Ben & Jerry’s expanduje na českém trhu

Strawberry_cheesecake_zm__na_velikosti_1.jpg Od dubna 2010 je legendární zmrzlina Ben & Jerry’s k dostání nejen ve své vlastní pobočce na Václavském náměstí, ale rovněž i ve vybraných obchodech v Praze a Brně v novém balení určené pro konzumaci doma  

Dochází tak k rozšíření nabídky na českém trhu. Tento krok koresponduje s distribučním plánem společnosti a podtrhuje její zájem působit v regionu střední Evropy. Tato prémiová zmrzlina je v obchodech k dostání v šesti produktových variantách – Chocolate Fudge Brownie, Cookie Dough, Phish Food, Cherry Garcia, Chunky Monkey, Strawberry Cheescake v balení o objemu 500ml.

Expanze na Českém trhu a klíčové hodnoty společnosti

Společnost Ben & Jerry’s pečlivě vybrala distribuční místa, ve kterých bude možné zmrzlinu v České republice koupit. Mezi partnery Ben & Jerry’s patří supermarkety Billa a řada tradičních obchodů v Praze a Brně. Cílem je spojit prémiovou zmrzlinu, která je známa díky svým nezvyklým příchutím plných velkých kousků a spirálek s prémiovými obchody v České republice. Společnost tímto krokem rovněž poukazuje na skutečnost, že její výrobky jsou vyráběny pouze s použitím trvale udržitelných zdrojů a Fairtrade surovin té nejvyšší kvality.

Cherry_Garcia_zm__na_velikosti.jpgSpolečnost Ben & Jerry’s se zavázala k sociální odpovědnosti a platí svým mlékarénským farmářům prémiové ceny jako poděkování, že se tak výborně starají o své krávy a také o planetu. Farmářům, kteří pěstují Fairtrade kakao, cukr a banány, je garantována férová cena za jejich produkty. Tyto prostředky pak mohou investovat zpět do svých farem a komunit. Ben & Jerry’s používá výhradně vejce pocházející od slepic chovaných ve volném výběhu a dbá na to, aby dopad na životní prostředí byl co možná nejšetrnější, tím, že investuje do obnovitelné energie a prostřednictvím svých aktivit podporuje neutrální klima.    

„Je skvělé, že po roce, kdy Ben & Jerry's vstoupilo na český trh a otevřeli jsme náš první obchod na Václavském náměstí, můžeme představit tuto legendární zmrzlinu ve spolupráci s našimi partnery dalším zákazníkům ve dvou největších městech v České republice“, říká Tihana Presečki Rubeš, Ben & Jerry's Brand Champion. „Věříme, že příchutěmi Ben & Jerry’s a způsobem, kterým na trhu působíme, potěšíme chuťové buňky, ale i duši všech milovníků zmrzliny v České republice.“

Akce Kopeček zmrzliny zdarma poprvé v České republice

Dne 27. dubna uspořádá Ben & Jerry’s poprvé v České republice svoji akci nazvanou Kopeček zmrzliny zdarma. Tato akce má mnohaletou celosvětovou tradici a je poděkováním společnosti svým stálým zákazníkům a pozváním pro zákazníky nové. Milovníci zmrzliny a široká veřejnost je v tento den zvána do pobočky Ben & Jerry’s na Václavském náměstí v Praze, kde si mohou vybrat kdykoliv mezi 12:00 a 20:00 kopeček své oblíbené zmrzliny zdarma. Akce Kopeček zmrzliny zdarma byla původně oslavou prvního výročí společnosti. Její úspěch povzbudil zakladatele společnosti Bena a Jerryho, aby z ní udělali tradici. Nyní se toto výročí slaví ve všech obchodech Ben & Jerry’s po celém světě. V průměru se během akce každý rok po celém světě rozdá 1 000 000 kopečků zmrzliny. O akci bude společnost informovat na své facebookové a internetové stránce (www.benandjerry.cz) a prostřednictvím dalších komunikačních kanálů.

O Ben & Jerry’s

Ben_and_Jerry.jpgSpolečnost Ben & Jerry’s byla založena Benem Cohenem a Jerrym Greenfieldem v roce 1978 v Burlingtonu, ve státě Vermont. Oba dva si dali za cíl, dělat zmrzlinu tím nejlépe možným způsobem. Od počátku spolupracovali s nejlepšími rodinnými farmáři ve Vermontu v USA.

V roce 2003 v Evropě zavedli trvale udržitelný mlékárenský program s názvem Caring Diary, který v současnosti zahrnuje 500 farem, 25 000 krav a velké množství odpovědně vyprodukovaných mléčných výrobků. Společnost platí farmářům za jejich mléko a smetanu prémiové ceny, aby se tak mohli dobře starat o své krávy a také o planetu a zároveň, aby fanoušci zmrzliny Ben & Jerry’s dostávali vynikající zmrzlinu.

Ben & Jerry byl také prvním výrobcem zmrzliny na světě, který začal používat Fairtrade ingredience, jako je kakao, banán, káva a vanilka při výrobě svých produktů. Od roku 2007 společnost prosazuje v Evropě klimaticky neutrální strategii v rámci celého cyklu výroby – od chovu krav až k samotnému kopečku zmrzliny.

Součástí této aktivity je rovnež snižování emisí a investování do obnovitelných zdrojů energií a kompenzace ostatních druhů energií dle směrnic VER. Ben & Jerry’s je vermontskou společností, která je vlastněna firmou Unilever a která podniká na bázi třístranné mise zdůrazňující kvalitu produktu, ekonomický užitek a závazek vůči komunitě. Cílem sociálního poslání je začlenit závazek vůči komunitě do každodenní činnosti společnosti a zároveň zachovat kvalitu výrobku a ekonomickou misi. Přechod k Fairtrade ingrediencím je rovnež součástí tohoto závazku.

Zdroj: Tisková zpráva společnosti

Hodnocení 


Hodnoťte známkou jako ve škole.
Výborný = 1

Pokud chcete diskutovat, musíte být registrován a přihlášen

Přihlášení
Uživatel:
Heslo:
Nejste registrovanými uživateli? Zaregistrujte se nyní a využívejte všech výhod Bio-info. Pro odběr zpravodaje, hodnocení článků, diskutování ve fóru a další funkce je vyžadovaná registrace.
 

ZPRAVODAJ

BIOINFO.pngPravidelné zasílání nejnovějších zpráv přímo do vaší e-mailové schránky. Zpravodaj Bio-info - neunikne vám nic zajímavého. Objednejte zdarma ještě dnes.

button_objednat.png

 

Anketa

Jaká kupujete vejce?
Biovejce ("0") 31%
Z volného výběhu ("1") 38%
Z hal na podestýlce ("2") 16%
Z klecových chovů ("3") 3%
Je mi to jedno 10%

 Kalendář akcí

lft 2019 rgt
lft listopad rgt
Po Út St Čt So Ne
44         1 2 3
45 4 5 6 7 8 9 10
46 11 12 13 14 15 16 17
47 18 19 20 21 22 23 24
48 25 26 27 28 29 30  
 
Přidat akci

Poslední příspěvky

Tomáš Zeman: Schválně jsem si na ten jejich test pustil. Něco tak stupidního se jen...
Rohlik.cz umí spočítat úsporu času, kilometrů nebo emisí,
Šárka: Paráda, však to ty zplanýrovaný stráně, kde byly monolitické kultury...
Česko #sazibudoucnost. Co člověk – to strom do 5 let,
dyyl: Velmi dobré informace! --- gastromania.cz/chladici-a-mrazici-technika.html
V centru Prahy otevřel obchod Minimum Waste,
dyyl: Mám zájem!
Bělokarpatský biojarmark opět na Ozvěnách Horňácka,
Miloš: Vzali v úvahu i ekologickou zátěž při výrobě a používání...
Nová studie: ekologické zemědělství chrání klima,
Eliska: Dobrý den, chtěla jsem se zeptat, o které město (pozice manažera...
Společnost Country Life přijme manažera e-shopu,
Daniela: Dobrý deň, som študentkou Vysokej školy ekonomickej v Praze a píšem...
Heřmaňák: první částečně bezobalový farmářský trh v Česku oslavil rok,
patricie: skvělá akce, všem doporučuji několik let ... jen: JE TENTO TÝDEN (ne...
Netradiční filmový festival o jídle Země na talíři již příští týden,