Adidas se zavázal používat jen udržitelně pěstovanou bavlnu

Adidas_logo_1.jpg Zpráva o udržitelnosti společnosti Adidas představuje podrobný plán na dalších pět let, zahrnující využívání bavlny z udržitelných zdrojů, omezení využívání zdrojů a efektivnější využívání datového centra společnosti.  

Strategie pro životní prostředí společnosti Adidas má za cíl snížit vliv společnosti na životní prostředí o 15 procent do roku 2015.

„Hlavní vliv na životní prostředí probíhá v naší společnosti v oblasti výroby produktů a v dodavatelském řetězci,“ říká se ve zprávě. „V této oblasti máme jen malý vliv vzhledem k tomu, že většinu našich provozů pro nás zajišťují externí dodavatelé. Proto bude pro dosažení našich cílů nezbytná úzká spolupráce s nimi a s dalšími společnostmi v našem oboru.“ 

Better_cotton_initiative.jpgV oblasti bavlny má Adidas za cíl využívat v roce 2018 sto procent veškeré své potřeby od pěstitelů, splňujících standardy Better Cotton Initiative.

„Spíše, než aby jednotlivé produkční týmy sami hledali zdroje, bavlna z udržitelných zdrojů se jednoduše stane standardem pro veškeré námi vyráběné oděvy,“ napsal ve zprávě ředitel společnosti Adidas Group CEO Herbert Hainer.

Adidas založil Better Cotton Fast Track Program společně s firmami H&M, Levi Strauss & Co., Marks & Spencer a IKEA. Program má za cíl ulehčit pěstitelům bavlny přechod na standardy Better Cotton Initiative standards prostřednictvím vzdělávání. První sklizeň bavlny pěstované dle těchto norem proběhla v říjnu 2010.

Obdobnou iniciativu založily vyjmenované společnosti v oblasti zpracovávaní kůže. Všechny zpracovatelské podniky budou muset do roku 2015 splňovat přísná ekologická pravidla.

adidas_supernova_sustain2_280.jpgTaké v oblasti designu hodlá Adidas učinit některé změny. Například omezí množství používaných barev na polovinu ze současných 800. Materiál na výrobu obuvi a barvy budou vybírány na základě toho, jak splňují podmínky efektivní výroby, o kolik méně spotřebují vody a energie a vytváří méně odpadů.

Adidas chce snížit svoji uhlíkovou stopu o 10 procent, zejména snížením spotřeby energie a využíváním obnovitelných zdrojů energie.

Ve vlastních provozech plánuje Adïdas do roku 2015 snížit spotřebu energie o 20 procent, vody o 20 procent, odpadů o 25 procent a papíru o 50 procent.

Zdroj: Adidas Group's latest sustainability report

 

Hodnocení 


Hodnoťte známkou jako ve škole.
Výborný = 1

Pokud chcete diskutovat, musíte být registrován a přihlášen

Přihlášení
Uživatel:
Heslo:
Nejste registrovanými uživateli? Zaregistrujte se nyní a využívejte všech výhod Bio-info. Pro odběr zpravodaje, hodnocení článků, diskutování ve fóru a další funkce je vyžadovaná registrace.
 

ZPRAVODAJ

BIOINFO.pngPravidelné zasílání nejnovějších zpráv přímo do vaší e-mailové schránky. Zpravodaj Bio-info - neunikne vám nic zajímavého. Objednejte zdarma ještě dnes.

button_objednat.png

 

Anketa

Jaká kupujete vejce?
Biovejce ("0") 31%
Z volného výběhu ("1") 38%
Z hal na podestýlce ("2") 16%
Z klecových chovů ("3") 3%
Je mi to jedno 10%

 Kalendář akcí

lft 2020 rgt
lft prosinec rgt
Po Út St Čt So Ne
49   1 2 3 4 5 6
50 7 8 9 10 11 12 13
51 14 15 16 17 18 19 20
52 21 22 23 24 25 26 27
53 28 29 30 31      
 
Přidat akci

Poslední příspěvky

františek: jen jsem se nikde nedočetl jak chtějí výpadek vajec z klecového chovu...
Klecovým chovům odzvonilo,
Hynek: Jako zákazníkovi Vodafonu se mi to líbí, že se snaží jít energii...
Vodafone se připojil k Evropskému týdnu udržitelného rozvoje,
Tom Václavík: Dobrý den, Patricie, články zveřejňuji, jakmile je dostanu.
Měsíc v klecd Poslaneckou sněmovnou, lidé se zavřou se sochami slepic,
patricie: tradiční bolístka tohoto webu, patnáctého se dozvídáme, co bude...
Měsíc v klecd Poslaneckou sněmovnou, lidé se zavřou se sochami slepic,
Tom Václavík: Dobrý den, koupíte zde: https://www.organictime.cz/
Novinka - Opalovací péče lavera,
petr: farmáři se vracejí na trh,jen Zlín zatím nic. údajně musí proběhnout...
Farmáři se vracejí na trhy,
Petr Haimann: Jetli je to všechno tak, jak je napsáno, tak je to bezvadné. Mám totiž...
Novinka - Opalovací péče lavera,
Jiri: Souhlasím, že monokultury by měly být věc minulostí. Na druhou stranu...
Co mají pořád všichni s tou pšenicí?,