Bioakademie 2012: Ekologický přístup k živočišné výrobě

Bioakademie_logo.jpg Na ekologické farmy v jižních Čechách a na Vysočině zavede účastníky letošní, již 12. ročník mezinárodní konference ekologického zemědělství Bioakademie.  

Zúčastnění se 20. a 21. září zaměří na hledání odpovědí na otázky spojených se Společnou zemědělskou politikou Evropské unie (SZP) přímo v praxi. V České republice se odborníci a zemědělci v rámci Bioakademie specializují na problematiku živočišné výroby.

„Ekologičtí sedláci, specializující se na živočišnou výrobu, které s exkurzemi navštívíme, jsou příkladným vzorem pro ostatní. Je třeba sledovat změny v nastavení podmínek Společné zemědělské politiky a jejich promítnutí do nového Programu rozvoje venkova tak, aby naši členové dokázali svou činnost udržet a rozvíjet. Řešit vše přímo v praxi na farmách je mnohem přínosnější a efektivnější, než od stolu v kanceláři,“ sdělil koordinátor Bioakademie 2012, Milan Kouřil z PRO-BIO Svazu ekologických zemědělců.

Poznatky budou účastníci konference sbírat nejprve v Jižních Čechách u soukromého zemědělce Vladimíra Fajmona z Kaplice. Následně se přesunou na farmu Vlastimila Kamíra, nacházející se na území CHKO Blanský les v Borové u Chvalšin, který kromě koní chová masný skot. Poslední zastávkou bude Agroekofarma Kadeřávekna Českomoravské vrchovině v Chráněné krajinné oblasti Žďárské vrchy. Miroslav a Jana Kadeřávkovi se ve Věcově se kromě chovu ovcí věnují i agroturistice.

„Ekologičtí zemědělci velmi často hospodaří v poměrně neúrodných oblastech, nebo na chráněných přírodních územích. Jejich práce má svá specifika a zároveň obrovský přínos pro životní prostředí nebo rozvoj venkova. Z tohoto důvodu je důležité vyjednání správných podmínek v rámci SZP. Právě nyní je třeba nepodcenit situaci, neboť v současné době probíháv každém státě EU (včetně ČR) nastavování podmínek pro jednotlivé podpory pro nový Program rozvoje venkova, přímé platby apod.Na tomto procesu se samozřejmě PRO-BIOSvaz ekologických zemědělců aktivně podílí, “ upřesnil Milan Kouřil.

Večerní workshop v rámci exkurze A bude věnován výměně názorů a zkušeností o stavu chovu hospodářských zvířat ve vztahu ke Společné zemědělské politice. Debatovat se bude také o vyhlídkách, jakým směrem bude živočišná produkce podporována od roku 2014v České republice, na Slovensku a v Rakousku.

Další exkurze konané v rámci Bioakademie 2012 se uskuteční na Slovensku a v Rakousku. U východních sousedů se bude řešit nastavení podmínek pro zpracování aodbyt bioprodukce přímo z farem. V Rakousku se zemědělci podívají na kloub problematice rostlinné výroby v ekologickém režimu ve vztahu k SZP.

Hodnocení 


Hodnoťte známkou jako ve škole.
Výborný = 1

Pokud chcete diskutovat, musíte být registrován a přihlášen

Přihlášení
Uživatel:
Heslo:
Nejste registrovanými uživateli? Zaregistrujte se nyní a využívejte všech výhod Bio-info. Pro odběr zpravodaje, hodnocení článků, diskutování ve fóru a další funkce je vyžadovaná registrace.
 

ZPRAVODAJ

BIOINFO.pngPravidelné zasílání nejnovějších zpráv přímo do vaší e-mailové schránky. Zpravodaj Bio-info - neunikne vám nic zajímavého. Objednejte zdarma ještě dnes.

button_objednat.png

 

Anketa

Jaká kupujete vejce?
Biovejce ("0") 31%
Z volného výběhu ("1") 38%
Z hal na podestýlce ("2") 16%
Z klecových chovů ("3") 3%
Je mi to jedno 10%

 Kalendář akcí

lft 2020 rgt
lft říjen rgt
Po Út St Čt So Ne
40       1 2 3 4
41 5 6 7 8 9 10 11
42 12 13 14 15 16 17 18
43 19 20 21 22 23 24 25
44 26 27 28 29 30 31  
 
Přidat akci

Poslední příspěvky

františek: jen jsem se nikde nedočetl jak chtějí výpadek vajec z klecového chovu...
Klecovým chovům odzvonilo,
Hynek: Jako zákazníkovi Vodafonu se mi to líbí, že se snaží jít energii...
Vodafone se připojil k Evropskému týdnu udržitelného rozvoje,
Tom Václavík: Dobrý den, Patricie, články zveřejňuji, jakmile je dostanu.
Měsíc v klecd Poslaneckou sněmovnou, lidé se zavřou se sochami slepic,
patricie: tradiční bolístka tohoto webu, patnáctého se dozvídáme, co bude...
Měsíc v klecd Poslaneckou sněmovnou, lidé se zavřou se sochami slepic,
Tom Václavík: Dobrý den, koupíte zde: https://www.organictime.cz/
Novinka - Opalovací péče lavera,
petr: farmáři se vracejí na trh,jen Zlín zatím nic. údajně musí proběhnout...
Farmáři se vracejí na trhy,
Petr Haimann: Jetli je to všechno tak, jak je napsáno, tak je to bezvadné. Mám totiž...
Novinka - Opalovací péče lavera,
Jiri: Souhlasím, že monokultury by měly být věc minulostí. Na druhou stranu...
Co mají pořád všichni s tou pšenicí?,