A je to tady: Bio v diskontech!

To co bychom ještě před třemi lety považovali za nemožné se od pátku, 13. dubna stává skutečností: v České republice se biopotraviny nabízí i v diskontech.  

PLUS DISCOUNT patřící německé skupině Tengelmann zavádí v České republice do všech svých 129 poboček více než 40 bio výrobků pod značkou „BioBio - biovýrobky pro všechny". Tím se Plus stává prvním diskontním řetězcem v ČR, který do své nabídky biopotraviny zařadil.

Strategie Plusu se značkou BioBio, která je v Německu velmi úspěšná, je postupné rozšíření na všechny trhy, kde Plus působí. Vzhledem ke kupní síle a vyspělosti českého bio trhu se Plus rozhodl vyzkoušet tento koncept v České republice. „Jsem si jistý, že budeme i v České republice úspěšní s koncepcí nabídky bioproduktů za diskontní ceny," říká k nové strategii Plusu jeho jednatel André Rinnensland.

„Bio pro všechny a za nízké ceny" je heslem, se kterým se bude Plus snažit přesvědčit české spotřebitele. Pomoci by mu k tomu měla také komunikační kampaň, která bude zahrnovat televizní spot, tištěnou inzerce, ochutnávky, informační brožuru s nabídkou bio výrobků BioBio a samozřejmě propagaci v týdením letáku. Značku v letácích podporuje MUDr. Kateřina Cajthamlová, expertka na zdravou výživu.

Momentálně je pod značkou BioBio nabízeno 5 biopotravin vyrobených v České republice - Olma a.s. pro Plus vyrábí stejné výrobky, jaké nabízí pod vlastní značkou Bio Via Natur, tedy plnotučné mléko a čtyři druhy jogurtů. Plus by chtěl od června do nabídky zařadit Hovězí mleté maso Provensálský biftek od firmy Biopark, později také česká jablka. André Rinnensland k tomu říká: „Do budoucna bychom chtěli přibližně polovinu sortimentu BioBio v našich pobočkách Plus získávat z domácího zemědělství."

Nabídka momentálně zahrnuje, kromě zmíněných mléčných výrobků, dva masné výrobky, med, tři druhy snídaňových směsí, čerstvé byliny, koření, ovocné a zeleninové šťávy, dva druhy těstovin, dva druhy mražené pizzy, rýži a rýžové chlebíčky. Z čerstvé zeleniny je to karotka, rajčata a brambory a z ovoce banány a citrony.

Plus Diskont uvedl bio výrobky BioBio pod zaváděcími cenami. Litr mléka nabízí za 17,90 Kč, bílý jogurt 150 g za 6,90 Kč, půl kila citronů za 14,90, špagety 500 g za 12,90, jablečnou šťávu 1 litr za 19,90. Ceny odpovídají cenám za běžné, konvenční výrobky. Je otázka, jak dlouho je Plus udrží a jak zareagují zákazníci v okamžiku nabídky za běžné ceny. I běžné ceny výrobků BioBio však budou velmi nízké a lze proto předpokládat tlak na snižování cen na celém maloobchodním trhu.

Diskontní řetězec potravin Plus patří k mezinárodní podnikatelské skupině Tengelmann. Vedle České republiky operuje také v Německu, Rakousku, Maďarsku, Španělsku, Portugalsku, Polsku, Rumunsku a Řecku. Plus dosáhl vloni v České republice obratu 13,05 mld Kč.

 

ZPRAVODAJ

BIOINFO.pngPravidelné zasílání nejnovějších zpráv přímo do vaší e-mailové schránky. Zpravodaj Bio-info - neunikne vám nic zajímavého. Objednejte zdarma ještě dnes.

button_objednat.png

 

Anketa

Jaká kupujete vejce?
Biovejce ("0") 31%
Z volného výběhu ("1") 38%
Z hal na podestýlce ("2") 16%
Z klecových chovů ("3") 3%
Je mi to jedno 10%

 Kalendář akcí

lft 2019 rgt
lft srpen rgt
Po Út St Čt So Ne
31       1 2 3 4
32 5 6 7 8 9 10 11
33 12 13 14 15 16 17 18
34 19 20 21 22 23 24 25
35 26 27 28 29 30 31  
 
Přidat akci

Poslední příspěvky

Miloš: Vzali v úvahu i ekologickou zátěž při výrobě a používání...
Nová studie: ekologické zemědělství chrání klima,
Eliska: Dobrý den, chtěla jsem se zeptat, o které město (pozice manažera...
Společnost Country Life přijme manažera e-shopu,
Daniela: Dobrý deň, som študentkou Vysokej školy ekonomickej v Praze a píšem...
Heřmaňák: první částečně bezobalový farmářský trh v Česku oslavil rok,
patricie: skvělá akce, všem doporučuji několik let ... jen: JE TENTO TÝDEN (ne...
Netradiční filmový festival o jídle Země na talíři již příští týden,
Jana: Dobrý den jsem tu nová, chci se zepta máte někdo zkušenost se značkou...
O eko praní trochu jinak – aneb prát eko je někdy fuška,
Šárka: Gratulace Karlovi Kalnému za jeho steaky z anguse...potvrzuji,že jsou...
Známe vítěze soutěže Česká biopotravina roku 2018,
nina: Dobrý den. Thymovar je opravdu skvely+ se chci zeptat na nejakou prevenci...
Šance pro včely. Konec syntetickým akaricidům ve včelaření!,
Martina24: Toto sú zaujímavé postrehy...
Studie: ekologické hospodaření snižuje vliv zemědělství na klimatické změny,