Billa uvádí vlastní bioznačku Naše bio

nase_bio_logo_1.jpg Společnost Billa, provozující v České republice 194 supermarketů, uvádí v těchto dnech na trh řadu biopotravin pod novou, vlastní značkou „Naše bio“. V prví fázi se jedná o 9 výrobků z kategorie mléčných výrobků, 3 produkty z kategorie mouky a 4 druhy sušenek.  

Podle vyjádření společnosti Billa se bude portfolio biopotravin pod značkou Naše bio postupně rozrůstat a zahrne biopotraviny ve všech kategoriích, včetně masa a ovoce a zeleniny.

Na podporu uvedení biopotravin Naše bio spustila společnost Billa internetovou microsite www.nasebio.cz. Obaly biopotravin a vlastní značka byly intenzivně testovány mezi zákazníky.

mouka_spaldova_celozrnna_nase_bio.gifPodle vyjádření provozního ředitele společnosti Billa, pana Zoltána Csóky na konferenci Bio Summit, čerpala Billa inspiraci na vlastní biořadu u svých mateřských společností v Německu a Rakousku (Billa je členem německé skupiny REWE). Nicméně, značka Naše bio byla vytvořena v České republice a bude používána jen pro prodejny Billa v ČR a na Slovensku. Billa tak chce dát prostor domácím výrobcům a místním specialitám.
kozi_syr_Nase_bio.jpg
Billa je tak jediný tuzemský maloobchodní řetězec, který uvedl na trh vlastní, neimportovanou bioznačku. Konkurenti Billa, jako Tesco, Interspar a Albert sice vlastní bioznačku nabídli již dříve, ovšem jedná se o bioznačky převzaté od mateřských společností v zahraničí.

Jak řekl pan Csóka na Bio Summitu, Billa má ambici, aby značka Naše bio byla vnímána jako silná, na jménu BILLA nezávislá značka, jako garant zdravého životního stylu a zodpovědného přístupu k přírodě. Mantrou značky Naše bio je „Přirozený zdroj našeho zdraví".

kakaove_susenky_nase_bio.gifPan Csóka řekl, že Billa chce maximálně spolupracovat s českými výrobci a podporovat tak rozvoj českého ekologického zemědělství. Dosud uvedené biopotraviny pod značkou Naše bio jsou, až na biojogurty, vyrobeny v České republice. Mouky dodává společnost TopBio, sušenky Biopekárna Zemanka a kozí výrobky pan Maštalíř z Petrovic u Sedlčan. Pět druhů jogurtů vyrábí pro značku Naše bio mlékárna PINZGAU MILCH Produktions GmbH v rakouském Pinzgau, která zároveň vyrábí mléčné biovýrobky pro rakouskou Billu pod značkou Ja! Natürlich.

jogurt_boruvka_Nase_Bio.gifJako největší překážky spolupráce s domácími biovýrobci uvedl pan Csoka především složitost vyhledávání dodavatelů, často nepružné jednání, nedostatečnou nabídku a problém akceptovat vlastní obal a vlastní recepturu na výrobek.

Společnost Billa měla na konci roku 2008 v nabídce celkem 253 biopotravin. Celkový obrat společnosti dosáhl v roce 2008 18,8 mld. Kč, obrat biopotravin tvořil méně než 1 %.

Hodnocení 


Hodnoťte známkou jako ve škole.
Výborný = 1

Pokud chcete diskutovat, musíte být registrován a přihlášen

Přihlášení
Uživatel:
Heslo:
Nejste registrovanými uživateli? Zaregistrujte se nyní a využívejte všech výhod Bio-info. Pro odběr zpravodaje, hodnocení článků, diskutování ve fóru a další funkce je vyžadovaná registrace.
 

ZPRAVODAJ

BIOINFO.pngPravidelné zasílání nejnovějších zpráv přímo do vaší e-mailové schránky. Zpravodaj Bio-info - neunikne vám nic zajímavého. Objednejte zdarma ještě dnes.

button_objednat.png

 

Anketa

Jaká kupujete vejce?
Biovejce ("0") 31%
Z volného výběhu ("1") 38%
Z hal na podestýlce ("2") 16%
Z klecových chovů ("3") 3%
Je mi to jedno 10%

 Kalendář akcí

lft 2019 rgt
lft listopad rgt
Po Út St Čt So Ne
44         1 2 3
45 4 5 6 7 8 9 10
46 11 12 13 14 15 16 17
47 18 19 20 21 22 23 24
48 25 26 27 28 29 30  
 
Přidat akci

Poslední příspěvky

Tomáš Zeman: Schválně jsem si na ten jejich test pustil. Něco tak stupidního se jen...
Rohlik.cz umí spočítat úsporu času, kilometrů nebo emisí,
Šárka: Paráda, však to ty zplanýrovaný stráně, kde byly monolitické kultury...
Česko #sazibudoucnost. Co člověk – to strom do 5 let,
dyyl: Velmi dobré informace! --- gastromania.cz/chladici-a-mrazici-technika.html
V centru Prahy otevřel obchod Minimum Waste,
dyyl: Mám zájem!
Bělokarpatský biojarmark opět na Ozvěnách Horňácka,
Miloš: Vzali v úvahu i ekologickou zátěž při výrobě a používání...
Nová studie: ekologické zemědělství chrání klima,
Eliska: Dobrý den, chtěla jsem se zeptat, o které město (pozice manažera...
Společnost Country Life přijme manažera e-shopu,
Daniela: Dobrý deň, som študentkou Vysokej školy ekonomickej v Praze a píšem...
Heřmaňák: první částečně bezobalový farmářský trh v Česku oslavil rok,
patricie: skvělá akce, všem doporučuji několik let ... jen: JE TENTO TÝDEN (ne...
Netradiční filmový festival o jídle Země na talíři již příští týden,