Bio-info.cz nyní přináší přehled všech biopotravin nabízených maloobchodními řetězci

Logo_Bio_info_pomaha_1.jpg Internetový informační portál Bio-info, www.bio-info.cz , nabízí nově svým čtenářům další praktickou službu. Na jednom místě najdou detailní profily biopotravin a biokosmetiky, které jsou dostupné na našem trhu.  

Seznamy vychází ze sledování biopotravin v maloobchodních řetězcích, kterou od roku 2008 provádí agentura Green marketing, vydavatel portálu Bio-info.cz. Databáze je neustále doplňována o další produkty.

Biopotraviny v řetězcích jednoduše a přehledně

V rubrice Seznamy najdou čtenáři informačního portálu Bio-info nově kompletní přehled všech biopotravin aktuálně nabízených všemi maloobchodními řetězci působícími v České republice. K dnešními dni se jedná o 1 894 položek biopotravin. Spotřebitelé tak mohou získat detailní přehled o nabídce svého oblíbeného maloobchodníka, mohou srovnávat nabídku napříč trhem a mohou také zjistit, který maloobchodník nabízí daný výrobek nejlevněji.

biopotraviny_v_retezcich1.jpgGreen marketing soustavně a pravidelně sleduje nabídku biopotravin a hlavně jejich ceny u následujících maloobchodních řetězců: Albert supermarket, Albert hypermarket, Billa, Coop, dm, Globus, Interspar, Kaufland, Penny, Rossmann, Tesco a Žabka. Díky tomu mohou nyní čtenáři Bio-info najít v Seznamech také informaci o ceně, za kterou je výrobek aktuálně nabízen. Pokud výrobek nabízí více maloobchodníků, čtenář se dozví, který z nich jej nabízí za nejnižší a nejvyšší cenu.

Detail výrobku obsahuje také aktuální cenu

„Vyhledávat v seznamech je možné tradičně fulltextovým vyhledávačem. Snadno lze bioprodukt vyhledat i podle názvu produktu, kategorie, značky a dodavatele. Detail všech výrobků obsahuje zařazení do příslušné kategorie, značku, dodavatele a Detail_vyrobku_Seznamy_Bio_info1.jpgvelikost balení. U většiny nechybí ani pro zákazníka tolik důležité doplňkové informace jako je obrázek, cena, detailní popis, složení, energetická hodnota, návod k použití a doporučení pro skladování,“ říká Ondřej Čítek, autor aplikace. Na obrázku v pravo ukázka detailu výrobku.

„Databázi neustále doplňujeme i o další biopotraviny a bioprodukty, nabízené mimo maloobchodní řetězce. V České republice doposud neexistuje místo, kde by byly veškeré biovýrobky k nahlédnutí. Spotřebitelé se tak nemohou řádně orientovat. Chceme jim pomoci a takové místo vytvořit. Přestože jsme nyní na úctyhodném počtu téměř 3 tisíce položek biopotravin a biokosmetiky, databázi neustále doplňujeme a aktualizujeme,“ říká Zuzana Čítková z portálu Bio-info.cz.

Biopotraviny jsme rozdělili do produktových kategorií

Seznam biopotravin je pro přehlednost dělen do 32 produktových kategorií. Nejvíce položek obsahuje kategorie Kojenecká a dětská výživa (286 výrobků), Mléko a výrobky z mléka (264), Pečivo trvanlivé a pekárenské výrobky (230), Čerstvé ovoce a zelenina (187) a Maso a výrobky z masa (131). Nejmenší počet zastoupení má v českých maloobchodních řetězcích produktová kategorie Doplňky stravy, vitamíny (1 výrobek), Krmivo pro domácí zvířata (3), Vejce (9) a Chlazené potraviny a lahůdky (19).

„Seznamy produktů budou dále rozšiřovány nejen o položky biopotravin, ale také ekodrogerie a biotextilu. Mezi firmami lze v Seznamech Bio-info nalézt například přehled výrobců a dovozců biopotravin, biokosmetiky, 40 internetových obchodů s bioprodukty, přehled bedýnkových družstev a také kompletní seznam farmářských trhů v České republice,“ dodává Tom Václavík, vydavatel Bio-info.cz.

Nová služba na portálu Bio-info.cz prakticky doplňuje nedávno spuštěnou aplikaci BIO Akční ceny, která shromažďuje na jednom místě aktuálně probíhající slevy a zvýhodněné nabídky na biopotraviny, ekologickou drogerii, biokosmetiku a ekotextil ve všech maloobchodních řetězcích a desítkách internetových obchodů.

Bio-info.cz je internetový portál, který poskytuje nezávislé fórum pro výměnu praktických informací, myšlenek a zkušeností a pomáhá tak udržovat trvalý růst produkce, výroby a prodeje biopotravin, biokosmetiky a biotextilu a dalších etických výrobků v České republice. Bio-info.cz informačně propojuje nabídku podnikatelů všech velikostí s požadavky a přáními zákazníků a vyzdvihuje a oslavuje dosažené úspěchy. Jak dodává Tom Václavík: „Píšeme pro lidi, kteří žijí nebo chtějí naplňovat životní styl zdraví a trvalé udržitelnosti, tedy „BIO“ život. Díky jedinečné nabídce informací a služeb Bio-info pravidelně čtou také manažeři společností, podnikajících v oboru bioproduktů.“ 

Na vývoji této aplikace finančně přispěla nizozemská nadace Avalon, díky podpoře z programu DG Envi Life+

 

Hodnocení 


Hodnoťte známkou jako ve škole.
Výborný = 1

Pokud chcete diskutovat, musíte být registrován a přihlášen

Přihlášení
Uživatel:
Heslo:
Nejste registrovanými uživateli? Zaregistrujte se nyní a využívejte všech výhod Bio-info. Pro odběr zpravodaje, hodnocení článků, diskutování ve fóru a další funkce je vyžadovaná registrace.
 

ZPRAVODAJ

BIOINFO.pngPravidelné zasílání nejnovějších zpráv přímo do vaší e-mailové schránky. Zpravodaj Bio-info - neunikne vám nic zajímavého. Objednejte zdarma ještě dnes.

button_objednat.png

 

Anketa

Jaká kupujete vejce?
Biovejce ("0") 31%
Z volného výběhu ("1") 38%
Z hal na podestýlce ("2") 16%
Z klecových chovů ("3") 3%
Je mi to jedno 10%

 Kalendář akcí

lft 2020 rgt
lft září rgt
Po Út St Čt So Ne
36   1 2 3 4 5 6
37 7 8 9 10 11 12 13
38 14 15 16 17 18 19 20
39 21 22 23 24 25 26 27
40 28 29 30        
 
Přidat akci

Poslední příspěvky

Tom Václavík: Dobrý den, Patricie, články zveřejňuji, jakmile je dostanu.
Měsíc v klecd Poslaneckou sněmovnou, lidé se zavřou se sochami slepic,
patricie: tradiční bolístka tohoto webu, patnáctého se dozvídáme, co bude...
Měsíc v klecd Poslaneckou sněmovnou, lidé se zavřou se sochami slepic,
Tom Václavík: Dobrý den, koupíte zde: https://www.organictime.cz/
Novinka - Opalovací péče lavera,
petr: farmáři se vracejí na trh,jen Zlín zatím nic. údajně musí proběhnout...
Farmáři se vracejí na trhy,
Petr Haimann: Jetli je to všechno tak, jak je napsáno, tak je to bezvadné. Mám totiž...
Novinka - Opalovací péče lavera,
Jiri: Souhlasím, že monokultury by měly být věc minulostí. Na druhou stranu...
Co mají pořád všichni s tou pšenicí?,
Tomáš Zeman: Schválně jsem si na ten jejich test pustil. Něco tak stupidního se jen...
Rohlik.cz umí spočítat úsporu času, kilometrů nebo emisí,
Šárka: Paráda, však to ty zplanýrovaný stráně, kde byly monolitické kultury...
Česko #sazibudoucnost. Co člověk – to strom do 5 let,