Bio-info.cz nyní přináší přehled všech biopotravin nabízených maloobchodními řetězci

Logo_Bio_info_pomaha_1.jpg Internetový informační portál Bio-info, www.bio-info.cz , nabízí nově svým čtenářům další praktickou službu. Na jednom místě najdou detailní profily biopotravin a biokosmetiky, které jsou dostupné na našem trhu.  

Seznamy vychází ze sledování biopotravin v maloobchodních řetězcích, kterou od roku 2008 provádí agentura Green marketing, vydavatel portálu Bio-info.cz. Databáze je neustále doplňována o další produkty.

Biopotraviny v řetězcích jednoduše a přehledně

V rubrice Seznamy najdou čtenáři informačního portálu Bio-info nově kompletní přehled všech biopotravin aktuálně nabízených všemi maloobchodními řetězci působícími v České republice. K dnešními dni se jedná o 1 894 položek biopotravin. Spotřebitelé tak mohou získat detailní přehled o nabídce svého oblíbeného maloobchodníka, mohou srovnávat nabídku napříč trhem a mohou také zjistit, který maloobchodník nabízí daný výrobek nejlevněji.

biopotraviny_v_retezcich1.jpgGreen marketing soustavně a pravidelně sleduje nabídku biopotravin a hlavně jejich ceny u následujících maloobchodních řetězců: Albert supermarket, Albert hypermarket, Billa, Coop, dm, Globus, Interspar, Kaufland, Penny, Rossmann, Tesco a Žabka. Díky tomu mohou nyní čtenáři Bio-info najít v Seznamech také informaci o ceně, za kterou je výrobek aktuálně nabízen. Pokud výrobek nabízí více maloobchodníků, čtenář se dozví, který z nich jej nabízí za nejnižší a nejvyšší cenu.

Detail výrobku obsahuje také aktuální cenu

„Vyhledávat v seznamech je možné tradičně fulltextovým vyhledávačem. Snadno lze bioprodukt vyhledat i podle názvu produktu, kategorie, značky a dodavatele. Detail všech výrobků obsahuje zařazení do příslušné kategorie, značku, dodavatele a Detail_vyrobku_Seznamy_Bio_info1.jpgvelikost balení. U většiny nechybí ani pro zákazníka tolik důležité doplňkové informace jako je obrázek, cena, detailní popis, složení, energetická hodnota, návod k použití a doporučení pro skladování,“ říká Ondřej Čítek, autor aplikace. Na obrázku v pravo ukázka detailu výrobku.

„Databázi neustále doplňujeme i o další biopotraviny a bioprodukty, nabízené mimo maloobchodní řetězce. V České republice doposud neexistuje místo, kde by byly veškeré biovýrobky k nahlédnutí. Spotřebitelé se tak nemohou řádně orientovat. Chceme jim pomoci a takové místo vytvořit. Přestože jsme nyní na úctyhodném počtu téměř 3 tisíce položek biopotravin a biokosmetiky, databázi neustále doplňujeme a aktualizujeme,“ říká Zuzana Čítková z portálu Bio-info.cz.

Biopotraviny jsme rozdělili do produktových kategorií

Seznam biopotravin je pro přehlednost dělen do 32 produktových kategorií. Nejvíce položek obsahuje kategorie Kojenecká a dětská výživa (286 výrobků), Mléko a výrobky z mléka (264), Pečivo trvanlivé a pekárenské výrobky (230), Čerstvé ovoce a zelenina (187) a Maso a výrobky z masa (131). Nejmenší počet zastoupení má v českých maloobchodních řetězcích produktová kategorie Doplňky stravy, vitamíny (1 výrobek), Krmivo pro domácí zvířata (3), Vejce (9) a Chlazené potraviny a lahůdky (19).

„Seznamy produktů budou dále rozšiřovány nejen o položky biopotravin, ale také ekodrogerie a biotextilu. Mezi firmami lze v Seznamech Bio-info nalézt například přehled výrobců a dovozců biopotravin, biokosmetiky, 40 internetových obchodů s bioprodukty, přehled bedýnkových družstev a také kompletní seznam farmářských trhů v České republice,“ dodává Tom Václavík, vydavatel Bio-info.cz.

Nová služba na portálu Bio-info.cz prakticky doplňuje nedávno spuštěnou aplikaci BIO Akční ceny, která shromažďuje na jednom místě aktuálně probíhající slevy a zvýhodněné nabídky na biopotraviny, ekologickou drogerii, biokosmetiku a ekotextil ve všech maloobchodních řetězcích a desítkách internetových obchodů.

Bio-info.cz je internetový portál, který poskytuje nezávislé fórum pro výměnu praktických informací, myšlenek a zkušeností a pomáhá tak udržovat trvalý růst produkce, výroby a prodeje biopotravin, biokosmetiky a biotextilu a dalších etických výrobků v České republice. Bio-info.cz informačně propojuje nabídku podnikatelů všech velikostí s požadavky a přáními zákazníků a vyzdvihuje a oslavuje dosažené úspěchy. Jak dodává Tom Václavík: „Píšeme pro lidi, kteří žijí nebo chtějí naplňovat životní styl zdraví a trvalé udržitelnosti, tedy „BIO“ život. Díky jedinečné nabídce informací a služeb Bio-info pravidelně čtou také manažeři společností, podnikajících v oboru bioproduktů.“ 

Na vývoji této aplikace finančně přispěla nizozemská nadace Avalon, díky podpoře z programu DG Envi Life+

 

Hodnocení 


Hodnoťte známkou jako ve škole.
Výborný = 1

Pokud chcete diskutovat, musíte být registrován a přihlášen

Přihlášení
Uživatel:
Heslo:
Nejste registrovanými uživateli? Zaregistrujte se nyní a využívejte všech výhod Bio-info. Pro odběr zpravodaje, hodnocení článků, diskutování ve fóru a další funkce je vyžadovaná registrace.
 

ZPRAVODAJ

BIOINFO.pngPravidelné zasílání nejnovějších zpráv přímo do vaší e-mailové schránky. Zpravodaj Bio-info - neunikne vám nic zajímavého. Objednejte zdarma ještě dnes.

button_objednat.png

 

Anketa

Jaká kupujete vejce?
Biovejce ("0") 31%
Z volného výběhu ("1") 38%
Z hal na podestýlce ("2") 16%
Z klecových chovů ("3") 3%
Je mi to jedno 10%

 Kalendář akcí

lft 2019 rgt
lft září rgt
Po Út St Čt So Ne
35             1
36 2 3 4 5 6 7 8
37 9 10 11 12 13 14 15
38 16 17 18 19 20 21 22
39 23 24 25 26 27 28 29
40 30            
 
Přidat akci

Poslední příspěvky

dyyl: Velmi dobré informace! --- gastromania.cz/chladici-a-mrazici-technika.html
V centru Prahy otevřel obchod Minimum Waste,
dyyl: Mám zájem!
Bělokarpatský biojarmark opět na Ozvěnách Horňácka,
Miloš: Vzali v úvahu i ekologickou zátěž při výrobě a používání...
Nová studie: ekologické zemědělství chrání klima,
Eliska: Dobrý den, chtěla jsem se zeptat, o které město (pozice manažera...
Společnost Country Life přijme manažera e-shopu,
Daniela: Dobrý deň, som študentkou Vysokej školy ekonomickej v Praze a píšem...
Heřmaňák: první částečně bezobalový farmářský trh v Česku oslavil rok,
patricie: skvělá akce, všem doporučuji několik let ... jen: JE TENTO TÝDEN (ne...
Netradiční filmový festival o jídle Země na talíři již příští týden,
Jana: Dobrý den jsem tu nová, chci se zepta máte někdo zkušenost se značkou...
O eko praní trochu jinak – aneb prát eko je někdy fuška,
Šárka: Gratulace Karlovi Kalnému za jeho steaky z anguse...potvrzuji,že jsou...
Známe vítěze soutěže Česká biopotravina roku 2018,