Bambusové oblečení v Čechách

Česká značka MARVEL-BAMBOO OUTDOOR vznikla na jaře roku 2007 a představuje nabídku funkčního outdoorového oblečení pro volný čas.  

Celá nabídka této značky je založena na patentovaném použití bambusových vláken, která v sobě skrývají velmi zajímavé vlastnosti. Využitím bambusu a bio bavlny se tak MARVEL zařadil mezi produkty, které jsou šetrné k životnímu prostředí a zároveň mohou dobře sloužit lidem.

V době, kdy je globální zněna klimatu velmi žhavou otázkou, si mnoho lidí uvědomuje vliv svého chování na životní prostředí. Stejně tak i lidé v MARVELU, kteří se rozhodli přinést na trh oblečení, které využívá surovin z ekologického zemědělství.

Pěstování bambusu na plantážích je pro farmáře ekonomicky velmi výhodné. Díky antibakteriálním a antifungicidním vlastnostem bambusu nemusejí tito farmáři používat pesticidy a jiné chemické postřiky. Bambus je rostlina, která není náročná na vodu a její přírůstky dosahují až půl metru za den, což jej činí dokonale obnovitelným zdrojem.

Stejně tak i farmáři na bavlněných plantážích, kteří pěstují bavlnu v kvalitě bio, nesmějí při pěstování používat chemické postřiky a umělá hnojiva.

Mnoho lidí se dnes podivuje na tím, že levné bavlněné oblečení jim způsobuje kožní problémy. Není se co divit. Při konvenčním pěstování bavly, potřebné na výrobu jednoho trička, bylo použito kolem 150 gramů pesticidů, které samozřejmě v bavlně zůstanou a při styku s pokožkou nastane nežádoucí reakce. Lidé, kteří s těmito chemikáliemi na polích pracují, trpí velmi vážnými zdravotními problémy a stejně tak i příroda a vodní zdroje kolem polí.

Obleční značky MARVEL-BAMBOO OUTDOOR překvapuje jemností materiálu. Na pokožce působí velmi příjemně. Díky tvaru vláken je oblečení hladké, pohodlné a nepodléhá obrušování. Má 3 až 4x větší savost než bavlna. Vlákno saje a odpařuje pot tak, že pokožku nevysouší, ale přebytek potu vždy spolehlivě odvede. Udržuje tak na pokožce přirozené prostředí. Oblečení se nelepí na pokožku ani v největších vedrech, nebo při náročném sportování.

Bambus dýchá, zahřívá i chladí - díky své mikrostruktuře zůstává přírodní bambusové vlákno v horkém počasí o 2 až 3 stupně chladnější než bavlna a naopak v chladnu příjemně zahřívá. Tyto termoregulační vlastnosti jsou porovnatelné se synteticky vyráběnými vlákny, ze kterých se vyrábí funkční prádlo pro sportovní užití. Stejná mikrostruktura vlákna zajišťuje také vysokou prodyšnost materiálu.

Bambus bývá zřídkakdy napaden škodlivým hmyzem či nemocemi. Vědci z tokijské univerzity našli v bambusu složku zvanou „bamboo kun", která má přirozené antibakteriální a bakteriostatické vlastnosti, které tuto rostliny chrání před bakteriemi a plísněmi. Testy prokázaly, že díky této složce má přírodní bambusové vlákno stejné vlastnosti jako sama rostlina a přítomnost bambusového vlákna dokáže zničit až 70 procent nežádoucích bakterií. Oblečení je tak vysoce rezistentní vůči zápachu i při dlouhodobém nošení. Tuto unikátní vlastnost má vlákno i po 50 vypráních.

Lidé v Marvelu jsou přesvědčeni, že se bambusové vlákno stane fenoménem 21. století a částečně tak pomůže v procesu trvale udržitelného rozvoje.

www.bambusove-obleceni.cz

 

ZPRAVODAJ

BIOINFO.pngPravidelné zasílání nejnovějších zpráv přímo do vaší e-mailové schránky. Zpravodaj Bio-info - neunikne vám nic zajímavého. Objednejte zdarma ještě dnes.

button_objednat.png

 

Anketa

Jaká kupujete vejce?
Biovejce ("0") 31%
Z volného výběhu ("1") 38%
Z hal na podestýlce ("2") 16%
Z klecových chovů ("3") 3%
Je mi to jedno 10%

 Kalendář akcí

lft 2019 rgt
lft listopad rgt
Po Út St Čt So Ne
44         1 2 3
45 4 5 6 7 8 9 10
46 11 12 13 14 15 16 17
47 18 19 20 21 22 23 24
48 25 26 27 28 29 30  
 
Přidat akci

Poslední příspěvky

Tomáš Zeman: Schválně jsem si na ten jejich test pustil. Něco tak stupidního se jen...
Rohlik.cz umí spočítat úsporu času, kilometrů nebo emisí,
Šárka: Paráda, však to ty zplanýrovaný stráně, kde byly monolitické kultury...
Česko #sazibudoucnost. Co člověk – to strom do 5 let,
dyyl: Velmi dobré informace! --- gastromania.cz/chladici-a-mrazici-technika.html
V centru Prahy otevřel obchod Minimum Waste,
dyyl: Mám zájem!
Bělokarpatský biojarmark opět na Ozvěnách Horňácka,
Miloš: Vzali v úvahu i ekologickou zátěž při výrobě a používání...
Nová studie: ekologické zemědělství chrání klima,
Eliska: Dobrý den, chtěla jsem se zeptat, o které město (pozice manažera...
Společnost Country Life přijme manažera e-shopu,
Daniela: Dobrý deň, som študentkou Vysokej školy ekonomickej v Praze a píšem...
Heřmaňák: první částečně bezobalový farmářský trh v Česku oslavil rok,
patricie: skvělá akce, všem doporučuji několik let ... jen: JE TENTO TÝDEN (ne...
Netradiční filmový festival o jídle Země na talíři již příští týden,