A je to tady: Bio v diskontech!

To co bychom ještě před třemi lety považovali za nemožné se od pátku, 13. dubna stává skutečností: v České republice se biopotraviny nabízí i v diskontech.  

PLUS DISCOUNT patřící německé skupině Tengelmann zavádí v České republice do všech svých 129 poboček více než 40 bio výrobků pod značkou „BioBio - biovýrobky pro všechny". Tím se Plus stává prvním diskontním řetězcem v ČR, který do své nabídky biopotraviny zařadil.

Strategie Plusu se značkou BioBio, která je v Německu velmi úspěšná, je postupné rozšíření na všechny trhy, kde Plus působí. Vzhledem ke kupní síle a vyspělosti českého bio trhu se Plus rozhodl vyzkoušet tento koncept v České republice. „Jsem si jistý, že budeme i v České republice úspěšní s koncepcí nabídky bioproduktů za diskontní ceny," říká k nové strategii Plusu jeho jednatel André Rinnensland.

„Bio pro všechny a za nízké ceny" je heslem, se kterým se bude Plus snažit přesvědčit české spotřebitele. Pomoci by mu k tomu měla také komunikační kampaň, která bude zahrnovat televizní spot, tištěnou inzerce, ochutnávky, informační brožuru s nabídkou bio výrobků BioBio a samozřejmě propagaci v týdením letáku. Značku v letácích podporuje MUDr. Kateřina Cajthamlová, expertka na zdravou výživu.

Momentálně je pod značkou BioBio nabízeno 5 biopotravin vyrobených v České republice - Olma a.s. pro Plus vyrábí stejné výrobky, jaké nabízí pod vlastní značkou Bio Via Natur, tedy plnotučné mléko a čtyři druhy jogurtů. Plus by chtěl od června do nabídky zařadit Hovězí mleté maso Provensálský biftek od firmy Biopark, později také česká jablka. André Rinnensland k tomu říká: „Do budoucna bychom chtěli přibližně polovinu sortimentu BioBio v našich pobočkách Plus získávat z domácího zemědělství."

Nabídka momentálně zahrnuje, kromě zmíněných mléčných výrobků, dva masné výrobky, med, tři druhy snídaňových směsí, čerstvé byliny, koření, ovocné a zeleninové šťávy, dva druhy těstovin, dva druhy mražené pizzy, rýži a rýžové chlebíčky. Z čerstvé zeleniny je to karotka, rajčata a brambory a z ovoce banány a citrony.

Plus Diskont uvedl bio výrobky BioBio pod zaváděcími cenami. Litr mléka nabízí za 17,90 Kč, bílý jogurt 150 g za 6,90 Kč, půl kila citronů za 14,90, špagety 500 g za 12,90, jablečnou šťávu 1 litr za 19,90. Ceny odpovídají cenám za běžné, konvenční výrobky. Je otázka, jak dlouho je Plus udrží a jak zareagují zákazníci v okamžiku nabídky za běžné ceny. I běžné ceny výrobků BioBio však budou velmi nízké a lze proto předpokládat tlak na snižování cen na celém maloobchodním trhu.

Diskontní řetězec potravin Plus patří k mezinárodní podnikatelské skupině Tengelmann. Vedle České republiky operuje také v Německu, Rakousku, Maďarsku, Španělsku, Portugalsku, Polsku, Rumunsku a Řecku. Plus dosáhl vloni v České republice obratu 13,05 mld Kč.

 

ZPRAVODAJ

BIOINFO.pngPravidelné zasílání nejnovějších zpráv přímo do vaší e-mailové schránky. Zpravodaj Bio-info - neunikne vám nic zajímavého. Objednejte zdarma ještě dnes.

button_objednat.png

 

Anketa

Jaká kupujete vejce?
Biovejce ("0") 31%
Z volného výběhu ("1") 38%
Z hal na podestýlce ("2") 16%
Z klecových chovů ("3") 3%
Je mi to jedno 10%

 Kalendář akcí

lft 2020 rgt
lft září rgt
Po Út St Čt So Ne
36   1 2 3 4 5 6
37 7 8 9 10 11 12 13
38 14 15 16 17 18 19 20
39 21 22 23 24 25 26 27
40 28 29 30        
 
Přidat akci

Poslední příspěvky

Tom Václavík: Dobrý den, Patricie, články zveřejňuji, jakmile je dostanu.
Měsíc v klecd Poslaneckou sněmovnou, lidé se zavřou se sochami slepic,
patricie: tradiční bolístka tohoto webu, patnáctého se dozvídáme, co bude...
Měsíc v klecd Poslaneckou sněmovnou, lidé se zavřou se sochami slepic,
Tom Václavík: Dobrý den, koupíte zde: https://www.organictime.cz/
Novinka - Opalovací péče lavera,
petr: farmáři se vracejí na trh,jen Zlín zatím nic. údajně musí proběhnout...
Farmáři se vracejí na trhy,
Petr Haimann: Jetli je to všechno tak, jak je napsáno, tak je to bezvadné. Mám totiž...
Novinka - Opalovací péče lavera,
Jiri: Souhlasím, že monokultury by měly být věc minulostí. Na druhou stranu...
Co mají pořád všichni s tou pšenicí?,
Tomáš Zeman: Schválně jsem si na ten jejich test pustil. Něco tak stupidního se jen...
Rohlik.cz umí spočítat úsporu času, kilometrů nebo emisí,
Šárka: Paráda, však to ty zplanýrovaný stráně, kde byly monolitické kultury...
Česko #sazibudoucnost. Co člověk – to strom do 5 let,