Bioakademie 2013: Současné trendy ekologického zemědělství v praxi

Mezinárodní konference ekologického zemědělství, Bioakademie 2013, se zaměří na podmínky rozvoje ekologického zemědělství v praxi.  

Ekologickým zemědělcům, odborným poradcům nebo podnikatelům v navazujících odvětvích, ke kterým se řadí například zpracování biopotravin nebo agroturistika, přinese aktuální poznatky a nejnovější praktické informace. Bioakademie 2013 se koná 11. - 13. září 2013 v Lednici na Moravě. Exkurze účastníkům ukáží příklady dobré praxe v České republice a na Slovensku.

Konference ekologického zemědělství se tento, stejně jako předešlý rok, zaměří na problematiku Společné zemědělské politiky ve vztahu k hospodaření na ekologických farmách,“ sdělila Kateřina Nesrstová, manažerka PRO-BIO Svazu ekologických zemědělců.  Hospodaření v režimu EZ a jeho další rozvoj jsou přímo závislé na podmínkách, jaké budou ekologičtí zemědělci v následujících letech mít.

„Vzhledem k tomu, že příští rok je přechodný a od roku 2015 by měla Společná zemědělská politika být uplatňována v praxi, je nejvyšší čas říct si, jaké tyto podmínky budou, co se od ekologických zemědělců očekává, nebo naopak co se jim, či zájemcům o vstup do systému EZ, nabízí. Od odborníků a čelních představitelů Ministerstva zemědělství ČR, které je za přípravu Společné zemědělské politiky zodpovědné, se tak účastníci dozvědí, jaké je budou čekat změny v příštích letech, kdy vstoupí do nového programovacího období,“ doplnila Kateřina Nesrstová.

Kvalitní informace a dobré příklady

Bioakademie 2013 přinese konkrétní informace o způsobech podpor ekologického zemědělství ve vztahu ke krajině, regionálnímu rozvoji či klimatické změně. Na plenárním zasedání v úvodu konference vystoupí například náměstkyně ministra zemědělství zodpovědná za podobu podmínek Společné zemědělské politiky po roce 2013 Jaroslava Beneš-Špalková a náměstek ministra životního prostředí Tomáš Tesař.

„Podpory v rámci Společné zemědělské politiky v současné době pomáhají zemědělcům například rekonstruovat stáje, kupovat novou techniku, udržovat krajinu, chránit životní prostředí, ale třeba i přizpůsobovat se klimatickým změnám. Po roce 2013 se však očekávají zásadní změny, jak z hlediska rozpočtového, tak věcného. O tom všem bude možné diskutovat,“ uvedla Kateřina Nesrstová.

Ve čtvrtek 12. a v pátek 13. září 2013 se účastníci vypraví na farmy, do zpracoven a provozů, kde přímo v praxi uvidí, jaké dopady mají Společná zemědělská politika a nastavení národních legislativních podmínek na chod podniku. V České republice si mohou vybrat účastníci ze dvou tras dvoudenních exkurzí. Jedna skupina se tematicky zaměří na agroturistiku, faremní zpracování bioproduktů a prodej nejen ze dvora, druhá zaostří na současné trendy, moderní přístupy a technologie v ekologickém zemědělství. Na Slovensko se vypraví třetí část účastníků, a to přímo do specializovaných výrobních závodů.

Součástí Bioakademie 2013 je tradiční slavnostní večer v areálu lednického zámku, který je spojen s předáním ocenění vítězům soutěží Biopotravina roku 2013, Nejlepší sedlák a Nejoblíbenější bioprodejna PRO-BIO Svazu ekologických zemědělců.

Zdroj: PRO-BIO Svaz ekologických zemědělců 

Hodnocení 


Hodnoťte známkou jako ve škole.
Výborný = 1

Pokud chcete diskutovat, musíte být registrován a přihlášen

Přihlášení
Uživatel:
Heslo:
Nejste registrovanými uživateli? Zaregistrujte se nyní a využívejte všech výhod Bio-info. Pro odběr zpravodaje, hodnocení článků, diskutování ve fóru a další funkce je vyžadovaná registrace.
 

ZPRAVODAJ

BIOINFO.pngPravidelné zasílání nejnovějších zpráv přímo do vaší e-mailové schránky. Zpravodaj Bio-info - neunikne vám nic zajímavého. Objednejte zdarma ještě dnes.

button_objednat.png

 

Anketa

Jaká kupujete vejce?
Biovejce ("0") 31%
Z volného výběhu ("1") 38%
Z hal na podestýlce ("2") 16%
Z klecových chovů ("3") 3%
Je mi to jedno 10%

 Kalendář akcí

lft 2020 rgt
lft leden rgt
Po Út St Čt So Ne
1     1 2 3 4 5
2 6 7 8 9 10 11 12
3 13 14 15 16 17 18 19
4 20 21 22 23 24 25 26
5 27 28 29 30 31    
 
Přidat akci

Poslední příspěvky

Tomáš Zeman: Schválně jsem si na ten jejich test pustil. Něco tak stupidního se jen...
Rohlik.cz umí spočítat úsporu času, kilometrů nebo emisí,
Šárka: Paráda, však to ty zplanýrovaný stráně, kde byly monolitické kultury...
Česko #sazibudoucnost. Co člověk – to strom do 5 let,
dyyl: Velmi dobré informace! --- gastromania.cz/chladici-a-mrazici-technika.html
V centru Prahy otevřel obchod Minimum Waste,
dyyl: Mám zájem!
Bělokarpatský biojarmark opět na Ozvěnách Horňácka,
Miloš: Vzali v úvahu i ekologickou zátěž při výrobě a používání...
Nová studie: ekologické zemědělství chrání klima,
Eliska: Dobrý den, chtěla jsem se zeptat, o které město (pozice manažera...
Společnost Country Life přijme manažera e-shopu,
Daniela: Dobrý deň, som študentkou Vysokej školy ekonomickej v Praze a píšem...
Heřmaňák: první částečně bezobalový farmářský trh v Česku oslavil rok,
patricie: skvělá akce, všem doporučuji několik let ... jen: JE TENTO TÝDEN (ne...
Netradiční filmový festival o jídle Země na talíři již příští týden,