření tuzemské bioprodukce. Účast na veletrhu BioFach 2013 je jednou z cest, jak udržet krok se světovým děním na poli zpracování ekologicky vypěstovaných surovin.

Zdroj: PRO-BIO Svaz ekologických zemědělců 

Hodnocení 


Hodnoťte známkou jako ve škole.
Výborný = 1

Pokud chcete diskutovat, musíte být registrován a přihlášen

Přihlášení
Uživatel:
Heslo:
Nejste registrovanými uživateli? Zaregistrujte se nyní a využívejte všech výhod Bio-info. Pro odběr zpravodaje, hodnocení článků, diskutování ve fóru a další funkce je vyžadovaná registrace.
 

ZPRAVODAJ

BIOINFO.pngPravidelné zasílání nejnovějších zpráv přímo do vaší e-mailové schránky. Zpravodaj Bio-info - neunikne vám nic zajímavého. Objednejte zdarma ještě dnes.

button_objednat.png

 

Anketa

Jaká kupujete vejce?
Biovejce ("0") 31%
Z volného výběhu ("1") 38%
Z hal na podestýlce ("2") 16%
Z klecových chovů ("3") 3%
Je mi to jedno 10%

 Kalendář akcí

lft 2019 rgt
lft září rgt
Po Út St Čt So Ne
35             1
36 2 3 4 5 6 7 8
37 9 10 11 12 13 14 15
38 16 17 18 19 20 21 22
39 23 24 25 26 27 28 29
40 30            
 
Přidat akci

Poslední příspěvky

dyyl: Velmi dobré informace! --- gastromania.cz/chladici-a-mrazici-technika.html
V centru Prahy otevřel obchod Minimum Waste,
dyyl: Mám zájem!
Bělokarpatský biojarmark opět na Ozvěnách Horňácka,
Miloš: Vzali v úvahu i ekologickou zátěž při výrobě a používání...
Nová studie: ekologické zemědělství chrání klima,
Eliska: Dobrý den, chtěla jsem se zeptat, o které město (pozice manažera...
Společnost Country Life přijme manažera e-shopu,
Daniela: Dobrý deň, som študentkou Vysokej školy ekonomickej v Praze a píšem...
Heřmaňák: první částečně bezobalový farmářský trh v Česku oslavil rok,
patricie: skvělá akce, všem doporučuji několik let ... jen: JE TENTO TÝDEN (ne...
Netradiční filmový festival o jídle Země na talíři již příští týden,
Jana: Dobrý den jsem tu nová, chci se zepta máte někdo zkušenost se značkou...
O eko praní trochu jinak – aneb prát eko je někdy fuška,
Šárka: Gratulace Karlovi Kalnému za jeho steaky z anguse...potvrzuji,že jsou...
Známe vítěze soutěže Česká biopotravina roku 2018,