Bio módní přehlídka předvedla spojení krásy a šetrnosti

Amwa_Zlata_Reneta110.jpg Bio módní přehlídka Biotextilní platformy AMWA na BioFESTu naplnila pasáž Lucerna a všem přítomným ukázala, jak významně se české oděvní návrhářství z biotextilních materiálů poslední dobou posunulo.  

Svou tvorbu předvedli čtyři členové nezávislého sdružení českých návrhářů tvořících z ekologicky a eticky čistých materiálů. Veškeré modely byly vyrobeny z biobavlny, mírumilovného hedvábí a částečně i bambusu. Ztělesnily tím přirozenou lidskou touhu nejen vypadat, ale hlavně cítit se dobře.

Renata Součková

Přehlídku zahájily ladné křivky v podání Mgr. Renaty Součkové. Oblečení bylo určeno výhradně ženám s důrazem na ženskost, která ve vizi návrhářky chodí zahalena určitě v sukních nebo šatech, rozhodně ne v nohavicích. Veškeré modely této rozverně barevné kolekce byly vytvořeny ze 100% biobavlny či v kombinaci s látkami s 50 % biobavlny a 50 % bambusu.

Amwa_Renata_Souckova.jpgAteliér Ham-mam

Následující show Ateliéru Ham-mam představilo velice komfortní biobavlněné modely, které jsou určeny především ženám, nově však i mužům. Pamatují na zvláštní potřeby nastávajících a novopečných maminek, a proto umožňují kojení v jakékoliv poloze. V Ateliéru Ham-mam používají jemné a lehké materiály, často i ve vrstvách, přičemž výsledek je vždy vzdušný a svobodný, přesně podle motta značky: „Spojení přirozenosti a krásy.“

Amwa_Atelier_Ham_mam.jpgZlatá Reneta

První ucelená oděvní kolekce z mírumilovného hedvábí v ČR se od minulého roku rozrostla o zajímavé nové kousky. Značka Zlatá Reneta svým záběrem od neformálněji laděných modelů až po velmi elegantní slavnostní šaty, oslovuje široké spektrum žen. Křehká krása mírumilovného hedvábí, které je získáváno, aniž by byly usmrcovány larvy bource morušového, na okamžik prodchla celý prostor přehlídky a naplnila diváky úžasem na ušlechtilostí tohoto královského materiálu.

Amwa_Blue_Claire.jpgBlue Claire

Přehlídku zakončila začínající návrhářka a ostřílená zpěvačka Klára Modrá, která vytvořila dámskou kolekci oblečení s velmi nápaditými kombinacemi zajímavě zpracovaných materiálů. Sebejisté, odvážné, šik a elegantní střihy, které nejen zdůrazňují ženské křivky, ale i dávájí světu vědět, že jejich nositelka rozhodně ví, co chce, v sobě nesou i poetiku křehké duše, která hledá jednotu se vším a přitom touží vyjádřit svou neopakovatelnou podstatu.

Tečkou za přehlídkou Biotextilní platformy AMWA bylo kráké hudební vystoupení a pozvání na koncert Yellow Sisters, který začínal o několik minut později v Mramovém sálu. Yellow Sisters na BioFESTu poprvé předvedly své nové kostýmy ze 100% biobavlny od AMWA Organic.

Biotextilní platforma AMWA  je jedinečné sdružení českých módních návrhářů tvořících z ekologického a biotextilu, které bylo založeno za účelem poskytování podpory pro české výrobce, kteří přecházejí na čistě vyrobené materiály. Každoročně pořádá bio módní přehlídky a samostatné veřejné události.

Hodnocení 


Hodnoťte známkou jako ve škole.
Výborný = 1

Pokud chcete diskutovat, musíte být registrován a přihlášen

Přihlášení
Uživatel:
Heslo:
Nejste registrovanými uživateli? Zaregistrujte se nyní a využívejte všech výhod Bio-info. Pro odběr zpravodaje, hodnocení článků, diskutování ve fóru a další funkce je vyžadovaná registrace.
 

ZPRAVODAJ

BIOINFO.pngPravidelné zasílání nejnovějších zpráv přímo do vaší e-mailové schránky. Zpravodaj Bio-info - neunikne vám nic zajímavého. Objednejte zdarma ještě dnes.

button_objednat.png

 

Anketa

Jaká kupujete vejce?
Biovejce ("0") 31%
Z volného výběhu ("1") 38%
Z hal na podestýlce ("2") 16%
Z klecových chovů ("3") 3%
Je mi to jedno 10%

 Kalendář akcí

lft 2020 rgt
lft prosinec rgt
Po Út St Čt So Ne
49   1 2 3 4 5 6
50 7 8 9 10 11 12 13
51 14 15 16 17 18 19 20
52 21 22 23 24 25 26 27
53 28 29 30 31      
 
Přidat akci

Poslední příspěvky

františek: jen jsem se nikde nedočetl jak chtějí výpadek vajec z klecového chovu...
Klecovým chovům odzvonilo,
Hynek: Jako zákazníkovi Vodafonu se mi to líbí, že se snaží jít energii...
Vodafone se připojil k Evropskému týdnu udržitelného rozvoje,
Tom Václavík: Dobrý den, Patricie, články zveřejňuji, jakmile je dostanu.
Měsíc v klecd Poslaneckou sněmovnou, lidé se zavřou se sochami slepic,
patricie: tradiční bolístka tohoto webu, patnáctého se dozvídáme, co bude...
Měsíc v klecd Poslaneckou sněmovnou, lidé se zavřou se sochami slepic,
Tom Václavík: Dobrý den, koupíte zde: https://www.organictime.cz/
Novinka - Opalovací péče lavera,
petr: farmáři se vracejí na trh,jen Zlín zatím nic. údajně musí proběhnout...
Farmáři se vracejí na trhy,
Petr Haimann: Jetli je to všechno tak, jak je napsáno, tak je to bezvadné. Mám totiž...
Novinka - Opalovací péče lavera,
Jiri: Souhlasím, že monokultury by měly být věc minulostí. Na druhou stranu...
Co mají pořád všichni s tou pšenicí?,