Bio-Cafes uzavřelo dvě provozovny

Pedretti.jpg Společnost Bio-cafes CZ, s.r.o. byla nucena kvůli ekonomické situaci a dlouhodobé ztrátovosti uzavřít dvě ze svých šesti pražských provozoven restaurací Bio-Cafes, na Andělovi a v obchodním centru Šestka na Ruzyni, jak oznámil ředitel a majitel společnosti Silvano Pedretti v prosincovém zákaznickém bulletinu.  

Přesto vyjadřuje Pedretti mírný optimismus do budoucna, když říká: „Jsem nicméně přesvědčen o tom, že to byl nezbytný krok k zachování zbývajících restaurací.“ Podle jeho slov se společnost nyní soustředí na projekt frančízy, zejména v zahraničí.

Restaurace Bio-Cafes byly mezi prvními v České republice, které začaly připravovat pokrmy z bioproduktů. Až do prosince 2008 však společnost nebyla registrovaná mezi výrobci biopotravin. Podle vyjádření pana Pedrettiho je „50 procent produktů prodávaných v Bio-cafés ekologického původu.“

Restaurace Bio-Cafes provozuje společnost Bio-Cafes CZ, s.r.o., patřící do holdingu Euro-cafe SA se sídlem v Lucemburku, dle Pedrettiho „z administrativních a právních důvodů“.

Silvano Pedretti se narodil v italské rodině ve Francii a v Praze žije a pracuje 15 let. Bio-cafés CZ založil v roce 2005 s úmyslem nabídnout Čechům „organickou stravu, poté co popularita biopotravin a tohoto typu restaurací začala vzrůstat i v jiných částech Evropy.“

Silvano Pedretti je viceprezident a člen představenstva developerské společnosti Orco Property Group. V této funkci si v roce 2007 dle internetové stránky www.orcogroup.com jako člen představenstva a jeden z ředitelů přišel na plat 5,6 milionů eur. Za poslední rok se ovšem cena akcií Orco na pražské Burze cenných papírů propadla o více než 90 %. To byl pravděpodobně jeden z důvodů, proč již Pedretti nechtěl nadále prodělečné provozovny dotovat. Silvano Pedretti se v roce 2004 objevil na kandidátce politické strany SNK a Evropští Demokraté do Evropského parlamentu.

tv (zdroj: www.orcogroup.com, www.orco.cz, www.bio-cafes.com, www.pse.cz, www.cbw.cz)

 

Komentář Green marketing:

Green marketing očekává, že v roce 2009 bude společnost Bio-Cafes nucena zavřít další nerentabilní provozovny. Podle našeho názoru není koncept Bio-Cafes vhodně zvolený. Francouzský majitel a zakladatel Pedretti si neuvědomil, že slovo Cafes v češtině nejčastěji evokuje „kavárnu“, tedy místo pro posezení nad kávou, nikoli místo k (rychlému) občerstvení. V anglicky mluvících zemích se pod „café“ většinou míní neformální restaurace či bistro, nabízející teplé pokrmy a sendviče, což je přesně to, co Pedretti v Praze založil. Bio-Cafes chce být „alternativou klasickým řetězcům s rychlým občerstvením“. Problém je v tom, že Češi, kteří se stravují zdravě a alternativně, odmítají jak klasické řetězce rychlého občerstvení, tak také jejich napodobeniny. Navíc, prodej biopotravin vyžaduje angažované a vzdělané zaměstnance, což se společnosti ne vždy dařilo naplnit.

Šest provozoven Bio Cafes obsloužilo v roce 2008 průměrně denně necelých 1 000 hostů, což je velmi málo na to, aby byl provoz rentabilní. České zákazníky odrazuje především vysoké ceny a relativně omezená a neatraktivní nabídka, turisté jsou zase v Praze dychtiví po „české“ kuchyni.

Podle našeho názoru nemá zvolený koncept Bio Cafes v České republice výraznou šanci na úspěch.

Hodnocení 


Hodnoťte známkou jako ve škole.
Výborný = 1

Pokud chcete diskutovat, musíte být registrován a přihlášen

Přihlášení
Uživatel:
Heslo:
Nejste registrovanými uživateli? Zaregistrujte se nyní a využívejte všech výhod Bio-info. Pro odběr zpravodaje, hodnocení článků, diskutování ve fóru a další funkce je vyžadovaná registrace.
 

ZPRAVODAJ

BIOINFO.pngPravidelné zasílání nejnovějších zpráv přímo do vaší e-mailové schránky. Zpravodaj Bio-info - neunikne vám nic zajímavého. Objednejte zdarma ještě dnes.

button_objednat.png

 

Anketa

Dáváte při nákupu kávy a čokolády přednost fair trade výrobkům?
Kupuji jen fair trade. 62%
Pokud je v nabídce prodejny, upřednostním. 27%
Občas vyzkouším. 6%
Ne. 3%

 Kalendář akcí

lft 2018 rgt
lft říjen rgt
Po Út St Čt So Ne
40 1 2 3 4 5 6 7
41 8 9 10 11 12 13 14
42 15 16 17 18 19 20 21
43 22 23 24 25 26 27 28
44 29 30 31        
 
Přidat akci

Poslední příspěvky

Šárka: Gratulace Karlovi Kalnému za jeho steaky z anguse...potvrzuji,že jsou...
Známe vítěze soutěže Česká biopotravina roku 2018,
nina: Dobrý den. Thymovar je opravdu skvely+ se chci zeptat na nejakou prevenci...
Šance pro včely. Konec syntetickým akaricidům ve včelaření!,
Martina24: Toto sú zaujímavé postrehy...
Studie: ekologické hospodaření snižuje vliv zemědělství na klimatické změny,
Karolina: Skvělý nápad, jak zabránit klíčení a to bez použití chemie!...
Ekologická revoluce ve skladování brambor,
Vlastimil: Chci objednat husu asi 4-5 kg na Svatého Martina. Jak ji mohu objednat?...
Je libo domácí svatomartinskou husu nebo kachnu?,
Roman: druhým rokem dělám právě prevenci ohledně varroa. A to tím že vždy...
Šance pro včely. Konec syntetickým akaricidům ve včelaření!,
Monika: Dobrý den,krásně jste to shrnul,sepsal.Ani nevím kdy jsem prvně vyprala...
O eko praní trochu jinak – aneb prát eko je někdy fuška,
David: Dobrý den přátelé, chtěl bych poprosit VÁS Odpovědět na několik...
Jak výživa zvířat ovlivní chuť a kvalitu produktu?,