Bioakademie 2012: Ekologický přístup k živočišné výrobě

Bioakademie_logo.jpg Na ekologické farmy v jižních Čechách a na Vysočině zavede účastníky letošní, již 12. ročník mezinárodní konference ekologického zemědělství Bioakademie.  

Zúčastnění se 20. a 21. září zaměří na hledání odpovědí na otázky spojených se Společnou zemědělskou politikou Evropské unie (SZP) přímo v praxi. V České republice se odborníci a zemědělci v rámci Bioakademie specializují na problematiku živočišné výroby.

„Ekologičtí sedláci, specializující se na živočišnou výrobu, které s exkurzemi navštívíme, jsou příkladným vzorem pro ostatní. Je třeba sledovat změny v nastavení podmínek Společné zemědělské politiky a jejich promítnutí do nového Programu rozvoje venkova tak, aby naši členové dokázali svou činnost udržet a rozvíjet. Řešit vše přímo v praxi na farmách je mnohem přínosnější a efektivnější, než od stolu v kanceláři,“ sdělil koordinátor Bioakademie 2012, Milan Kouřil z PRO-BIO Svazu ekologických zemědělců.

Poznatky budou účastníci konference sbírat nejprve v Jižních Čechách u soukromého zemědělce Vladimíra Fajmona z Kaplice. Následně se přesunou na farmu Vlastimila Kamíra, nacházející se na území CHKO Blanský les v Borové u Chvalšin, který kromě koní chová masný skot. Poslední zastávkou bude Agroekofarma Kadeřávekna Českomoravské vrchovině v Chráněné krajinné oblasti Žďárské vrchy. Miroslav a Jana Kadeřávkovi se ve Věcově se kromě chovu ovcí věnují i agroturistice.

„Ekologičtí zemědělci velmi často hospodaří v poměrně neúrodných oblastech, nebo na chráněných přírodních územích. Jejich práce má svá specifika a zároveň obrovský přínos pro životní prostředí nebo rozvoj venkova. Z tohoto důvodu je důležité vyjednání správných podmínek v rámci SZP. Právě nyní je třeba nepodcenit situaci, neboť v současné době probíháv každém státě EU (včetně ČR) nastavování podmínek pro jednotlivé podpory pro nový Program rozvoje venkova, přímé platby apod.Na tomto procesu se samozřejmě PRO-BIOSvaz ekologických zemědělců aktivně podílí, “ upřesnil Milan Kouřil.

Večerní workshop v rámci exkurze A bude věnován výměně názorů a zkušeností o stavu chovu hospodářských zvířat ve vztahu ke Společné zemědělské politice. Debatovat se bude také o vyhlídkách, jakým směrem bude živočišná produkce podporována od roku 2014v České republice, na Slovensku a v Rakousku.

Další exkurze konané v rámci Bioakademie 2012 se uskuteční na Slovensku a v Rakousku. U východních sousedů se bude řešit nastavení podmínek pro zpracování aodbyt bioprodukce přímo z farem. V Rakousku se zemědělci podívají na kloub problematice rostlinné výroby v ekologickém režimu ve vztahu k SZP.

Hodnocení 


Hodnoťte známkou jako ve škole.
Výborný = 1

Pokud chcete diskutovat, musíte být registrován a přihlášen

Přihlášení
Uživatel:
Heslo:
Nejste registrovanými uživateli? Zaregistrujte se nyní a využívejte všech výhod Bio-info. Pro odběr zpravodaje, hodnocení článků, diskutování ve fóru a další funkce je vyžadovaná registrace.
 

ZPRAVODAJ

BIOINFO.pngPravidelné zasílání nejnovějších zpráv přímo do vaší e-mailové schránky. Zpravodaj Bio-info - neunikne vám nic zajímavého. Objednejte zdarma ještě dnes.

button_objednat.png

 

Anketa

Jaká kupujete vejce?
Biovejce ("0") 31%
Z volného výběhu ("1") 38%
Z hal na podestýlce ("2") 16%
Z klecových chovů ("3") 3%
Je mi to jedno 10%

 Kalendář akcí

lft 2019 rgt
lft červenec rgt
Po Út St Čt So Ne
27 1 2 3 4 5 6 7
28 8 9 10 11 12 13 14
29 15 16 17 18 19 20 21
30 22 23 24 25 26 27 28
31 29 30 31        
 
Přidat akci

Poslední příspěvky

Miloš: Vzali v úvahu i ekologickou zátěž při výrobě a používání...
Nová studie: ekologické zemědělství chrání klima,
Eliska: Dobrý den, chtěla jsem se zeptat, o které město (pozice manažera...
Společnost Country Life přijme manažera e-shopu,
Daniela: Dobrý deň, som študentkou Vysokej školy ekonomickej v Praze a píšem...
Heřmaňák: první částečně bezobalový farmářský trh v Česku oslavil rok,
patricie: skvělá akce, všem doporučuji několik let ... jen: JE TENTO TÝDEN (ne...
Netradiční filmový festival o jídle Země na talíři již příští týden,
Jana: Dobrý den jsem tu nová, chci se zepta máte někdo zkušenost se značkou...
O eko praní trochu jinak – aneb prát eko je někdy fuška,
Šárka: Gratulace Karlovi Kalnému za jeho steaky z anguse...potvrzuji,že jsou...
Známe vítěze soutěže Česká biopotravina roku 2018,
nina: Dobrý den. Thymovar je opravdu skvely+ se chci zeptat na nejakou prevenci...
Šance pro včely. Konec syntetickým akaricidům ve včelaření!,
Martina24: Toto sú zaujímavé postrehy...
Studie: ekologické hospodaření snižuje vliv zemědělství na klimatické změny,