Bio Summit 2009 vyvolává zájem účastníků především z řad obchodníků a dodavatelů biopotravin

Zájem o účast na konferenci Bio Summit 2009, která proběhne 25. března 2009 v kongresovém centru U Hájků , sílí právě v těchto dnech. Proto byla uzávěrka přihlášek posunuta až do pondělí 23. března.  

Mezi více než stovkou zatím evidovaných účastníků dominují obchodníci a dodavatelé, kteří se zajímají o praktické zkušenosti s marketingem biopotravin a regionálních výrobků, mj. zástupci firem  Barentz, Billa, Country Life, dm drogeriemarkt, Hamé, Lacrum, Karlovarské minerální vody, Jizerské pekárny, Jednota, Maxxium Czech, Mlékárna Valašské Meziříčí, Podravka - Lagris, Penny Market, Pro-Bio, Rebio, Top Bio či United Bakeries.
Z  výsledků výzkumů u nás (např. aktuální studie GfK Praha) vyplývá, že obzvláště u některých kategorií (mléčné výrobky) a některých zákazníků (spíše ženy) již nákup biovýrobků není pouze okrajový (čtvrtina zákaznic je nakupuje alespoň občas, zejména ve větších prodejnách jako doplněk běžného nákupu). Ze zkušeností na zahraničních trzích je navíc zřejmé, že existuje poměrně velká část spotřebitelů, kteří si uchovají své hodnoty v oblasti zdraví, ekologie a trvalé udržitelnosti  i v období, kdy se ekonomice nedaří. Tím spíše, že právě projekty na podporu  trvalé udržitelnosti jsou ve vyspělých ekonomikách vnímány s rostoucí naléhavostí a jsou často podporovány jako zdroje ekonomického znovuoživení v regionech.

Velkým odbytovým potenciálem pro uplatnění regionálních produktů a bioproduktů se stává i oblast gastronomie a veřejného stravování -  praktickou zkušenost v tomto směru proto poskytnou jednak konkrétní zkušenosti provozovatelů restaurací a podnikových jídelen sdílené v rámci konferenčního programu, jednak i od 19. hodiny navazující Bio galavečer v hotelu InterContinental. Ten má samozřejmě nejen odborný (vyhlášení výsledků soutěže Česká biopotravina roku 2008), ale společenský ráz, takže je velmi vítané, když se na něj účastníci konference hlásí i s doprovodem.  Účast na večeru potvrdil například i Ministr školství Ondřej Liška a čelní představitelé Ministerstva zemědělství.

Zlatými partnery konference je společnost Billa a United Bakeries. BioSummit probíhá ve spolupráci s organizátory veletrhu BioStyl, který se uskuteční o 2 měsíce později, ve dnech 22.-24. 5. 2009. Vystavovatelé na veletrhu mají zvýhodněné podmínky účasti i na konferenci a společenském večeru.

Více informací o akci včetně on-line registrace lze získat na adrese www.biosummit.cz nebo přímo na adrese sekretariátu summitu info@BlueEvents_eu.

Pokud chcete diskutovat, musíte být registrován a přihlášen

Přihlášení
Uživatel:
Heslo:
Nejste registrovanými uživateli? Zaregistrujte se nyní a využívejte všech výhod Bio-info. Pro odběr zpravodaje, hodnocení článků, diskutování ve fóru a další funkce je vyžadovaná registrace.
 

ZPRAVODAJ

BIOINFO.pngPravidelné zasílání nejnovějších zpráv přímo do vaší e-mailové schránky. Zpravodaj Bio-info - neunikne vám nic zajímavého. Objednejte zdarma ještě dnes.

button_objednat.png

 

Anketa

Jaká kupujete vejce?
Biovejce ("0") 31%
Z volného výběhu ("1") 38%
Z hal na podestýlce ("2") 16%
Z klecových chovů ("3") 3%
Je mi to jedno 10%

 Kalendář akcí

lft 2019 rgt
lft listopad rgt
Po Út St Čt So Ne
44         1 2 3
45 4 5 6 7 8 9 10
46 11 12 13 14 15 16 17
47 18 19 20 21 22 23 24
48 25 26 27 28 29 30  
 
Přidat akci

Poslední příspěvky

Tomáš Zeman: Schválně jsem si na ten jejich test pustil. Něco tak stupidního se jen...
Rohlik.cz umí spočítat úsporu času, kilometrů nebo emisí,
Šárka: Paráda, však to ty zplanýrovaný stráně, kde byly monolitické kultury...
Česko #sazibudoucnost. Co člověk – to strom do 5 let,
dyyl: Velmi dobré informace! --- gastromania.cz/chladici-a-mrazici-technika.html
V centru Prahy otevřel obchod Minimum Waste,
dyyl: Mám zájem!
Bělokarpatský biojarmark opět na Ozvěnách Horňácka,
Miloš: Vzali v úvahu i ekologickou zátěž při výrobě a používání...
Nová studie: ekologické zemědělství chrání klima,
Eliska: Dobrý den, chtěla jsem se zeptat, o které město (pozice manažera...
Společnost Country Life přijme manažera e-shopu,
Daniela: Dobrý deň, som študentkou Vysokej školy ekonomickej v Praze a píšem...
Heřmaňák: první částečně bezobalový farmářský trh v Česku oslavil rok,
patricie: skvělá akce, všem doporučuji několik let ... jen: JE TENTO TÝDEN (ne...
Netradiční filmový festival o jídle Země na talíři již příští týden,