„Autokláv pro Sasov“ - biofarma spouští po 4 letech další komunitní projekt

biofarma_sasov110.jpg Dobré zkušenosti z minulého projektu přivedly ekologického zemědělce Josefa Sklenáře z Jihlavy k myšlence zopakovat společné financování spolu se zákazníky a příznivci ekofarmy v duchu komunitou podporovaného zemědělství.   

Nyní se sbírají peníze na dovybavení faremní masné výrobny, konkrétně na autokláv, který umožní sterilaci. Po týdnu od zahájení se na účtě sešla již téměř čtvrtina cílové částky.

Když na jaře roku 2013 spustila Biofarma Sasov sbírkovou akci "Malá faremní výrobna masných bio výrobků na Biofarmě Sasov", jednalo se v té době o zcela nový a v ČR nevyzkoušený model  komunitního projektu takovéhoto rozsahu. Podařilo se však velmi rychle dát dohromady finanční prostředky ve výši 2,69 mil. Kč. Vklady účastníků projektu byly vedeny jako záloha na pozdější odběr výrobků. Peníze byly využity na financování stavebních prací a vybavení technologiemi. Výrobna úspěšně funguje již čtyři roky a účastníci si ve faremních produktech dosud odebrali již více než tři čtvrtiny celkového vkladu.

Autoklav_pro_Sasov445.jpgNyní se sasovští rozhodli pořídit do výrobny autokláv, zařízení, které pouze na základě fyzikálních principů (teplota a tlak) umožní sterilaci. Díky ní budou paštiky, polévky, masa ve vlastní šťávě a další výrobky ve skle snadněji skladovatelné, dokonce při pokojové teplotě a s delší trvanlivostí. A to samozřejmě bez konzervantů, jak je u jejich výrobků zvykem.

Josef Sklenář dodává: „Věřím, že to naši zákazníci ocení, bude jednoduché se zásobit a mít ve spíži pár produktů pro nenadálé okolnosti, návštěvy, či rychlé vaření. Cestovatelé, ať již vyráží k vzdáleným mořím, či jen do českých a moravských luhů a hájů si budou moci takto pořídit konzervy na cesty. Obchodníci budou moci mít produkty déle na skladě a bez nutnosti chlazení, s možností vystavení v běžném regálu.“

Potřebná částka na pořízení autoklávu je 786 500 Kč. Pokud se vybere více, bude tato částka použita na nákup příslušenství. „Sbírku" biofarma zahájila 5. června 2017 a ukončení plánuje do 31. července 2017. Účastníci projektu budou vloženou investici, která bude opět vedena jako záloha na  odběr zboží, dostávat postupně zpět ve formě sasovských výrobků.

Pokud Vás nápad zaujal a chtěli byste se zapojit, více informací najdete na www.biofarma.cz

Hodnocení 


Hodnoťte známkou jako ve škole.
Výborný = 1

Pokud chcete diskutovat, musíte být registrován a přihlášen

Přihlášení
Uživatel:
Heslo:
Nejste registrovanými uživateli? Zaregistrujte se nyní a využívejte všech výhod Bio-info. Pro odběr zpravodaje, hodnocení článků, diskutování ve fóru a další funkce je vyžadovaná registrace.
 

ZPRAVODAJ

BIOINFO.pngPravidelné zasílání nejnovějších zpráv přímo do vaší e-mailové schránky. Zpravodaj Bio-info - neunikne vám nic zajímavého. Objednejte zdarma ještě dnes.

button_objednat.png

 

Anketa

Které vlastní značky supermarketů pro biopotraviny znáte?

 Kalendář akcí

lft 2018 rgt
lft květen rgt
Po Út St Čt So Ne
18   1 2 3 4 5 6
19 7 8 9 10 11 12 13
20 14 15 16 17 18 19 20
21 21 22 23 24 25 26 27
22 28 29 30 31      
 
Přidat akci

Poslední příspěvky

Martina24: Toto sú zaujímavé postrehy...
Studie: ekologické hospodaření snižuje vliv zemědělství na klimatické změny,
Karolina: Skvělý nápad, jak zabránit klíčení a to bez použití chemie!...
Ekologická revoluce ve skladování brambor,
Vlastimil: Chci objednat husu asi 4-5 kg na Svatého Martina. Jak ji mohu objednat?...
Je libo domácí svatomartinskou husu nebo kachnu?,
Roman: druhým rokem dělám právě prevenci ohledně varroa. A to tím že vždy...
Šance pro včely. Konec syntetickým akaricidům ve včelaření!,
Monika: Dobrý den,krásně jste to shrnul,sepsal.Ani nevím kdy jsem prvně vyprala...
O eko praní trochu jinak – aneb prát eko je někdy fuška,
David: Dobrý den přátelé, chtěl bych poprosit VÁS Odpovědět na několik...
Jak výživa zvířat ovlivní chuť a kvalitu produktu?,
marie: Mám k tomuto dotaz:jsem na biofarmě v horách,v zimě krmeny krávy pouze...
Jak výživa zvířat ovlivní chuť a kvalitu produktu?,
jana: Pokud tam není napsáno co ta značka znamená, dá se to dohledat na webu....
O eko praní trochu jinak – aneb prát eko je někdy fuška,