BioFach oslaví 20. narozeniny

BioFach2009_logo_1.jpg Přední světový veletrh biopotravin se v roce 2009 ponese ve slavnostní náladě: veletrh BioFach se bude konat po dvacáté.  

Od 19. do 22. února 2009 se sejde mezinárodní trh s biopotravinami na každoročním oborovém svátku v Norimberku za účelem informování o aktuálních trendech v oblasti biopotravin a přírodní kosmetiky. Tentokrát bude zvláštní důvod k oslavám: veletrh BioFach oslaví 20. ročník konání a veletržní dvacítka je příslibem množství narozeninových událostí. V roce 2009 se očekává téměř 2 900 vystavovatelů a opět více než 46 000 návštěvníků z řad odborníků.
O speciálních akcích, doprovodném programu a přehlídkách plánovaných pro rok 2009 informoval na tiskové konferenci 22. října v pražské restauraci Parnas Udo Funke, vedoucí projektu BioFach. Návštěvníkům veletrhu bude k dispozici například kavárna IFOAM, relaxační zahrada Vivaness, výstavní hala zaměřená jen na biovína a olivový bar či úplně nově Textil Area zaměřená na představení výrobců biotextílií. Zemí roku bude Dánsko, které v rámci EU vede ve spotřebě bio výrobků.
„Na českém stánku o rozměru 120 m² se bude prezentovat 13 vystavovatelů. Čtyři české firmy budou mít stánek vlastní", sdělila Nadězda Lichte, zástupkyně NürnbergMesse pro Českou republiku.
BioFach se stal také partnerem soutěže Česká biopotravina roku.

Zaměření na specializovaný obchod

Bez průkopníků v oboru by aktuální boom biopotravin nebyl myslitelný. Proto třetí veletržní den, v sobotu  21. února 2009, proběhne na veletrhu BioFach poprvé Německý den specializovaného bioobchodu, a nabídne bioprodejnám celou řadu zajímavých akcí, nejen v kongresovém programu.
V roce 2007 činil obrat německých bioprodejen 1,75 mld. eur. Za biopotraviny utratili zákazníci 1,6 mld. eur, zbývajících 150 mil. eur připadá na přírodní kosmetiku a další přírodní zboží.

Eko-móda - speciální přehlídka

Trendovým tématem veletrhu BioFach 2009 jsou vysoce kvalitní moderní textilie vyráběné v souladu s přírodou. Přírodní textilie a eko - móda se již dávno osvobodily od image vlněných ponožek, mezinárodní módní značky dobývají svými ekologicky vyráběnými kreacemi přehlídková mola po celé zeměkouli. Vystavovatelům v segmentu přírodního textilu nabízí veletrh BioFach 2009 nově koncipovanou atraktivní výstavní oblast „Textil-Area" v hale 7.

Ekologický, spravedlivý a sociální: speciální přehlídka k férovému obchodu

Férovému obchodu bude na veletrhu BioFach 2009 poprvé věnována vlastní přehlídka. Výrobci bioproduktů, kterým vedle ekologické výroby leží na srdci takové aspekty jako spravedlivý obchod a pracovní podmínky, budou své výrobky a projekty návštěvníkům prezentovat v hale 3.

Bio víno je i nadále v kurzu

V roce 2008 nalezlo biovíno na veletrhu BioFach své nové útočiště v prosklené hale 4A, kde svá špičková vína během čtyř veletržních dnů představilo 347 výrobců biovína z 23 zemí. Na veletrhu 2009 se počítá s nárůstem vystavovatelů vín o 10 procent a opět se budou udílet ceny pro ty nejlepší vína. Množství kulinářských požitků společně s kongresovým programem učiní z vinařské haly znovu magnet pro návštěvníky. Součástí kulinářské nabídky bude opět olivový bar, u kterého mohou návštěvníci chutnat o hodnotit nejlepší olivové biooleje z celého světa.

Vivaness: Přírodní krása s 215 vystavovateli

Součástí veletrhu BioFach bude již potřetí veletrh přírodní kosmetiky a wellness Vivaness. Téměř 20 % návštěvníků přijelo v roce 2008 do Norimberku výhradně za účelem návštěvy veletrhu Vivaness. V roce 2009 představí téměř 215 výrobců přírodní kosmetiky, mezi nimi všechny známé německé značky s vedoucím postavením na světových trzích, odborné veřejnosti své výrobky a výsledky nového vývoje.

 

ZPRAVODAJ

BIOINFO.pngPravidelné zasílání nejnovějších zpráv přímo do vaší e-mailové schránky. Zpravodaj Bio-info - neunikne vám nic zajímavého. Objednejte zdarma ještě dnes.

button_objednat.png

 

Anketa

Jaká kupujete vejce?
Biovejce ("0") 31%
Z volného výběhu ("1") 38%
Z hal na podestýlce ("2") 16%
Z klecových chovů ("3") 3%
Je mi to jedno 10%

 Kalendář akcí

lft 2020 rgt
lft září rgt
Po Út St Čt So Ne
36   1 2 3 4 5 6
37 7 8 9 10 11 12 13
38 14 15 16 17 18 19 20
39 21 22 23 24 25 26 27
40 28 29 30        
 
Přidat akci

Poslední příspěvky

Tom Václavík: Dobrý den, Patricie, články zveřejňuji, jakmile je dostanu.
Měsíc v klecd Poslaneckou sněmovnou, lidé se zavřou se sochami slepic,
patricie: tradiční bolístka tohoto webu, patnáctého se dozvídáme, co bude...
Měsíc v klecd Poslaneckou sněmovnou, lidé se zavřou se sochami slepic,
Tom Václavík: Dobrý den, koupíte zde: https://www.organictime.cz/
Novinka - Opalovací péče lavera,
petr: farmáři se vracejí na trh,jen Zlín zatím nic. údajně musí proběhnout...
Farmáři se vracejí na trhy,
Petr Haimann: Jetli je to všechno tak, jak je napsáno, tak je to bezvadné. Mám totiž...
Novinka - Opalovací péče lavera,
Jiri: Souhlasím, že monokultury by měly být věc minulostí. Na druhou stranu...
Co mají pořád všichni s tou pšenicí?,
Tomáš Zeman: Schválně jsem si na ten jejich test pustil. Něco tak stupidního se jen...
Rohlik.cz umí spočítat úsporu času, kilometrů nebo emisí,
Šárka: Paráda, však to ty zplanýrovaný stráně, kde byly monolitické kultury...
Česko #sazibudoucnost. Co člověk – to strom do 5 let,