4. ročník veletrhu G+H nejen o biopotravinách

Vinex_1.jpg Březen příštího roku bude opět v Brně patřit gastronomii. 4. – 6. března 2009 proběhne na brněnském výstavišti Mezinárodní veletrh gastronomie, hotelových služeb a veřejného stravování G+H, který se vůbec poprvé uskuteční ve spojení s již čtrnáctým ročníkem Mezinárodního vinařského veletrhu VINEX.  

G+H_logoGastronomické veletrhy G+H a VINEX nejsou omezeny pouze na český a případně slovenský trh, ale mají vyšší ambice. Posledního ročníku veletrhu v roce 2007 shlédlo celkem 9.506 návštěvníků z 22 zemí a jejich podíl dosáhl zatím rekordních 9 %. „Tento trend chceme v příštím ročníku dále posílit, proto se chystáme akvizičními a propagačními kampaněmi oslovit nové odborné návštěvníky především z příhraničních oblastí Slovenska, Rakouska a Maďarska, ale také z dalších zemí Evropské unie," potvrdila ředitelka obou veletrhů Věra Menšíková.

Trendům vycházejí vstříc zvýrazněná témata veletrhů G+H a VINEX, ke kterým patří regionální a místní speciality, etno kuchyně, slow food, wellness a v neposlední řadě bude zvláštní pozornost věnována biopotravinám. Jestliže v roce 2007 český trh s biopotravinami dosáhl obratu 1,3 miliardy CZK, do konce roku 2010 by se při současném vývoji podle specializované agentury Green Marketing měl zvětšit na pětinásobek. Ještě markantnější je tento posun priorit v západní Evropě a bio poptávce náročné klientely se tak přizpůsobují i naše hotely a restaurace. Není náhodou, že kategorie „gastro" sedmého ročníku prestižní soutěže Česká biopotravina roku 2008 bude vyhlášena právě na veletrhu G+H. Zároveň budou po celou dobu akce probíhat ochutnávky čerstvých biopotravin pro gastro segment a bio novinek roku 2008 pod patronací PRO BIO ligy. Celá sekce veletrhu G+H v pavilonu A2 bude věnována výhradně prezentacím bio producentů a bio obchodníků, kteří tak budou mít příležitost seznámit odbornou veřejnost s portfoliem svých produktů a služeb. Bio sekce naváže na expozice veletrhu VINEX, kde kromě tradiční produkce představí významní tuzemští vinaři také svoji nabídku bio vín.

Šance zviditelnit se na středoevropském trhu gastronomie a hotelnictví se rychle blíží. Příležitostí pro všechny bio producenty je skutečnost, že v Brně je v současné době v různém stupni rozpracování nejméně pětice nových luxusních hotelových komplexů.

„Odlišit se, nabídnout něco nového, poskytnou vedle tradičních služeb nevšední zážitek. To je výzva pro všechny podnikatele v gastronomii a ubytování, kteří chtějí obstát v náročné konkurenci. Nové podněty budou hledat i na veletrzích G+H  a VINEX 2009 a je na dodavatelích jak této poptávce vyjdou vstříc," říká Věra Menšíková. Jako dodává, do poloviny prosince se bio producenti na G+H a VINEX mohou hlásit za zvýhodněných podmínek.

http://www.bvv.cz/gh

 

ZPRAVODAJ

BIOINFO.pngPravidelné zasílání nejnovějších zpráv přímo do vaší e-mailové schránky. Zpravodaj Bio-info - neunikne vám nic zajímavého. Objednejte zdarma ještě dnes.

button_objednat.png

 

Anketa

Dáváte při nákupu kávy a čokolády přednost fair trade výrobkům?
Kupuji jen fair trade. 62%
Pokud je v nabídce prodejny, upřednostním. 27%
Občas vyzkouším. 6%
Ne. 3%

 Kalendář akcí

lft 2018 rgt
lft říjen rgt
Po Út St Čt So Ne
40 1 2 3 4 5 6 7
41 8 9 10 11 12 13 14
42 15 16 17 18 19 20 21
43 22 23 24 25 26 27 28
44 29 30 31        
 
Přidat akci

Poslední příspěvky

Šárka: Gratulace Karlovi Kalnému za jeho steaky z anguse...potvrzuji,že jsou...
Známe vítěze soutěže Česká biopotravina roku 2018,
nina: Dobrý den. Thymovar je opravdu skvely+ se chci zeptat na nejakou prevenci...
Šance pro včely. Konec syntetickým akaricidům ve včelaření!,
Martina24: Toto sú zaujímavé postrehy...
Studie: ekologické hospodaření snižuje vliv zemědělství na klimatické změny,
Karolina: Skvělý nápad, jak zabránit klíčení a to bez použití chemie!...
Ekologická revoluce ve skladování brambor,
Vlastimil: Chci objednat husu asi 4-5 kg na Svatého Martina. Jak ji mohu objednat?...
Je libo domácí svatomartinskou husu nebo kachnu?,
Roman: druhým rokem dělám právě prevenci ohledně varroa. A to tím že vždy...
Šance pro včely. Konec syntetickým akaricidům ve včelaření!,
Monika: Dobrý den,krásně jste to shrnul,sepsal.Ani nevím kdy jsem prvně vyprala...
O eko praní trochu jinak – aneb prát eko je někdy fuška,
David: Dobrý den přátelé, chtěl bych poprosit VÁS Odpovědět na několik...
Jak výživa zvířat ovlivní chuť a kvalitu produktu?,