Bio Summit s rozšířeným tematickým záběrem: LOHAS - zdraví a udržitelnost

BioSummit09_logo_1.jpg Nadcházející 3.ročník konference Bio Summit, který se uskuteční 8. dubna 2010, v kongresovém centru U Hájků v Praze rozšíří svá témata o problematiku LOHAS (lifestyle of health and sustainability)a bude se tak zabývat i obecnou etikou v podnikání, sociální a ekologickou odpovědností či férovou spoluprací s dodavateli. Program se zaměří na způsoby výroby, prodeje a marketingu biopotravin, biokosmetiky, biotextilu a dalších bio/eko/fair produktových kategorií.  

Trvalá udržitelnost jako podnikatelský model

Do popředí zájmu spotřebitelů, ale i celé řady výrobců se stále více dostávají hodnoty jako jsou trvalá udržitelnost, zodpovědnost či etika. Podíl zodpovědných firem i jednotlivců, kteří investují do ekologických staveb či energeticky úsporných spotřebičů, preferují produkty na přírodní bázi, jako biopotraviny či biokosmetiku nebo kladou důraz na recyklovatelné obaly, významně narůstá. Celosvětový trh výrobků pro zákazníky LOHAS je odhadován na 400 miliard dolarů ročně, obrat s biopotavinami v roce 2008 přesáhl 50 miliard dolarů a prodej výrobků fair trade roste ročně o 30 procent.

Jak udržitelné jsou tyto produkční metody? Jaký dopad mají ekologické značky na trvalou udržitelnost? Jak se můžeme poučit od společností, kterým se podařilo na tyto výzvy úspěšně odpovědět?

Těmito otázkami se bude zabývat konference Bio Summit 2010, která se uskuteční 8. dubna 2010, v kongresovém centru U Hájků v Praze.

Společnosti, které jsou v popředí LOHAS iniciativ, zde budou prezentovat své zkušenosti a podrobně diskutovat o různých cestách k udržitelnosti. Tematický záběr konference Bio Summit se tak kromě výroby biopotravin a jejich lokálním a regionálním nákupem z důvěryhodných zdrojů bude zabývat i obecnou etikou v podnikání, sociální a ekologickou odpovědností, férovou spoluprací s dodavateli, podporou biodiverzity, či kompenzací uhlíkových emisí. Program se zaměří na způsoby výroby a prodeje biopotravin, biokosmetiky, biotextilu a dalších bio/eko/fair produktových kategorií.

Bio_Summit_2010_info_1.jpg

Kdo se konference účastní?

Na konferenci potkáte novátory z potravinářských i nepotravinářských oborů, stejně tak experty na oblast trvalé udržitelnosti a zodpovědného podnikání. Vrcholoví manažeři na seniorních postech a členové firemních „týmů pro zodpovědné jednání" se zde budou moci poučit od zkušených špičkových manažerů a leaderů ve svých oborech u nás i v zahraničí. Poslechnou si, jak lze od „nápadů" přistoupit ke konkrétním strategiím, novým iniciativám a nově vznikajícím nástrojům, které posouvají trvalou udržitelnost do samého centra zájmu podnikání firem. Účast je vhodná pro zástupce oddělení strategického plánování, nákupu a využívání energie, architektonického řešení provozoven, marketingu a řízení vztahu se zákazníky, útvarů dodržování kvality a ekologických pravidel. Konference je prioritně určena pro manažery z oblasti výroby potravin, výroby kosmetických a drogistických produktů či maloobchodu, pro kontrolní a certifikační organizace, výrobce obalů, marketingové a komunikační agentury, oborové svazy, akademickou obec, zástupce médií a další.

Více informací poskytne: Antonín Parma, antonin.parma@blueevents_eu

Hodnocení 


Hodnoťte známkou jako ve škole.
Výborný = 1

Pokud chcete diskutovat, musíte být registrován a přihlášen

Přihlášení
Uživatel:
Heslo:
Nejste registrovanými uživateli? Zaregistrujte se nyní a využívejte všech výhod Bio-info. Pro odběr zpravodaje, hodnocení článků, diskutování ve fóru a další funkce je vyžadovaná registrace.
 

ZPRAVODAJ

BIOINFO.pngPravidelné zasílání nejnovějších zpráv přímo do vaší e-mailové schránky. Zpravodaj Bio-info - neunikne vám nic zajímavého. Objednejte zdarma ještě dnes.

button_objednat.png

 

Anketa

Jaká kupujete vejce?
Biovejce ("0") 31%
Z volného výběhu ("1") 38%
Z hal na podestýlce ("2") 16%
Z klecových chovů ("3") 3%
Je mi to jedno 10%

 Kalendář akcí

lft 2019 rgt
lft září rgt
Po Út St Čt So Ne
35             1
36 2 3 4 5 6 7 8
37 9 10 11 12 13 14 15
38 16 17 18 19 20 21 22
39 23 24 25 26 27 28 29
40 30            
 
Přidat akci

Poslední příspěvky

dyyl: Velmi dobré informace! --- gastromania.cz/chladici-a-mrazici-technika.html
V centru Prahy otevřel obchod Minimum Waste,
dyyl: Mám zájem!
Bělokarpatský biojarmark opět na Ozvěnách Horňácka,
Miloš: Vzali v úvahu i ekologickou zátěž při výrobě a používání...
Nová studie: ekologické zemědělství chrání klima,
Eliska: Dobrý den, chtěla jsem se zeptat, o které město (pozice manažera...
Společnost Country Life přijme manažera e-shopu,
Daniela: Dobrý deň, som študentkou Vysokej školy ekonomickej v Praze a píšem...
Heřmaňák: první částečně bezobalový farmářský trh v Česku oslavil rok,
patricie: skvělá akce, všem doporučuji několik let ... jen: JE TENTO TÝDEN (ne...
Netradiční filmový festival o jídle Země na talíři již příští týden,
Jana: Dobrý den jsem tu nová, chci se zepta máte někdo zkušenost se značkou...
O eko praní trochu jinak – aneb prát eko je někdy fuška,
Šárka: Gratulace Karlovi Kalnému za jeho steaky z anguse...potvrzuji,že jsou...
Známe vítěze soutěže Česká biopotravina roku 2018,