Aktuální informace z Německa ohledně okurek podezřelých z kontaminace E. coli

okurka1.jpg Dle informací od německého velkoobchodu Dennree, dodavatele okurek do Country Life, se podezření, že okurky dovezené do Česka mohou být kontaminované bakteriemi enterohemorrhagické Escherichie coli, zakládá na následujících informacích:  

v rámci šetření Hygienického institutu v Hamburku byla v jednom vzorku okurek od španělského vývozce zjištěna přítomnost bakterií způsobujících krvácivý průjem. Velmi malé množství okurek od toho vývozce odebral také německý velkoobchod Dennree. Okurky, které byly v Hamburku pozitivně testované, však nebyly v žádném přímém kontaktu s okurkami, které nakoupil Dennree a které byly dovezeny do České republiky.

Dle výsledků šetření hamburského Hygienického institutu byla zjištěna přítomnost bakterií enterohemorrahické E. coli  v konvenčně pěstovaných okurkách, kontaminována byla však i jedna biookurka. Tyto okurky se však nedostaly do žádného kontaktu s okurkami, které nabízel německý velkoobchod Dennree a které byly dovezeny do České republiky. Byly sklizené v jinou dobu a dodány do Německa jinou obchodní cestou.

Nejsou žádné laboratorní rozbory, které by prokázaly přítomnost nebezpečných bakterií v okurkách, která Dennree prodávalo, a tedy ani v okurkách, které jsme do ČR dovezli.

V neděli ráno jsme obdrželi od Státní zemědělské a potravinářské inspekce varování, že okurky dovezené v termínu 24. 5. mohou být kontaminována bakterií E. coli. Prozatím nevíme o žádných dalších informacích, než jsou výše zmíněné, které by nasvědčovaly kontaminaci těchto okurek. Přesto byl v rámci preventivních opatření prodej okurek z této šarže zakázán a byly odebrány vzorky, které mají potvrdit nebo vyvrátit bakteriální kontaminaci. Výsledky testů by měly být k dispozici do 4-5 dní.

K včerejšímu dni jsme kontaktovali všechny odběratele, kterým jsme okurky z této šarže dodali, prostřednictvím našich internetových stránek jsme informovali také koncové zákazníky.

O společnosti Country Life
Společnost Country Life byla založena v roce 1991. Provozuje velkoobchod s biopotravinami a produkty zdravé výživy, internetový obchod, prodejny biopotravin a prodejnu přírodní kosmetiky, restaurace a občerstvení. V Nenačovicích u Berouna realizuje projekt ekologického centra. Zde se nachází sídlo společnosti, ekologická farma a biopekárna.

O společnosti Dennree

Dennree je jeden z největších velkoobchodů s biopotravinami v Neměcku. Má 9 poboček v Německu, jednu v Rakousku a patří k velmi důvěryhodným dodavatelům. Na trhu působí 36 let, v současnosti nabízí přibližně 10 000 položek v biokvalitě.

Zdroj: Tisková zpráva Country Life

 

 

Hodnocení 


Hodnoťte známkou jako ve škole.
Výborný = 1

Pokud chcete diskutovat, musíte být registrován a přihlášen

Přihlášení
Uživatel:
Heslo:
Nejste registrovanými uživateli? Zaregistrujte se nyní a využívejte všech výhod Bio-info. Pro odběr zpravodaje, hodnocení článků, diskutování ve fóru a další funkce je vyžadovaná registrace.
 

ZPRAVODAJ

BIOINFO.pngPravidelné zasílání nejnovějších zpráv přímo do vaší e-mailové schránky. Zpravodaj Bio-info - neunikne vám nic zajímavého. Objednejte zdarma ještě dnes.

button_objednat.png

 

Anketa

Jaká kupujete vejce?
Biovejce ("0") 31%
Z volného výběhu ("1") 38%
Z hal na podestýlce ("2") 16%
Z klecových chovů ("3") 3%
Je mi to jedno 10%

 Kalendář akcí

lft 2020 rgt
lft listopad rgt
Po Út St Čt So Ne
44             1
45 2 3 4 5 6 7 8
46 9 10 11 12 13 14 15
47 16 17 18 19 20 21 22
48 23 24 25 26 27 28 29
49 30            
 
Přidat akci

Poslední příspěvky

františek: jen jsem se nikde nedočetl jak chtějí výpadek vajec z klecového chovu...
Klecovým chovům odzvonilo,
Hynek: Jako zákazníkovi Vodafonu se mi to líbí, že se snaží jít energii...
Vodafone se připojil k Evropskému týdnu udržitelného rozvoje,
Tom Václavík: Dobrý den, Patricie, články zveřejňuji, jakmile je dostanu.
Měsíc v klecd Poslaneckou sněmovnou, lidé se zavřou se sochami slepic,
patricie: tradiční bolístka tohoto webu, patnáctého se dozvídáme, co bude...
Měsíc v klecd Poslaneckou sněmovnou, lidé se zavřou se sochami slepic,
Tom Václavík: Dobrý den, koupíte zde: https://www.organictime.cz/
Novinka - Opalovací péče lavera,
petr: farmáři se vracejí na trh,jen Zlín zatím nic. údajně musí proběhnout...
Farmáři se vracejí na trhy,
Petr Haimann: Jetli je to všechno tak, jak je napsáno, tak je to bezvadné. Mám totiž...
Novinka - Opalovací péče lavera,
Jiri: Souhlasím, že monokultury by měly být věc minulostí. Na druhou stranu...
Co mají pořád všichni s tou pšenicí?,