Billa sází na mléčný biosortiment

nase_bio_logo_1.jpg Společnost Billa má v současné době ve své síti supermarketů v nabídce už více než 250 výrobků v biokvalitě. Pod vlastní značkou „Naše bio“ z toho prodává už téměř 150 produktů. Od roku 2009, kdy Naše bio vzniklo, usiluje Billa o co největší nabídku bioproduktů s původem z České republiky.  

Celkový meziroční nárůst počtu bioproduktů v Bille ve srovnání let 2009 a 2010 byl 82 procent, značka Naše bio narostla za stejné období o 26 procent. Z hlediska prodejů roste segment bio obecně. Například vlastní značka Naše bio zvýšila meziroční prodeje o 75 %. Na tomto úspěchu se však jistě podílelo také zavádění produktových novinek do prodeje.

Mléčné produkty jsou nejsilnější skupinou biovýrobků. Na prodejích se tyto produkty podílejí asi jednou polovinou. Z hlediska segmentace výrobků Naše bio tvoří mléko a mléčné produkty celkem 51,7 procent, druhou nejsilnější kategorií jsou základní potraviny (suché s 15,5 %), třetí je ovoce a zelenina (13,4 %) a čtvrtou je maso a uzenářské výrobky (12, 6 %).

Na__e_bio_ml____n___1_1.jpgVe srovnáních s konkurencí vyšlo, že právě v segmentu mléčných výrobků je Billa nejsilnějším obchodním řetězcem u nás.

V loňském roce převedla Billa do České republiky výrobu jogurtů Naše bio. Původního rakouského dodavatele nahradila Mlékárna Valašské Meziříčí. Ta nyní dodává celkem sedm různých příchutí Naše bio ovocných jogurtů a tři příchutě Naše bio drinků. Na všechny vyvinula Billa ve spolupráci s touto mlékárnou vlastní originální receptury. Zajímavé nepochybně je, že prodej těchto výrobků po změně dodavatele stoupl o téměř 20 % a Naše Bio jogurt bílý 3% se dokonce stal vítězem soutěže Česká biopotravina roku 2010 v kategorii mléko a mléčné výrobky.

V letošním roce Billa plánuje nabídku zboží v mléčném bio-sortimentu nadále rozšiřovat. Pod značkou Naše bio chce uvést například ovčí jogurt, a to jako reakci na zájem spotřebitelů, neboť podobně jako výrobky z kozího mléka jsou i výrobky z ovčího mléka vhodné pro alergiky na kravské mléko. Dále Billa plánuje pod značkou Naše bio uvést také řadu čerstvých sýrů dle vlastní jedinečné receptury anebo zakysanou smetanu. Do konce roku 2011 by mělo 95 % mléčných biovýrobků být českého původu.

Mlékárenským výrobkem roku 2011 v kategorii „konzumní mléka a smetany“ se letos stal výrobek Kozí pasterované mléko ze společnosti Jan Maštalíř – St.Pierre. Také tento výrobek se prodává v řadě Naše bio.

Zdroj: APIC-AK (Agrární poradensko informační centrum Agrární komory ČR)

Hodnocení 


Hodnoťte známkou jako ve škole.
Výborný = 1

Příspěvky

Billa sází na mléčný biosortiment Odpovědět   Gerrod 20. 07. 2011, 12:14:14
Již po třetí jsem si koupil kozí mléko a pokaždé do druhého dne skyslo- nenačaté a to bylo v lednici. U žádného jiného výrobce se mi to nikdy nestalo.
Billa sází na mléčný biosortiment Odpovědět   veronika jelínková 1. 08. 2011, 12:02:17
Inu, jestli chcete kupovat bio (a dobré bio), tak nenakupjte rozhodně v Bille a dalších supermarketech. Tedy máte-li tu možnost (tj. bydlíte-li v nějakém větším městě). A zeleninu nenakupujte od Gastrofresh. Ona nízká cena neznamená zrovna tu nejlepší kvalitu, a co jde do supermarketů, je opravdu to nejlevnější. Každé větší město má dnes už specializovanou prodejnu, a objednat si obvykle všude můžete na tyto prodejny vpodstatě cokoliv, co je v Čechách dostupné. I pro organismus je lepší půl litru kvalitního kozího mléka (Pěnčín, Dora, Březí apod.), než dva litry nekvalitního.
Billa sází na mléčný biosortiment Odpovědět   veronika jelínková 12. 08. 2011, 20:22:21
Ten Gastrofresh jsem tu očernila neprávem, problém bude spíš v těch prvotních dodavatelích (farmách, konkrétních, některých), nikoli přímo v něm (nejspíše). Takže se omlouvám a hlavně beru zpět. Nicméně cena je zatím docela spolehlivým indikátorem (taky s rezervou, pochopitelně).
Pokud chcete diskutovat, musíte být registrován a přihlášen

Přihlášení
Uživatel:
Heslo:
Nejste registrovanými uživateli? Zaregistrujte se nyní a využívejte všech výhod Bio-info. Pro odběr zpravodaje, hodnocení článků, diskutování ve fóru a další funkce je vyžadovaná registrace.
 

ZPRAVODAJ

BIOINFO.pngPravidelné zasílání nejnovějších zpráv přímo do vaší e-mailové schránky. Zpravodaj Bio-info - neunikne vám nic zajímavého. Objednejte zdarma ještě dnes.

button_objednat.png

 

Anketa

Jaká kupujete vejce?
Biovejce ("0") 31%
Z volného výběhu ("1") 38%
Z hal na podestýlce ("2") 16%
Z klecových chovů ("3") 3%
Je mi to jedno 10%

 Kalendář akcí

lft 2020 rgt
lft únor rgt
Po Út St Čt So Ne
5           1 2
6 3 4 5 6 7 8 9
7 10 11 12 13 14 15 16
8 17 18 19 20 21 22 23
9 24 25 26 27 28 29  
 
Přidat akci

Poslední příspěvky

Kuba: lehátko [url=http://www.seznam.cz]seznam[/url] https://www.seznam.cz/...
Lidl již prodal 10 milionů porcí fair trade kávy,
Tomáš Zeman: Schválně jsem si na ten jejich test pustil. Něco tak stupidního se jen...
Rohlik.cz umí spočítat úsporu času, kilometrů nebo emisí,
Šárka: Paráda, však to ty zplanýrovaný stráně, kde byly monolitické kultury...
Česko #sazibudoucnost. Co člověk – to strom do 5 let,
dyyl: Velmi dobré informace! --- gastromania.cz/chladici-a-mrazici-technika.html
V centru Prahy otevřel obchod Minimum Waste,
dyyl: Mám zájem!
Bělokarpatský biojarmark opět na Ozvěnách Horňácka,
Miloš: Vzali v úvahu i ekologickou zátěž při výrobě a používání...
Nová studie: ekologické zemědělství chrání klima,
Eliska: Dobrý den, chtěla jsem se zeptat, o které město (pozice manažera...
Společnost Country Life přijme manažera e-shopu,
Daniela: Dobrý deň, som študentkou Vysokej školy ekonomickej v Praze a píšem...
Heřmaňák: první částečně bezobalový farmářský trh v Česku oslavil rok,