BioFach a Vivaness: přehlídka celosvětové biobranže

BF_2012_Logo.jpg Na veletrzích BioFach a Vivaness 2012 se prezentovalo 2 420 vystavovatelů odborným nákupčím ze 130 zemí, kterých sem letos zavítalo 40 313.  

Impulzy pro obor: vrcholy a novinky

Na veletrzích BioFach a Vivaness 2012 objevovali a prožívali bioprodukty odborní nákupčí z 82 zemí. Vedle Německa se 732 vystavovateli jsou na žebříčku TOP 5: Itálie (383), Francie (184), Španělsko (137) a Rakousko (98). Ve stěžejním segmentu nabídky veletrhu BioFach – biopotravinách – patřilo k největším hitům v roce 2012 opět víno z ekologické produkce, mezinárodní cena biovín MUNDUS VINI BioFach a olivový olej s barem a cenou olivového oleje. Na vůdčím světovém veletrhu se představilo 199 producentů biovína z 23 zemí. Olivový olej z ekologické produkce nabízelo 219 výrobců z 26 zemí. Na mimořádný zážitek se letos poprvé mohli těšit milovníci rybích specialit v biokvalitě: V hale 6 byl otevřen Fish Market, kde se představilo 8 vystavovatelů. Ti prezentovali certifikované výrobky ze segmentu ryb a mořských plodů, které mohli návštěvníci hned na místě ochutnat. Takový sortiment nabízelo celkem 34 vystavovatelů veletrhu.

O další vrcholný požitek se letos poprvé postaraly ochutnávky kávy – Coffee Tastings. Profesionální baristé umožnili nahlédnout do jemně aromatického světa kávy různých odstínů pražení a celé rozmanitosti tohoto oblíbeného bioproduktu. Návštěvníci mohli ochutnat 22 různých druhů kávy. 

Také sekce Textil Area stála za návštěvu, v neposlední řadě díky indické národní expozici a denně pořádaným módním přehlídkám. Svoje kreace z přírodních textilií zde prezentovalo 45 výrobců.  

fashion_show_445.jpgVelké popularitě se těšily módní přehlídky

Návštěvníci udělovali cenu Best New Product Awards 2012

K hlavním důvodům návštěvy veletrhů BioFach a Vivaness patří pro téměř polovinu odborného publika informace o novinkách, na dalším místě je všeobecná orientace na trhu. V roce 2012 mohli návštěvníci již podruhé volit z 223 výrobků přihlášených na stánku novinek veletrhu BioFach produkt, který považovali za nejinovativnější, a to v sedmi kategoriích.

Zvítězily tyto výrobky: Naturland Fair vejce „ei care“, Marktgesellschaft der Naturlandbetriebe (základní potraviny),  Würz dich um die Welt! – světem koření (lahůdky a koření), Emils naturbelassene Dressings + Dips – Emilovy přírodní dresinky a omáčky, Emils Feinkost (konvenientní potraviny), Ofencreme Schinken-Käse & Paprika-Käse – zapékací krém šunka-sýr a paprika-sýr, Weißenhorner Molkerei (mléčné a mlékárenské výrobky), Glück am Stiel – štěstí na špejli, Mammas & Pappas (pečivo a cukrovinky), Organic Limoncello Zitronen-Liqueur – citronový likér, L. Dwersteg (nápoje). V kategorii přírodních produktů byly nejúspěšnější „semínkové bomby“ pro tzv. Guerilla Gardening - Aries Samenbomben Bausatz firmy Aries Naturprodukte.

Sonnentor_vitez_445.jpgWürz dich um die Welt! – světem koření od společnosti Sonnentor

Poznamenejte si termín: Příště se mezinárodní biobranže sejde v Norimberku v době od 13. do 16. února 2013. Smlouva s Rumunskem, zemí roku 2013, je těsně před podepsáním. Srdečně vás vítáme, nebo jak budeme říkat v příštím roce - bine ati venit!

Zdroj: BioFach, Foto: NuernbergMesse/Thomas Geiger

 

Hodnocení 


Hodnoťte známkou jako ve škole.
Výborný = 1

Pokud chcete diskutovat, musíte být registrován a přihlášen

Přihlášení
Uživatel:
Heslo:
Nejste registrovanými uživateli? Zaregistrujte se nyní a využívejte všech výhod Bio-info. Pro odběr zpravodaje, hodnocení článků, diskutování ve fóru a další funkce je vyžadovaná registrace.
 

ZPRAVODAJ

BIOINFO.pngPravidelné zasílání nejnovějších zpráv přímo do vaší e-mailové schránky. Zpravodaj Bio-info - neunikne vám nic zajímavého. Objednejte zdarma ještě dnes.

button_objednat.png

 

Anketa

Jaká kupujete vejce?
Biovejce ("0") 31%
Z volného výběhu ("1") 38%
Z hal na podestýlce ("2") 16%
Z klecových chovů ("3") 3%
Je mi to jedno 10%

 Kalendář akcí

lft 2019 rgt
lft září rgt
Po Út St Čt So Ne
35             1
36 2 3 4 5 6 7 8
37 9 10 11 12 13 14 15
38 16 17 18 19 20 21 22
39 23 24 25 26 27 28 29
40 30            
 
Přidat akci

Poslední příspěvky

dyyl: Velmi dobré informace! --- gastromania.cz/chladici-a-mrazici-technika.html
V centru Prahy otevřel obchod Minimum Waste,
dyyl: Mám zájem!
Bělokarpatský biojarmark opět na Ozvěnách Horňácka,
Miloš: Vzali v úvahu i ekologickou zátěž při výrobě a používání...
Nová studie: ekologické zemědělství chrání klima,
Eliska: Dobrý den, chtěla jsem se zeptat, o které město (pozice manažera...
Společnost Country Life přijme manažera e-shopu,
Daniela: Dobrý deň, som študentkou Vysokej školy ekonomickej v Praze a píšem...
Heřmaňák: první částečně bezobalový farmářský trh v Česku oslavil rok,
patricie: skvělá akce, všem doporučuji několik let ... jen: JE TENTO TÝDEN (ne...
Netradiční filmový festival o jídle Země na talíři již příští týden,
Jana: Dobrý den jsem tu nová, chci se zepta máte někdo zkušenost se značkou...
O eko praní trochu jinak – aneb prát eko je někdy fuška,
Šárka: Gratulace Karlovi Kalnému za jeho steaky z anguse...potvrzuji,že jsou...
Známe vítěze soutěže Česká biopotravina roku 2018,