Bambusové oblečení v Čechách

Česká značka MARVEL-BAMBOO OUTDOOR vznikla na jaře roku 2007 a představuje nabídku funkčního outdoorového oblečení pro volný čas.  

Celá nabídka této značky je založena na patentovaném použití bambusových vláken, která v sobě skrývají velmi zajímavé vlastnosti. Využitím bambusu a bio bavlny se tak MARVEL zařadil mezi produkty, které jsou šetrné k životnímu prostředí a zároveň mohou dobře sloužit lidem.

V době, kdy je globální zněna klimatu velmi žhavou otázkou, si mnoho lidí uvědomuje vliv svého chování na životní prostředí. Stejně tak i lidé v MARVELU, kteří se rozhodli přinést na trh oblečení, které využívá surovin z ekologického zemědělství.

Pěstování bambusu na plantážích je pro farmáře ekonomicky velmi výhodné. Díky antibakteriálním a antifungicidním vlastnostem bambusu nemusejí tito farmáři používat pesticidy a jiné chemické postřiky. Bambus je rostlina, která není náročná na vodu a její přírůstky dosahují až půl metru za den, což jej činí dokonale obnovitelným zdrojem.

Stejně tak i farmáři na bavlněných plantážích, kteří pěstují bavlnu v kvalitě bio, nesmějí při pěstování používat chemické postřiky a umělá hnojiva.

Mnoho lidí se dnes podivuje na tím, že levné bavlněné oblečení jim způsobuje kožní problémy. Není se co divit. Při konvenčním pěstování bavly, potřebné na výrobu jednoho trička, bylo použito kolem 150 gramů pesticidů, které samozřejmě v bavlně zůstanou a při styku s pokožkou nastane nežádoucí reakce. Lidé, kteří s těmito chemikáliemi na polích pracují, trpí velmi vážnými zdravotními problémy a stejně tak i příroda a vodní zdroje kolem polí.

Obleční značky MARVEL-BAMBOO OUTDOOR překvapuje jemností materiálu. Na pokožce působí velmi příjemně. Díky tvaru vláken je oblečení hladké, pohodlné a nepodléhá obrušování. Má 3 až 4x větší savost než bavlna. Vlákno saje a odpařuje pot tak, že pokožku nevysouší, ale přebytek potu vždy spolehlivě odvede. Udržuje tak na pokožce přirozené prostředí. Oblečení se nelepí na pokožku ani v největších vedrech, nebo při náročném sportování.

Bambus dýchá, zahřívá i chladí - díky své mikrostruktuře zůstává přírodní bambusové vlákno v horkém počasí o 2 až 3 stupně chladnější než bavlna a naopak v chladnu příjemně zahřívá. Tyto termoregulační vlastnosti jsou porovnatelné se synteticky vyráběnými vlákny, ze kterých se vyrábí funkční prádlo pro sportovní užití. Stejná mikrostruktura vlákna zajišťuje také vysokou prodyšnost materiálu.

Bambus bývá zřídkakdy napaden škodlivým hmyzem či nemocemi. Vědci z tokijské univerzity našli v bambusu složku zvanou „bamboo kun", která má přirozené antibakteriální a bakteriostatické vlastnosti, které tuto rostliny chrání před bakteriemi a plísněmi. Testy prokázaly, že díky této složce má přírodní bambusové vlákno stejné vlastnosti jako sama rostlina a přítomnost bambusového vlákna dokáže zničit až 70 procent nežádoucích bakterií. Oblečení je tak vysoce rezistentní vůči zápachu i při dlouhodobém nošení. Tuto unikátní vlastnost má vlákno i po 50 vypráních.

Lidé v Marvelu jsou přesvědčeni, že se bambusové vlákno stane fenoménem 21. století a částečně tak pomůže v procesu trvale udržitelného rozvoje.

www.bambusove-obleceni.cz

 

ZPRAVODAJ

BIOINFO.pngPravidelné zasílání nejnovějších zpráv přímo do vaší e-mailové schránky. Zpravodaj Bio-info - neunikne vám nic zajímavého. Objednejte zdarma ještě dnes.

button_objednat.png

 

Anketa

Dáváte při nákupu kávy a čokolády přednost fair trade výrobkům?
Kupuji jen fair trade. 62%
Pokud je v nabídce prodejny, upřednostním. 27%
Občas vyzkouším. 6%
Ne. 3%

 Kalendář akcí

lft 2018 rgt
lft listopad rgt
Po Út St Čt So Ne
44       1 2 3 4
45 5 6 7 8 9 10 11
46 12 13 14 15 16 17 18
47 19 20 21 22 23 24 25
48 26 27 28 29 30    
 
Přidat akci

Poslední příspěvky

Jana: Dobrý den jsem tu nová, chci se zepta máte někdo zkušenost se značkou...
O eko praní trochu jinak – aneb prát eko je někdy fuška,
Šárka: Gratulace Karlovi Kalnému za jeho steaky z anguse...potvrzuji,že jsou...
Známe vítěze soutěže Česká biopotravina roku 2018,
nina: Dobrý den. Thymovar je opravdu skvely+ se chci zeptat na nejakou prevenci...
Šance pro včely. Konec syntetickým akaricidům ve včelaření!,
Martina24: Toto sú zaujímavé postrehy...
Studie: ekologické hospodaření snižuje vliv zemědělství na klimatické změny,
Karolina: Skvělý nápad, jak zabránit klíčení a to bez použití chemie!...
Ekologická revoluce ve skladování brambor,
Vlastimil: Chci objednat husu asi 4-5 kg na Svatého Martina. Jak ji mohu objednat?...
Je libo domácí svatomartinskou husu nebo kachnu?,
Roman: druhým rokem dělám právě prevenci ohledně varroa. A to tím že vždy...
Šance pro včely. Konec syntetickým akaricidům ve včelaření!,
Monika: Dobrý den,krásně jste to shrnul,sepsal.Ani nevím kdy jsem prvně vyprala...
O eko praní trochu jinak – aneb prát eko je někdy fuška,