Agrárni komora představila další dodavatele biopotravin do Billy

s_most_bio_1.jpg Zvýšit podíl domácích biopotravin na trhu je společným cílem Agrární komory ČR a obchodního řetězce Billa. Projekt představily obě organizace novinářům již podruhé na společné tiskové konferenci.  

„Komora se rozhodla otevřeně podpořit celý segment ekologického zemědělství s primárním důrazem na podporu tuzemské výroby a zpracování biopotravin s cílem napomoci prodeji a odbytu české bioprodukce. Jako pilotní projekt byla spuštěna spolupráce a podpora biopotravin v řetězci Billa. Obchodní filozofie Billa obecně upřednostňuje prodej potravin z místa působení, například prakticky 100 procent prodávaného masa je české produkce,“ uvedl na tiskové konferenci zástupce AKČR Jan Záhorka.

Podle komory skýtá ekologická produkce pro zemědělce možnost lepšího tržního zhodnocení zemědělských komodit. Obchodní řetězec Billa se rozhodl ke spolupráci na společném projektu podpory českého ekozemědělství s Agrární komorou. „Do nově vznikajícího Fondu rozvoje ekologického zemědělství převedeme část výnosu z prodeje biologicky odbouratelných tašek,“uvedl na tiskové konferenci generální ředitele Billy Jaroslaw Szczypka.

Na tiskovou konferenci pozvala Agrární komora ČR tři firmy, které s produkcí biopotravin mají již své zkušenosti. Dvě společnosti, Moštovna Lažany a Mlékárna Valašské Meziříčí, již po řadu měsíců řetězec Billa zásobují svými bioprodukty.

Třetí firmou, která se tiskové konference zúčastnila je MASOEKO Letohrad, výrobce uzenin a zpracovatel masa z ekochovů. Je to rodinná firma, která zatím prostřednictvím svých dvou pojízdných prodejen zásobuje pardubický region a o možnost dodávat své biopotraviny do řetězce Billa se uchází.

Všechny tři zmíněné firmy jsou i účastníky regionálních soutěží agrárních komor o nejlepší místní produkty a mají i řadu ocenění. Staví na kvalitě a na osvědčených rodinných recepturách. O tyto potraviny je mezi obyvatelstvem stále větší zájem a že jde o současný hit potvrdila mimo jiná i velká účast medií na tiskové konferenci.

Společný projekt na podporu biopotravin bude agrární komora a Billa prezentovat na řadě dalších akcí. Společné se s biopotravinami budou mimo jiné prezentovat i na veletrhu Země živitelka v Českých Budějovicích koncem prázdnin.

Zdroj: APIC-AK

 

Hodnocení 


Hodnoťte známkou jako ve škole.
Výborný = 1

Pokud chcete diskutovat, musíte být registrován a přihlášen

Přihlášení
Uživatel:
Heslo:
Nejste registrovanými uživateli? Zaregistrujte se nyní a využívejte všech výhod Bio-info. Pro odběr zpravodaje, hodnocení článků, diskutování ve fóru a další funkce je vyžadovaná registrace.
 

ZPRAVODAJ

BIOINFO.pngPravidelné zasílání nejnovějších zpráv přímo do vaší e-mailové schránky. Zpravodaj Bio-info - neunikne vám nic zajímavého. Objednejte zdarma ještě dnes.

button_objednat.png

 

Anketa

Jaká kupujete vejce?
Biovejce ("0") 31%
Z volného výběhu ("1") 38%
Z hal na podestýlce ("2") 16%
Z klecových chovů ("3") 3%
Je mi to jedno 10%

 Kalendář akcí

lft 2019 rgt
lft září rgt
Po Út St Čt So Ne
35             1
36 2 3 4 5 6 7 8
37 9 10 11 12 13 14 15
38 16 17 18 19 20 21 22
39 23 24 25 26 27 28 29
40 30            
 
Přidat akci

Poslední příspěvky

dyyl: Velmi dobré informace! --- gastromania.cz/chladici-a-mrazici-technika.html
V centru Prahy otevřel obchod Minimum Waste,
dyyl: Mám zájem!
Bělokarpatský biojarmark opět na Ozvěnách Horňácka,
Miloš: Vzali v úvahu i ekologickou zátěž při výrobě a používání...
Nová studie: ekologické zemědělství chrání klima,
Eliska: Dobrý den, chtěla jsem se zeptat, o které město (pozice manažera...
Společnost Country Life přijme manažera e-shopu,
Daniela: Dobrý deň, som študentkou Vysokej školy ekonomickej v Praze a píšem...
Heřmaňák: první částečně bezobalový farmářský trh v Česku oslavil rok,
patricie: skvělá akce, všem doporučuji několik let ... jen: JE TENTO TÝDEN (ne...
Netradiční filmový festival o jídle Země na talíři již příští týden,
Jana: Dobrý den jsem tu nová, chci se zepta máte někdo zkušenost se značkou...
O eko praní trochu jinak – aneb prát eko je někdy fuška,
Šárka: Gratulace Karlovi Kalnému za jeho steaky z anguse...potvrzuji,že jsou...
Známe vítěze soutěže Česká biopotravina roku 2018,