Biodestiláty – lepší chuť a méně těžká rána

Společnost Biosféra začala od letošního dubna dovážet do České republiky biodestiláty – alkoholické nápoje jako whisky, bílý a kořeněný rum, gin a vodka.   

K jejich výrobě se využívá výhradně surovin, které jsou čistě přírodní, pocházejí z kontrolovaného ekologického zemědělství a jsou bez obsahu jakýchkoli chemikálií a dalších přidaných látek.

„I když jsme s nabídkou začali tento měsíc, ohlasy předčily naše očekávání - je vidět, že český spotřebitel je náročnější než dřív a poptávka po kvalitní přírodních biodestilátech určitě poroste o stovky procent ročně," uvedla mluvčí Biosféry Martina Tomanová s tím, že firma předpokládá letos prodej v řádu několika tisíc lahví bio destilátů. „Jen za první týden prodeje máme 23 objednávek," doplnila Tomanová.

Konzumace biodestilátů, které mají lepší chuť a po jejich konzumaci nenásledují těžká rána s bolestmi hlavy výrazně roste podle jejích slov zejména v Evropě, speciálně ve Velké Británii. „Stejně tak, jako růst obratu z prodeje biopotravin v ČR poroste i prodej biolihovin", zdůrazňuje Tomanová.

Mezi největší výhody  biolihovin patří fakt, že je není třeba filtrovat přes dřevěné uhlí, protože přicházejí z pálenice tak čisté a průzračné, jak jen to je možné. Konvenční lihoviny potřebují až několikrát přefiltrovat přes dřevěné uhlí v důsledku nečistot lihu po destilaci. „Samozřejmě čím více se lihovina filtruje, tím více ztrácí její individuální charakter. Protože se u biodestilátů nepoužívají průmyslová hnojiva nebo pesticidy, lihovina je velice jemná, nemá hořkou štiplavou chuť a nepálí v krku. Biodestiláty navíc obsahují extrémně nízké hladiny metanolu, což představuje daleko menší zátěž pro organismus než u klasických lihovin. Zkrátka se vám druhý den ráno lépe vstává," doplnila Tomanová s tím, že tyto lihoviny jsou díky své čistotě a vůni nenahraditelnou surovinou pro kuchaře, kteří vaří pokrmy s destiláty.

Biosféra exkluzivně dováží biolihoviny anglického výrobce The Organic Spirits Company, které jsou vyráběny ve dvou nejmenších průmyslových pálenicích založených v Anglii. Tyto dvě pálenice nazvané Paleček a Malenka produkují pouhých 500 litrů alkoholu za den. „Naše produkce nemusí být úměrná produkci masově vyráběných lihovin, ale náš rukodělný přístup nám umožňuje vyrábět lihoviny neobyčejné kvality a charakteru. Za poslední čtyři roky jsme získali mnoho ocenění za vynikající kvalitu včetně zlatých medailí za oba výrobky - Juniper Green Organic London Dry Gin a UK5 Organic Vodku," uvádí Chris Parker, šéf The Organic Spirits Company.

Nejnovější výrobek z řady biodestilátů je kořeněný rum Papagayo Organic Spiced Rum, plnohodnotná lihovina s obsahem alkoholu 40 % na rozdíl od ostatních destilátů, která má 35 a 37,5 % obsahu alkoholu. Toto dovoluje fakt, že lihovina z ekologicky pěstované cukrové řepy je čirý, jemný destilát, který může být stáčen do lahví při 40 %, čímž se vytváří kořeněný rum plné chuti bez přídavku umělých příchutí.

The Organic Spirits Company rozšířila svou linii o výbornou Organic Scotch Whisky, která je p  ropagována pod názvem „Highland Harvest". Highland Harvest je jedna z prvních skotských whisky na světě a byla certifikována britskou Soil Association. Highland Harvest je jemná skotská whisky vyráběna ze tří biosladů a bioobilovin, které jsou smíchané ve Skotsku a uleženy v dubových sudech 4 roky. Na  otázku, proč byla taková směs vytvořena, Chris Parker vysvětlil: „Vybrali jsme směs místo jednoho sladu, protože věříme, že v relativně mladých whiskách to vytváří dokonalejší rozsah chuti. Také nám to dovolí dodávat Highland Harvest na trh za rozumnou cenu."

„Jako všechny naše biolihoviny, Highland Harvest hrdě nese královskou záštitu prince Charlese, kterou vidíte na horní části viněty. Tento fakt považujeme za významnější ocenění, než je jakákoliv medaile za kvalitu, kterou jsme doposud získali." říká Chris Parker.

Biodestiláty firmy The Organic Spirits Company, což jsou Juniper Green Organic London Dry Gin, Utkins UK5  Organic Vodka, Highland Harvest Skotch Organic Whisky, Papagayo Organic Spiced Rum, Papagayo Organic White Rum hodlá Biosféra nabízet v restauracích, hotelích nebo barech.  Zároveň také ve svém internetovém obchodě www.biosfera.cz.

 

 

ZPRAVODAJ

BIOINFO.pngPravidelné zasílání nejnovějších zpráv přímo do vaší e-mailové schránky. Zpravodaj Bio-info - neunikne vám nic zajímavého. Objednejte zdarma ještě dnes.

button_objednat.png

 

Anketa

Kompostujete doma zbytky z kuchyně?

 Kalendář akcí

lft 2018 rgt
lft prosinec rgt
Po Út St Čt So Ne
48           1 2
49 3 4 5 6 7 8 9
50 10 11 12 13 14 15 16
51 17 18 19 20 21 22 23
52 24 25 26 27 28 29 30
1 31            
 
Přidat akci

Poslední příspěvky

Daniela: Dobrý deň, som študentkou Vysokej školy ekonomickej v Praze a píšem...
Heřmaňák: první částečně bezobalový farmářský trh v Česku oslavil rok,
patricie: skvělá akce, všem doporučuji několik let ... jen: JE TENTO TÝDEN (ne...
Netradiční filmový festival o jídle Země na talíři již příští týden,
Jana: Dobrý den jsem tu nová, chci se zepta máte někdo zkušenost se značkou...
O eko praní trochu jinak – aneb prát eko je někdy fuška,
Šárka: Gratulace Karlovi Kalnému za jeho steaky z anguse...potvrzuji,že jsou...
Známe vítěze soutěže Česká biopotravina roku 2018,
nina: Dobrý den. Thymovar je opravdu skvely+ se chci zeptat na nejakou prevenci...
Šance pro včely. Konec syntetickým akaricidům ve včelaření!,
Martina24: Toto sú zaujímavé postrehy...
Studie: ekologické hospodaření snižuje vliv zemědělství na klimatické změny,
Karolina: Skvělý nápad, jak zabránit klíčení a to bez použití chemie!...
Ekologická revoluce ve skladování brambor,
Vlastimil: Chci objednat husu asi 4-5 kg na Svatého Martina. Jak ji mohu objednat?...
Je libo domácí svatomartinskou husu nebo kachnu?,