Albert hledá nové české BIO dodavatele

Albert.jpg Společnost Albert aktivně podporuje ekologické zemědělství. Zástupci řetězce dnes společně s českými dodavateli představili široké portfolio bioproduktů.   

V prodejnách Albert již zákazníci najdou téměř 600 bio položek a maloobchodník nyní intenzivně hledá další partnery pro rozšíření nabídky. Modelový nákup ukázal, že bio již neznamená pouze balené potraviny nebo speciality, ale plnou šíři sortimentu, který naplní běžný rodinný nákupní košík.

Albert_hled___nov_____esk___BIO_dodavatele_a_do_dvou_let_chce_pomoci_roz______it_v__m__ru_ekologick__ho_hospoda__en___o_100_ha.jpgPečivo, mléko, máslo, vejce, ovoce a zelenina, ale také maso a další čerstvé i trvanlivé produkty lze v obchodech Albert pořídit v bio kvalitě. „Češi se začali více zajímat o to, co nakupují a jedí, a jaký to má vliv na jejich zdraví i přírodu kolem nich. Zájem o biopotraviny roste, my bychom chtěli přispět společně s dodavateli potravin ke zvýšené nabídce bio produktů a jejich dostupnosti. Hledáme proto nové dodavatele a pracujeme na zintenzivnění spolupráce s těmi stávajícími. Zároveň jsme vyjádřili záměr přeměnit 100 ha konvenčních zemědělských ploch na ekologické hospodaření,“ řekl Petr Pavlík, viceprezident komerčního, marketingového a merchandisingového oddělení společnosti Albert.

Přeměna z konvenčního na ekologické zemědělství ale vyžaduje čas dvou až tří let. Teoretické předpoklady pro tento přechod vysvětlil na základě výsledků studie, kterou si nechal Albert zpracovat u společnosti EY, Tomáš Zídek. Spoluautor studie, odborník na ekologické zemědělství a jednatel Biozeleniny Olešná v jižních Čechách představil závěry týkající se výhod bio pro člověka i pro krajinu.

„Ekologické hospodaření přináší zvýšení biodiverzity do krajiny, vyšší podíl přirozených biotopů, o polovinu více volně žijících organismů a například také zpěvného ptactva. Představuje samozřejmě rovněž benefity pro lidské zdraví. A právě obchodní řetězec Albert vnímáme jako důležitého a strategického partnera, díky kterému se bioprodukty dostávají k běžným zákazníkům po celé republice,“ vypočítavá výhody ekologického hospodaření farmář a odborník Tomáš Zídek.

Možnosti dotační politiky a podpory bioproducentů pak na setkání s novináři objasnil zástupce Ministerstva zemědělství Martin Charvát, vedoucí Oddělení ekologického zemědělství. 

Sto hektarů půdy pro bioprodukci

Albert bere podporu bioprodukce vážně. Na tiskové konferenci obchodník oznámil, že společně se stávajícími i novými dodavateli chce v horizontu několika let přeměnit 100 ha obhospodařované půdy na ekologické zemědělství. Dodavatele navíc podpoří garancí odběru jejich produkce po dobu nutnou ke změně. „Dalším rozšiřováním nabídky i komunikačními a marketingovými aktivitami chceme přispět k většímu zpřístupnění bio potravin českým spotřebitelům,“ upřesnil Petr Pavlík a dodal: „Věříme, že spoluprací s farmáři a výrobci, přispějeme k dobrému jménu českého ekologického zemědělství.“

Zdroj: tisková zpráva

Hodnocení 


Hodnoťte známkou jako ve škole.
Výborný = 1

Pokud chcete diskutovat, musíte být registrován a přihlášen

Přihlášení
Uživatel:
Heslo:
Nejste registrovanými uživateli? Zaregistrujte se nyní a využívejte všech výhod Bio-info. Pro odběr zpravodaje, hodnocení článků, diskutování ve fóru a další funkce je vyžadovaná registrace.
 

ZPRAVODAJ

BIOINFO.pngPravidelné zasílání nejnovějších zpráv přímo do vaší e-mailové schránky. Zpravodaj Bio-info - neunikne vám nic zajímavého. Objednejte zdarma ještě dnes.

button_objednat.png

 

Anketa

Jaká kupujete vejce?
Biovejce ("0") 31%
Z volného výběhu ("1") 38%
Z hal na podestýlce ("2") 16%
Z klecových chovů ("3") 3%
Je mi to jedno 10%

 Kalendář akcí

lft 2020 rgt
lft duben rgt
Po Út St Čt So Ne
14     1 2 3 4 5
15 6 7 8 9 10 11 12
16 13 14 15 16 17 18 19
17 20 21 22 23 24 25 26
18 27 28 29 30      
 
Přidat akci

Poslední příspěvky

Jiri: Souhlasím, že monokultury by měly být věc minulostí. Na druhou stranu...
Co mají pořád všichni s tou pšenicí?,
Kuba: lehátko [url=http://www.seznam.cz]seznam[/url] https://www.seznam.cz/...
Lidl již prodal 10 milionů porcí fair trade kávy,
Tomáš Zeman: Schválně jsem si na ten jejich test pustil. Něco tak stupidního se jen...
Rohlik.cz umí spočítat úsporu času, kilometrů nebo emisí,
Šárka: Paráda, však to ty zplanýrovaný stráně, kde byly monolitické kultury...
Česko #sazibudoucnost. Co člověk – to strom do 5 let,
dyyl: Velmi dobré informace! --- gastromania.cz/chladici-a-mrazici-technika.html
V centru Prahy otevřel obchod Minimum Waste,
dyyl: Mám zájem!
Bělokarpatský biojarmark opět na Ozvěnách Horňácka,
Miloš: Vzali v úvahu i ekologickou zátěž při výrobě a používání...
Nová studie: ekologické zemědělství chrání klima,
Eliska: Dobrý den, chtěla jsem se zeptat, o které město (pozice manažera...
Společnost Country Life přijme manažera e-shopu,