Aktuální informace z Německa ohledně okurek podezřelých z kontaminace E. coli

okurka1.jpg Dle informací od německého velkoobchodu Dennree, dodavatele okurek do Country Life, se podezření, že okurky dovezené do Česka mohou být kontaminované bakteriemi enterohemorrhagické Escherichie coli, zakládá na následujících informacích:  

v rámci šetření Hygienického institutu v Hamburku byla v jednom vzorku okurek od španělského vývozce zjištěna přítomnost bakterií způsobujících krvácivý průjem. Velmi malé množství okurek od toho vývozce odebral také německý velkoobchod Dennree. Okurky, které byly v Hamburku pozitivně testované, však nebyly v žádném přímém kontaktu s okurkami, které nakoupil Dennree a které byly dovezeny do České republiky.

Dle výsledků šetření hamburského Hygienického institutu byla zjištěna přítomnost bakterií enterohemorrahické E. coli  v konvenčně pěstovaných okurkách, kontaminována byla však i jedna biookurka. Tyto okurky se však nedostaly do žádného kontaktu s okurkami, které nabízel německý velkoobchod Dennree a které byly dovezeny do České republiky. Byly sklizené v jinou dobu a dodány do Německa jinou obchodní cestou.

Nejsou žádné laboratorní rozbory, které by prokázaly přítomnost nebezpečných bakterií v okurkách, která Dennree prodávalo, a tedy ani v okurkách, které jsme do ČR dovezli.

V neděli ráno jsme obdrželi od Státní zemědělské a potravinářské inspekce varování, že okurky dovezené v termínu 24. 5. mohou být kontaminována bakterií E. coli. Prozatím nevíme o žádných dalších informacích, než jsou výše zmíněné, které by nasvědčovaly kontaminaci těchto okurek. Přesto byl v rámci preventivních opatření prodej okurek z této šarže zakázán a byly odebrány vzorky, které mají potvrdit nebo vyvrátit bakteriální kontaminaci. Výsledky testů by měly být k dispozici do 4-5 dní.

K včerejšímu dni jsme kontaktovali všechny odběratele, kterým jsme okurky z této šarže dodali, prostřednictvím našich internetových stránek jsme informovali také koncové zákazníky.

O společnosti Country Life
Společnost Country Life byla založena v roce 1991. Provozuje velkoobchod s biopotravinami a produkty zdravé výživy, internetový obchod, prodejny biopotravin a prodejnu přírodní kosmetiky, restaurace a občerstvení. V Nenačovicích u Berouna realizuje projekt ekologického centra. Zde se nachází sídlo společnosti, ekologická farma a biopekárna.

O společnosti Dennree

Dennree je jeden z největších velkoobchodů s biopotravinami v Neměcku. Má 9 poboček v Německu, jednu v Rakousku a patří k velmi důvěryhodným dodavatelům. Na trhu působí 36 let, v současnosti nabízí přibližně 10 000 položek v biokvalitě.

Zdroj: Tisková zpráva Country Life

 

 

Hodnocení 


Hodnoťte známkou jako ve škole.
Výborný = 1

Pokud chcete diskutovat, musíte být registrován a přihlášen

Přihlášení
Uživatel:
Heslo:
Nejste registrovanými uživateli? Zaregistrujte se nyní a využívejte všech výhod Bio-info. Pro odběr zpravodaje, hodnocení článků, diskutování ve fóru a další funkce je vyžadovaná registrace.
 

ZPRAVODAJ

BIOINFO.pngPravidelné zasílání nejnovějších zpráv přímo do vaší e-mailové schránky. Zpravodaj Bio-info - neunikne vám nic zajímavého. Objednejte zdarma ještě dnes.

button_objednat.png

 

Anketa

Jaká kupujete vejce?
Biovejce ("0") 31%
Z volného výběhu ("1") 38%
Z hal na podestýlce ("2") 16%
Z klecových chovů ("3") 3%
Je mi to jedno 10%

 Kalendář akcí

lft 2020 rgt
lft leden rgt
Po Út St Čt So Ne
1     1 2 3 4 5
2 6 7 8 9 10 11 12
3 13 14 15 16 17 18 19
4 20 21 22 23 24 25 26
5 27 28 29 30 31    
 
Přidat akci

Poslední příspěvky

Tomáš Zeman: Schválně jsem si na ten jejich test pustil. Něco tak stupidního se jen...
Rohlik.cz umí spočítat úsporu času, kilometrů nebo emisí,
Šárka: Paráda, však to ty zplanýrovaný stráně, kde byly monolitické kultury...
Česko #sazibudoucnost. Co člověk – to strom do 5 let,
dyyl: Velmi dobré informace! --- gastromania.cz/chladici-a-mrazici-technika.html
V centru Prahy otevřel obchod Minimum Waste,
dyyl: Mám zájem!
Bělokarpatský biojarmark opět na Ozvěnách Horňácka,
Miloš: Vzali v úvahu i ekologickou zátěž při výrobě a používání...
Nová studie: ekologické zemědělství chrání klima,
Eliska: Dobrý den, chtěla jsem se zeptat, o které město (pozice manažera...
Společnost Country Life přijme manažera e-shopu,
Daniela: Dobrý deň, som študentkou Vysokej školy ekonomickej v Praze a píšem...
Heřmaňák: první částečně bezobalový farmářský trh v Česku oslavil rok,
patricie: skvělá akce, všem doporučuji několik let ... jen: JE TENTO TÝDEN (ne...
Netradiční filmový festival o jídle Země na talíři již příští týden,