4 zdravé prázdninové návyky

bio_info_2.jpg Vrátili jste se z dovolené odpočinutí a nabití novou energií? Možná přemýšlíte, jak si tento klid promítnout i do běžného života. Připravili jsme pro vás tipy na 4 zdravé návyky, které se vyplatí si přivézt z dovolené.  

1. Vychutnávejte si jídlo jako Francouzi

My Češi nejsme příliš zvyklí vychutnat si své jídlo a hledět na kvalitu. Což je obrovská škoda. Typický Francouz své jídlo nikdy nedobývá. Každé je pro něj tak trošku svátek a pravidelný rituál, který potřebuje svůj čas, ideálně s rodinou nebo s přáteli.

Zkuste si také najít na jídlo dostatek času a řádně si ho vychutnat. Nemusí se jednat o několik hodin, ale rozhodně vám neprospěje, když do sebe oběd či večeři naházíte během pěti minut. Naučte se stolovat se svou rodinou a užívejte si každou společnou chvilku.

2. Inspirujte se v Itálii a užívejte život naplno

Italové dodržují pravidlo Bella Figura, což se dá přeložit jako „nejlépe, jak je to jen možné“, a přesně takto mohou žít i všichni ostatní. Kvalita je pro Italy velmi důležitá. Ať už si chcete nalít skleničku vína nebo dát špagety, není to vždy lepší, když pochází z kvalitních surovin?

 Bella Figura se ale nevztahuje jen na stravování. Souvisí i s péčí o sebe samé, s radostí z uklizeného bytu, z kvalitní kávy, krásných náušnic, nových bot nebo třeba z nového auta. Je o šťastném úsměvu, který vychází přímo z duše člověka a svůj život má plně pod kontrolou, protože se o něj stará.

3. Zbavte se stresu s pomocí mindfulness

Vrátili jste se z cest po jižní Asii a fascinovalo vás, jak jsou místní lidé vyrovnaní a klidní? Klíčem k takovému duševnímu stavu je meditace. Ovšem kde na ni vzít čas v běžném životě? Třeba pomocí mindfulness, tedy meditace, založené na vnímání přítomnosti. Její výhodou je krátká časová náročnost – stačí vám pět minut dvakrát či třikrát denně. Tento léčebný program vyvinul Jon Kabat-Zinn v Massachusetts. Jeho cílem je pomoci lidem, aby lépe zvládali nepříjemné situace, úzkost, deprese a vyčerpání.

Má ale širokou škálu účinků na tělesné zdraví, včetně psychosomatických nebo autoimunitních obtíží, onemocnění kůže nebo na bolest. U nás zatím nemá tak širokou podporu a je náročné najít vhodný a kvalitní program. Proto vybírejte velmi pečlivě.

Malý tip: Dovolená má být hlavně o pohodě a odpočinku. Bohužel neštěstí nechodí po horách, ale po lidech, stačí málo a úraz je na světě. Aby to vaši peněženku nic nestálo, musíte myslet včas na dobré cestovní pojištění. Zajistěte si, že na vaší příští dovolené zaplatíte za pojištění méně než letos a využijte srovnání cen na Porovnej24.cz nebo https://www.netfinance.cz/cestovni-pojisteni/.

4. Nevyhýbejte se sportu

Na dovolené se mnohem víc hýbete než doma. Chodíte na procházky, pravidelně plavete, občas si půjčíte kolo, účastníte se nějaké programu nebo se vydáte i na horskou túru. A dělá vám to dobře. Pak se vrátíte domů a najednou se hýbete minimálně s výmluvou, že na to nemáte čas. Přestaňte se vymlouvat, a i po návratu z dovolené se věnujte nějaké fyzické aktivitě, která vás bude bavit. Inspirujte se třeba v Holandsku, kde lidé milují dlouhé procházky a pravidelnou jízdu na kole.

 

ZPRAVODAJ

BIOINFO.pngPravidelné zasílání nejnovějších zpráv přímo do vaší e-mailové schránky. Zpravodaj Bio-info - neunikne vám nic zajímavého. Objednejte zdarma ještě dnes.

button_objednat.png

 

Anketa

Jaká kupujete vejce?
Biovejce ("0") 31%
Z volného výběhu ("1") 38%
Z hal na podestýlce ("2") 16%
Z klecových chovů ("3") 3%
Je mi to jedno 10%

 Kalendář akcí

lft 2020 rgt
lft srpen rgt
Po Út St Čt So Ne
31           1 2
32 3 4 5 6 7 8 9
33 10 11 12 13 14 15 16
34 17 18 19 20 21 22 23
35 24 25 26 27 28 29 30
36 31            
 
Přidat akci

Poslední příspěvky

patricie: tradiční bolístka tohoto webu, patnáctého se dozvídáme, co bude...
Měsíc v klecd Poslaneckou sněmovnou, lidé se zavřou se sochami slepic,
patricie: tradiční bolístka tohoto webu, patnáctého se dozvídáme, co bude...
Měsíc v klecd Poslaneckou sněmovnou, lidé se zavřou se sochami slepic,
Tom Václavík: Dobrý den, koupíte zde: https://www.organictime.cz/
Novinka - Opalovací péče lavera,
petr: farmáři se vracejí na trh,jen Zlín zatím nic. údajně musí proběhnout...
Farmáři se vracejí na trhy,
Petr Haimann: Jetli je to všechno tak, jak je napsáno, tak je to bezvadné. Mám totiž...
Novinka - Opalovací péče lavera,
Jiri: Souhlasím, že monokultury by měly být věc minulostí. Na druhou stranu...
Co mají pořád všichni s tou pšenicí?,
Tomáš Zeman: Schválně jsem si na ten jejich test pustil. Něco tak stupidního se jen...
Rohlik.cz umí spočítat úsporu času, kilometrů nebo emisí,
Šárka: Paráda, však to ty zplanýrovaný stráně, kde byly monolitické kultury...
Česko #sazibudoucnost. Co člověk – to strom do 5 let,