Bio módní přehlídka předvedla spojení krásy a šetrnosti

Amwa_Zlata_Reneta110.jpg Bio módní přehlídka Biotextilní platformy AMWA na BioFESTu naplnila pasáž Lucerna a všem přítomným ukázala, jak významně se české oděvní návrhářství z biotextilních materiálů poslední dobou posunulo.  

Svou tvorbu předvedli čtyři členové nezávislého sdružení českých návrhářů tvořících z ekologicky a eticky čistých materiálů. Veškeré modely byly vyrobeny z biobavlny, mírumilovného hedvábí a částečně i bambusu. Ztělesnily tím přirozenou lidskou touhu nejen vypadat, ale hlavně cítit se dobře.

Renata Součková

Přehlídku zahájily ladné křivky v podání Mgr. Renaty Součkové. Oblečení bylo určeno výhradně ženám s důrazem na ženskost, která ve vizi návrhářky chodí zahalena určitě v sukních nebo šatech, rozhodně ne v nohavicích. Veškeré modely této rozverně barevné kolekce byly vytvořeny ze 100% biobavlny či v kombinaci s látkami s 50 % biobavlny a 50 % bambusu.

Amwa_Renata_Souckova.jpgAteliér Ham-mam

Následující show Ateliéru Ham-mam představilo velice komfortní biobavlněné modely, které jsou určeny především ženám, nově však i mužům. Pamatují na zvláštní potřeby nastávajících a novopečných maminek, a proto umožňují kojení v jakékoliv poloze. V Ateliéru Ham-mam používají jemné a lehké materiály, často i ve vrstvách, přičemž výsledek je vždy vzdušný a svobodný, přesně podle motta značky: „Spojení přirozenosti a krásy.“

Amwa_Atelier_Ham_mam.jpgZlatá Reneta

První ucelená oděvní kolekce z mírumilovného hedvábí v ČR se od minulého roku rozrostla o zajímavé nové kousky. Značka Zlatá Reneta svým záběrem od neformálněji laděných modelů až po velmi elegantní slavnostní šaty, oslovuje široké spektrum žen. Křehká krása mírumilovného hedvábí, které je získáváno, aniž by byly usmrcovány larvy bource morušového, na okamžik prodchla celý prostor přehlídky a naplnila diváky úžasem na ušlechtilostí tohoto královského materiálu.

Amwa_Blue_Claire.jpgBlue Claire

Přehlídku zakončila začínající návrhářka a ostřílená zpěvačka Klára Modrá, která vytvořila dámskou kolekci oblečení s velmi nápaditými kombinacemi zajímavě zpracovaných materiálů. Sebejisté, odvážné, šik a elegantní střihy, které nejen zdůrazňují ženské křivky, ale i dávájí světu vědět, že jejich nositelka rozhodně ví, co chce, v sobě nesou i poetiku křehké duše, která hledá jednotu se vším a přitom touží vyjádřit svou neopakovatelnou podstatu.

Tečkou za přehlídkou Biotextilní platformy AMWA bylo kráké hudební vystoupení a pozvání na koncert Yellow Sisters, který začínal o několik minut později v Mramovém sálu. Yellow Sisters na BioFESTu poprvé předvedly své nové kostýmy ze 100% biobavlny od AMWA Organic.

Biotextilní platforma AMWA  je jedinečné sdružení českých módních návrhářů tvořících z ekologického a biotextilu, které bylo založeno za účelem poskytování podpory pro české výrobce, kteří přecházejí na čistě vyrobené materiály. Každoročně pořádá bio módní přehlídky a samostatné veřejné události.

Hodnocení 


Hodnoťte známkou jako ve škole.
Výborný = 1

Pokud chcete diskutovat, musíte být registrován a přihlášen

Přihlášení
Uživatel:
Heslo:
Nejste registrovanými uživateli? Zaregistrujte se nyní a využívejte všech výhod Bio-info. Pro odběr zpravodaje, hodnocení článků, diskutování ve fóru a další funkce je vyžadovaná registrace.
 

ZPRAVODAJ

BIOINFO.pngPravidelné zasílání nejnovějších zpráv přímo do vaší e-mailové schránky. Zpravodaj Bio-info - neunikne vám nic zajímavého. Objednejte zdarma ještě dnes.

button_objednat.png

 

Anketa

Jaká kupujete vejce?
Biovejce ("0") 31%
Z volného výběhu ("1") 38%
Z hal na podestýlce ("2") 16%
Z klecových chovů ("3") 3%
Je mi to jedno 10%

 Kalendář akcí

lft 2019 rgt
lft říjen rgt
Po Út St Čt So Ne
40   1 2 3 4 5 6
41 7 8 9 10 11 12 13
42 14 15 16 17 18 19 20
43 21 22 23 24 25 26 27
44 28 29 30 31      
 
Přidat akci

Poslední příspěvky

Šárka: Paráda, však to ty zplanýrovaný stráně, kde byly monolitické kultury...
Česko #sazibudoucnost. Co člověk – to strom do 5 let,
dyyl: Velmi dobré informace! --- gastromania.cz/chladici-a-mrazici-technika.html
V centru Prahy otevřel obchod Minimum Waste,
dyyl: Mám zájem!
Bělokarpatský biojarmark opět na Ozvěnách Horňácka,
Miloš: Vzali v úvahu i ekologickou zátěž při výrobě a používání...
Nová studie: ekologické zemědělství chrání klima,
Eliska: Dobrý den, chtěla jsem se zeptat, o které město (pozice manažera...
Společnost Country Life přijme manažera e-shopu,
Daniela: Dobrý deň, som študentkou Vysokej školy ekonomickej v Praze a píšem...
Heřmaňák: první částečně bezobalový farmářský trh v Česku oslavil rok,
patricie: skvělá akce, všem doporučuji několik let ... jen: JE TENTO TÝDEN (ne...
Netradiční filmový festival o jídle Země na talíři již příští týden,
Jana: Dobrý den jsem tu nová, chci se zepta máte někdo zkušenost se značkou...
O eko praní trochu jinak – aneb prát eko je někdy fuška,