Belgie: Dean Foods kupuje Alpro za 260 milionů euro

alpro.jpg Americká společnost Dean Foods , jeden z největších distributorů mléčných a sojových výrobků na světě, oznámila minulý týden, že uzavřela smlouvu o koupi belgické společnosti Alpro, výrobce sojových nápojů. Společnost Alpro je součástí potravinářské skupiny Vandemoortele NV.  

Dean_foods.jpgSpolečnost Dean Foods, která sídlí ve městě Dallas, ale pokrývá svými výrobky celé Spojené státy, oznámila, že Alpro kupuje za 325 milionů Euro (přibližně 8,5 mld. Kč).

Dean Foods uvádí na trh sojové výrobky pod značkou Silk. Spojení se značkou Alpro vytvoří z Dean Foods největšího světového hráče na trhu v kategorii sojových nápojů a výrobků ze sóji.

Provamel_1.jpgSpolečnost Alpro je vůdcem na evropském trhu se sojovými nápoji a výrobky, v loňském roce celkem utržila 260 milionů Eur (přibližně 6,8 mld. Kč). Alpro vyrábí ve svých pěti evropských výrobních závodech v Belgii, Velké Británii, Francii a Holandsku sojové nápoje a výrobky pro celou řadu firem. Kromě toho uvádí na trh sojové výrobky pod dvěma vlastními značkami, Alpro a Provamel. V současné době společnost zaměstnává 750 lidí.

Rachels.jpgSpolečnost Dean Foods patří mezi největší americké potravinářské společnosti. Je největším výrobcem a obchodníkem v kategorii čerstvých mléčných výroků. Její divize WhiteWave-Morningstar vyrábí a uvádí na trh řadu populárních značek sojových nápojů a mléčných výrobků, jak v konveční, tak i v biokvalitě. Mezi nejznámější americké značky patří Silk, Horizon Organic, The Organic Cow, International Delight, a LAND O'LAKES. Dean Foods také vlastní britského výrobce mléčných biovýrobků Rachel's Organic.

Výrobky Alpro, určené pro konveční maloobchod a gastronomii, dováží do České republiky firma Emco, výrobky značky Provamel, vyráběné pouze v biokvalitě a určené pro specializovaný maloobchod, dováží firma Country Life.

Skupina Vandemoortele patří mezi nejvýznamnější evropské potravinářské firmy. Nedávno se rozhodla soustředit se pouze na kategorie Pečivo a Tuky pro zpracovatelský průmysl.  Tato divize měla vloni obrat přesahující 1 mld. Eur a zaměstnává 4 800 lidí ve 12 evropských zemích.

Hodnocení 


Hodnoťte známkou jako ve škole.
Výborný = 1

Pokud chcete diskutovat, musíte být registrován a přihlášen

Přihlášení
Uživatel:
Heslo:
Nejste registrovanými uživateli? Zaregistrujte se nyní a využívejte všech výhod Bio-info. Pro odběr zpravodaje, hodnocení článků, diskutování ve fóru a další funkce je vyžadovaná registrace.
 

ZPRAVODAJ

BIOINFO.pngPravidelné zasílání nejnovějších zpráv přímo do vaší e-mailové schránky. Zpravodaj Bio-info - neunikne vám nic zajímavého. Objednejte zdarma ještě dnes.

button_objednat.png

 

Anketa

Jaká kupujete vejce?
Biovejce ("0") 31%
Z volného výběhu ("1") 38%
Z hal na podestýlce ("2") 16%
Z klecových chovů ("3") 3%
Je mi to jedno 10%

 Kalendář akcí

lft 2020 rgt
lft červenec rgt
Po Út St Čt So Ne
27     1 2 3 4 5
28 6 7 8 9 10 11 12
29 13 14 15 16 17 18 19
30 20 21 22 23 24 25 26
31 27 28 29 30 31    
 
Přidat akci

Poslední příspěvky

patricie: tradiční bolístka tohoto webu, patnáctého se dozvídáme, co bude...
Měsíc v klecd Poslaneckou sněmovnou, lidé se zavřou se sochami slepic,
patricie: tradiční bolístka tohoto webu, patnáctého se dozvídáme, co bude...
Měsíc v klecd Poslaneckou sněmovnou, lidé se zavřou se sochami slepic,
Tom Václavík: Dobrý den, koupíte zde: https://www.organictime.cz/
Novinka - Opalovací péče lavera,
petr: farmáři se vracejí na trh,jen Zlín zatím nic. údajně musí proběhnout...
Farmáři se vracejí na trhy,
Petr Haimann: Jetli je to všechno tak, jak je napsáno, tak je to bezvadné. Mám totiž...
Novinka - Opalovací péče lavera,
Jiri: Souhlasím, že monokultury by měly být věc minulostí. Na druhou stranu...
Co mají pořád všichni s tou pšenicí?,
Tomáš Zeman: Schválně jsem si na ten jejich test pustil. Něco tak stupidního se jen...
Rohlik.cz umí spočítat úsporu času, kilometrů nebo emisí,
Šárka: Paráda, však to ty zplanýrovaný stráně, kde byly monolitické kultury...
Česko #sazibudoucnost. Co člověk – to strom do 5 let,