Biofarma Sasov potřebuje vaši pomoc

Chov_prasat_na_Biofarm___Sasov_1.jpeg Ekologický chov prasat v Sasově u Jihlavy pana Josefa Sklenáře se dostal do tíživé situace: zahraniční zákazníci mu odmítli předem sjednaný nákup a navíc přišel o dodovatele biokrmiva. Bio-info přináší jeho žádost o pomoc.  

Vážené kolegyně, kolegové a přátelé ekologického zemědělství!

Všichni jste určitě zaznamenali aféru s kontaminací krmných směsí dioxiny v Německu. Potvrzením toho, že jsme se jako ekozemědělci vydali správnou cestou je to, že v tom "nejede" ani jedno ekologické hospodářství. V Německu proto enormně vzrostla poptávka po biopotravinách.

Jaký důsledek to má pro nás, české ekologické zemědělce a obzvláště chovatele?

V dlouhodobém horizontu to snad přinese více zákazníků, ale určitě to nebude tak razantní nárust jako v Německu. Běžný český spotřebitel si po této kauze těžko řekne: "A dost, už si jiné maso nebo vejce než bio nekoupím!" Spíše tyto potraviny načas vyřadí z jídelníčku a po čase se zase vrátí k původním návykům. Kéž by se poté alespoň začal pídit po původu potravin a naučil se rozlišovat a upřednostňoval ty české. To by byl jistě pozitivní trend, ale nás ekochovatele nezachrání.

A proč by nás měl někdo zachraňovat?

Nevím jak jsou na tom ostatní chovatelé, ale náš chov si stojí takto:

  • vloni jsme zkolaudovali první biovepřová jatka v ČR. Při návštěvě německých obchodníků z Naturlandu a KFF, jsme byli ujištěni, že takto nadstandardně vybavený provoz není běžný ani u nich, a že není běžné ani to, že se poráží pouze biozvířata a ne souběžně konvenční
  • ještě před 14 dny nás ujišťovali, že o naše biovepře mají eminentní zájem
  • před několika dny svůj zájem upřesnili pouze na živá zvířata - prý kvůli podvodům s biovepřovým z Itálie kupci trvají na německém bio a max. připouštějí dovoz živých zvířat. Kde je potom důraz na welfare zvířat, když nás nutí do mnohasetkilometrových transportů?? Proč jsme potom stavěli jatka dle evropských norem za 20 mil. Kč?
  • do tohoto zklamání přišla další Jobova zvěst od našeho hlavního dodavatele bioobilí, pana Chláda z Prodeje-bio, že mu voda vyplavila sklad s 350 tunami obilí, jehož velká část byla určena pro nás...
  • v posledních dnech jsme horečně projeli celou republiku, abychom s hrůzou zjistili, že téměř vše je už prodáno a pokud ne, tak brzy bude. ...našim německým kolegům... Musí samozřejmě svoje bio zvířata, o které je teď větší zájem, nakrmit kvalitním obilím z Čech a Moravy. Jejich solventnost se ale s naší nedá srovnat, takže ceny stoupají nahoru a vyplácí se zálohy...
  • náš chov má obilí již jen na několik týdnů. Pokud se nám vůbec podaří s panem Chládem a ostatními přáteli nějaké obilí sehnat, tak určitě nebude za původní sjednanou cenu a ani nebude v ideální skladbě (ječmen, pšenice), což se negativně projeví v chovatelských výsledcích...

Josef_Sklenar_s_jatkama.jpgJosef Sklenář před svými jatkami

Jaké je pro nás v této situaci řešení?

Nechceme přijít po deseti letech o certifikát proto, že nezajistíme ekologické krmení. Musíme tedy radikálně snížit stavy zvířat a zároveň intenzivně shánět obilí, tak abychom vydrželi do nové sklizně. Pokud máte ještě nějaké volné krmné obilí v množství nad 3 tuny a chtěli byste ho prodat nám, dejte prosím vědět. Snížení stavů zvířat ale nechceme provádět prostřednictvím neetických transportů do ciziny a ani si nemůžeme dovolit prodávat do konvence u nás, protože cena českých prasat  "kupodivu" neroste po dioxinové aféře v Německu strmě nahoru, ale stagnuje a spíše se dá očekávat opak!! Důvod je přitom prostý - v Německu se hromadí obrovské množství konvenčních zvířat, o které nemají místní zájem. My jsme nejblíž a hlavně náš trh je zcela bez ochrany!! Stačí zlomek celkového množství v Německu a naši chovatelé prasat si ani "nevrznou".

Proto jsme se rozhodli, že Vás oslovíme s naší masopustní nabídkou "BIO VEPŘOVÝCH KOLEKCÍ"  viz: 
kolekce_2011_Bioveprove_Sasov.doc kolekce_2011_Bioveprove_Sasov.doc (38,50 KB)

Běžně prodáváme biovepřové na našem e-shopu, kde nabízíme jednotlivé partie. Touto formou ale chceme prodávat cenově zvýhodněné směsné balíčky, rovnající se přibližně jedné čtvrtce prasete. Doufáme, že tímto způsobem se nám podaří prodat větší množství v krátké době, tak abychom tuto velkou krizi mohli přestát.
 
Pokud nám chcete nějak pomoci a jíte občas maso, objednejte si prosím kolekci bio vepřového masa.

Ekozemědělci sobě!
 
S přátelským pozdravem,
Josef Sklenář
info@biofarma_cz
+420 567 313 667
...v souladu s přírodou...
www.biofarma.cz
http://e-shop.biofarma.cz

 

Hodnocení 


Hodnoťte známkou jako ve škole.
Výborný = 1

Pokud chcete diskutovat, musíte být registrován a přihlášen

Přihlášení
Uživatel:
Heslo:
Nejste registrovanými uživateli? Zaregistrujte se nyní a využívejte všech výhod Bio-info. Pro odběr zpravodaje, hodnocení článků, diskutování ve fóru a další funkce je vyžadovaná registrace.
 

ZPRAVODAJ

BIOINFO.pngPravidelné zasílání nejnovějších zpráv přímo do vaší e-mailové schránky. Zpravodaj Bio-info - neunikne vám nic zajímavého. Objednejte zdarma ještě dnes.

button_objednat.png

 

Anketa

Jaká kupujete vejce?
Biovejce ("0") 31%
Z volného výběhu ("1") 38%
Z hal na podestýlce ("2") 16%
Z klecových chovů ("3") 3%
Je mi to jedno 10%

 Kalendář akcí

lft 2019 rgt
lft září rgt
Po Út St Čt So Ne
35             1
36 2 3 4 5 6 7 8
37 9 10 11 12 13 14 15
38 16 17 18 19 20 21 22
39 23 24 25 26 27 28 29
40 30            
 
Přidat akci

Poslední příspěvky

dyyl: Velmi dobré informace! --- gastromania.cz/chladici-a-mrazici-technika.html
V centru Prahy otevřel obchod Minimum Waste,
dyyl: Mám zájem!
Bělokarpatský biojarmark opět na Ozvěnách Horňácka,
Miloš: Vzali v úvahu i ekologickou zátěž při výrobě a používání...
Nová studie: ekologické zemědělství chrání klima,
Eliska: Dobrý den, chtěla jsem se zeptat, o které město (pozice manažera...
Společnost Country Life přijme manažera e-shopu,
Daniela: Dobrý deň, som študentkou Vysokej školy ekonomickej v Praze a píšem...
Heřmaňák: první částečně bezobalový farmářský trh v Česku oslavil rok,
patricie: skvělá akce, všem doporučuji několik let ... jen: JE TENTO TÝDEN (ne...
Netradiční filmový festival o jídle Země na talíři již příští týden,
Jana: Dobrý den jsem tu nová, chci se zepta máte někdo zkušenost se značkou...
O eko praní trochu jinak – aneb prát eko je někdy fuška,
Šárka: Gratulace Karlovi Kalnému za jeho steaky z anguse...potvrzuji,že jsou...
Známe vítěze soutěže Česká biopotravina roku 2018,