A je to tady: Bio v diskontech!

To co bychom ještě před třemi lety považovali za nemožné se od pátku, 13. dubna stává skutečností: v České republice se biopotraviny nabízí i v diskontech.  

PLUS DISCOUNT patřící německé skupině Tengelmann zavádí v České republice do všech svých 129 poboček více než 40 bio výrobků pod značkou „BioBio - biovýrobky pro všechny". Tím se Plus stává prvním diskontním řetězcem v ČR, který do své nabídky biopotraviny zařadil.

Strategie Plusu se značkou BioBio, která je v Německu velmi úspěšná, je postupné rozšíření na všechny trhy, kde Plus působí. Vzhledem ke kupní síle a vyspělosti českého bio trhu se Plus rozhodl vyzkoušet tento koncept v České republice. „Jsem si jistý, že budeme i v České republice úspěšní s koncepcí nabídky bioproduktů za diskontní ceny," říká k nové strategii Plusu jeho jednatel André Rinnensland.

„Bio pro všechny a za nízké ceny" je heslem, se kterým se bude Plus snažit přesvědčit české spotřebitele. Pomoci by mu k tomu měla také komunikační kampaň, která bude zahrnovat televizní spot, tištěnou inzerce, ochutnávky, informační brožuru s nabídkou bio výrobků BioBio a samozřejmě propagaci v týdením letáku. Značku v letácích podporuje MUDr. Kateřina Cajthamlová, expertka na zdravou výživu.

Momentálně je pod značkou BioBio nabízeno 5 biopotravin vyrobených v České republice - Olma a.s. pro Plus vyrábí stejné výrobky, jaké nabízí pod vlastní značkou Bio Via Natur, tedy plnotučné mléko a čtyři druhy jogurtů. Plus by chtěl od června do nabídky zařadit Hovězí mleté maso Provensálský biftek od firmy Biopark, později také česká jablka. André Rinnensland k tomu říká: „Do budoucna bychom chtěli přibližně polovinu sortimentu BioBio v našich pobočkách Plus získávat z domácího zemědělství."

Nabídka momentálně zahrnuje, kromě zmíněných mléčných výrobků, dva masné výrobky, med, tři druhy snídaňových směsí, čerstvé byliny, koření, ovocné a zeleninové šťávy, dva druhy těstovin, dva druhy mražené pizzy, rýži a rýžové chlebíčky. Z čerstvé zeleniny je to karotka, rajčata a brambory a z ovoce banány a citrony.

Plus Diskont uvedl bio výrobky BioBio pod zaváděcími cenami. Litr mléka nabízí za 17,90 Kč, bílý jogurt 150 g za 6,90 Kč, půl kila citronů za 14,90, špagety 500 g za 12,90, jablečnou šťávu 1 litr za 19,90. Ceny odpovídají cenám za běžné, konvenční výrobky. Je otázka, jak dlouho je Plus udrží a jak zareagují zákazníci v okamžiku nabídky za běžné ceny. I běžné ceny výrobků BioBio však budou velmi nízké a lze proto předpokládat tlak na snižování cen na celém maloobchodním trhu.

Diskontní řetězec potravin Plus patří k mezinárodní podnikatelské skupině Tengelmann. Vedle České republiky operuje také v Německu, Rakousku, Maďarsku, Španělsku, Portugalsku, Polsku, Rumunsku a Řecku. Plus dosáhl vloni v České republice obratu 13,05 mld Kč.

 

ZPRAVODAJ

BIOINFO.pngPravidelné zasílání nejnovějších zpráv přímo do vaší e-mailové schránky. Zpravodaj Bio-info - neunikne vám nic zajímavého. Objednejte zdarma ještě dnes.

button_objednat.png

 

Anketa

Dáváte při nákupu kávy a čokolády přednost fair trade výrobkům?
Kupuji jen fair trade. 62%
Pokud je v nabídce prodejny, upřednostním. 27%
Občas vyzkouším. 6%
Ne. 3%

 Kalendář akcí

lft 2018 rgt
lft říjen rgt
Po Út St Čt So Ne
40 1 2 3 4 5 6 7
41 8 9 10 11 12 13 14
42 15 16 17 18 19 20 21
43 22 23 24 25 26 27 28
44 29 30 31        
 
Přidat akci

Poslední příspěvky

Šárka: Gratulace Karlovi Kalnému za jeho steaky z anguse...potvrzuji,že jsou...
Známe vítěze soutěže Česká biopotravina roku 2018,
nina: Dobrý den. Thymovar je opravdu skvely+ se chci zeptat na nejakou prevenci...
Šance pro včely. Konec syntetickým akaricidům ve včelaření!,
Martina24: Toto sú zaujímavé postrehy...
Studie: ekologické hospodaření snižuje vliv zemědělství na klimatické změny,
Karolina: Skvělý nápad, jak zabránit klíčení a to bez použití chemie!...
Ekologická revoluce ve skladování brambor,
Vlastimil: Chci objednat husu asi 4-5 kg na Svatého Martina. Jak ji mohu objednat?...
Je libo domácí svatomartinskou husu nebo kachnu?,
Roman: druhým rokem dělám právě prevenci ohledně varroa. A to tím že vždy...
Šance pro včely. Konec syntetickým akaricidům ve včelaření!,
Monika: Dobrý den,krásně jste to shrnul,sepsal.Ani nevím kdy jsem prvně vyprala...
O eko praní trochu jinak – aneb prát eko je někdy fuška,
David: Dobrý den přátelé, chtěl bych poprosit VÁS Odpovědět na několik...
Jak výživa zvířat ovlivní chuť a kvalitu produktu?,