Bio-Cafes uzavřelo dvě provozovny

Pedretti.jpg Společnost Bio-cafes CZ, s.r.o. byla nucena kvůli ekonomické situaci a dlouhodobé ztrátovosti uzavřít dvě ze svých šesti pražských provozoven restaurací Bio-Cafes, na Andělovi a v obchodním centru Šestka na Ruzyni, jak oznámil ředitel a majitel společnosti Silvano Pedretti v prosincovém zákaznickém bulletinu.  

Přesto vyjadřuje Pedretti mírný optimismus do budoucna, když říká: „Jsem nicméně přesvědčen o tom, že to byl nezbytný krok k zachování zbývajících restaurací.“ Podle jeho slov se společnost nyní soustředí na projekt frančízy, zejména v zahraničí.

Restaurace Bio-Cafes byly mezi prvními v České republice, které začaly připravovat pokrmy z bioproduktů. Až do prosince 2008 však společnost nebyla registrovaná mezi výrobci biopotravin. Podle vyjádření pana Pedrettiho je „50 procent produktů prodávaných v Bio-cafés ekologického původu.“

Restaurace Bio-Cafes provozuje společnost Bio-Cafes CZ, s.r.o., patřící do holdingu Euro-cafe SA se sídlem v Lucemburku, dle Pedrettiho „z administrativních a právních důvodů“.

Silvano Pedretti se narodil v italské rodině ve Francii a v Praze žije a pracuje 15 let. Bio-cafés CZ založil v roce 2005 s úmyslem nabídnout Čechům „organickou stravu, poté co popularita biopotravin a tohoto typu restaurací začala vzrůstat i v jiných částech Evropy.“

Silvano Pedretti je viceprezident a člen představenstva developerské společnosti Orco Property Group. V této funkci si v roce 2007 dle internetové stránky www.orcogroup.com jako člen představenstva a jeden z ředitelů přišel na plat 5,6 milionů eur. Za poslední rok se ovšem cena akcií Orco na pražské Burze cenných papírů propadla o více než 90 %. To byl pravděpodobně jeden z důvodů, proč již Pedretti nechtěl nadále prodělečné provozovny dotovat. Silvano Pedretti se v roce 2004 objevil na kandidátce politické strany SNK a Evropští Demokraté do Evropského parlamentu.

tv (zdroj: www.orcogroup.com, www.orco.cz, www.bio-cafes.com, www.pse.cz, www.cbw.cz)

 

Komentář Green marketing:

Green marketing očekává, že v roce 2009 bude společnost Bio-Cafes nucena zavřít další nerentabilní provozovny. Podle našeho názoru není koncept Bio-Cafes vhodně zvolený. Francouzský majitel a zakladatel Pedretti si neuvědomil, že slovo Cafes v češtině nejčastěji evokuje „kavárnu“, tedy místo pro posezení nad kávou, nikoli místo k (rychlému) občerstvení. V anglicky mluvících zemích se pod „café“ většinou míní neformální restaurace či bistro, nabízející teplé pokrmy a sendviče, což je přesně to, co Pedretti v Praze založil. Bio-Cafes chce být „alternativou klasickým řetězcům s rychlým občerstvením“. Problém je v tom, že Češi, kteří se stravují zdravě a alternativně, odmítají jak klasické řetězce rychlého občerstvení, tak také jejich napodobeniny. Navíc, prodej biopotravin vyžaduje angažované a vzdělané zaměstnance, což se společnosti ne vždy dařilo naplnit.

Šest provozoven Bio Cafes obsloužilo v roce 2008 průměrně denně necelých 1 000 hostů, což je velmi málo na to, aby byl provoz rentabilní. České zákazníky odrazuje především vysoké ceny a relativně omezená a neatraktivní nabídka, turisté jsou zase v Praze dychtiví po „české“ kuchyni.

Podle našeho názoru nemá zvolený koncept Bio Cafes v České republice výraznou šanci na úspěch.

Hodnocení 


Hodnoťte známkou jako ve škole.
Výborný = 1

Pokud chcete diskutovat, musíte být registrován a přihlášen

Přihlášení
Uživatel:
Heslo:
Nejste registrovanými uživateli? Zaregistrujte se nyní a využívejte všech výhod Bio-info. Pro odběr zpravodaje, hodnocení článků, diskutování ve fóru a další funkce je vyžadovaná registrace.
 

ZPRAVODAJ

BIOINFO.pngPravidelné zasílání nejnovějších zpráv přímo do vaší e-mailové schránky. Zpravodaj Bio-info - neunikne vám nic zajímavého. Objednejte zdarma ještě dnes.

button_objednat.png

 

Anketa

Jaká kupujete vejce?
Biovejce ("0") 31%
Z volného výběhu ("1") 38%
Z hal na podestýlce ("2") 16%
Z klecových chovů ("3") 3%
Je mi to jedno 10%

 Kalendář akcí

lft 2019 rgt
lft říjen rgt
Po Út St Čt So Ne
40   1 2 3 4 5 6
41 7 8 9 10 11 12 13
42 14 15 16 17 18 19 20
43 21 22 23 24 25 26 27
44 28 29 30 31      
 
Přidat akci

Poslední příspěvky

Šárka: Paráda, však to ty zplanýrovaný stráně, kde byly monolitické kultury...
Česko #sazibudoucnost. Co člověk – to strom do 5 let,
dyyl: Velmi dobré informace! --- gastromania.cz/chladici-a-mrazici-technika.html
V centru Prahy otevřel obchod Minimum Waste,
dyyl: Mám zájem!
Bělokarpatský biojarmark opět na Ozvěnách Horňácka,
Miloš: Vzali v úvahu i ekologickou zátěž při výrobě a používání...
Nová studie: ekologické zemědělství chrání klima,
Eliska: Dobrý den, chtěla jsem se zeptat, o které město (pozice manažera...
Společnost Country Life přijme manažera e-shopu,
Daniela: Dobrý deň, som študentkou Vysokej školy ekonomickej v Praze a píšem...
Heřmaňák: první částečně bezobalový farmářský trh v Česku oslavil rok,
patricie: skvělá akce, všem doporučuji několik let ... jen: JE TENTO TÝDEN (ne...
Netradiční filmový festival o jídle Země na talíři již příští týden,
Jana: Dobrý den jsem tu nová, chci se zepta máte někdo zkušenost se značkou...
O eko praní trochu jinak – aneb prát eko je někdy fuška,