4. ročník veletrhu G+H nejen o biopotravinách

Vinex_1.jpg Březen příštího roku bude opět v Brně patřit gastronomii. 4. – 6. března 2009 proběhne na brněnském výstavišti Mezinárodní veletrh gastronomie, hotelových služeb a veřejného stravování G+H, který se vůbec poprvé uskuteční ve spojení s již čtrnáctým ročníkem Mezinárodního vinařského veletrhu VINEX.  

G+H_logoGastronomické veletrhy G+H a VINEX nejsou omezeny pouze na český a případně slovenský trh, ale mají vyšší ambice. Posledního ročníku veletrhu v roce 2007 shlédlo celkem 9.506 návštěvníků z 22 zemí a jejich podíl dosáhl zatím rekordních 9 %. „Tento trend chceme v příštím ročníku dále posílit, proto se chystáme akvizičními a propagačními kampaněmi oslovit nové odborné návštěvníky především z příhraničních oblastí Slovenska, Rakouska a Maďarska, ale také z dalších zemí Evropské unie," potvrdila ředitelka obou veletrhů Věra Menšíková.

Trendům vycházejí vstříc zvýrazněná témata veletrhů G+H a VINEX, ke kterým patří regionální a místní speciality, etno kuchyně, slow food, wellness a v neposlední řadě bude zvláštní pozornost věnována biopotravinám. Jestliže v roce 2007 český trh s biopotravinami dosáhl obratu 1,3 miliardy CZK, do konce roku 2010 by se při současném vývoji podle specializované agentury Green Marketing měl zvětšit na pětinásobek. Ještě markantnější je tento posun priorit v západní Evropě a bio poptávce náročné klientely se tak přizpůsobují i naše hotely a restaurace. Není náhodou, že kategorie „gastro" sedmého ročníku prestižní soutěže Česká biopotravina roku 2008 bude vyhlášena právě na veletrhu G+H. Zároveň budou po celou dobu akce probíhat ochutnávky čerstvých biopotravin pro gastro segment a bio novinek roku 2008 pod patronací PRO BIO ligy. Celá sekce veletrhu G+H v pavilonu A2 bude věnována výhradně prezentacím bio producentů a bio obchodníků, kteří tak budou mít příležitost seznámit odbornou veřejnost s portfoliem svých produktů a služeb. Bio sekce naváže na expozice veletrhu VINEX, kde kromě tradiční produkce představí významní tuzemští vinaři také svoji nabídku bio vín.

Šance zviditelnit se na středoevropském trhu gastronomie a hotelnictví se rychle blíží. Příležitostí pro všechny bio producenty je skutečnost, že v Brně je v současné době v různém stupni rozpracování nejméně pětice nových luxusních hotelových komplexů.

„Odlišit se, nabídnout něco nového, poskytnou vedle tradičních služeb nevšední zážitek. To je výzva pro všechny podnikatele v gastronomii a ubytování, kteří chtějí obstát v náročné konkurenci. Nové podněty budou hledat i na veletrzích G+H  a VINEX 2009 a je na dodavatelích jak této poptávce vyjdou vstříc," říká Věra Menšíková. Jako dodává, do poloviny prosince se bio producenti na G+H a VINEX mohou hlásit za zvýhodněných podmínek.

http://www.bvv.cz/gh

 

ZPRAVODAJ

BIOINFO.pngPravidelné zasílání nejnovějších zpráv přímo do vaší e-mailové schránky. Zpravodaj Bio-info - neunikne vám nic zajímavého. Objednejte zdarma ještě dnes.

button_objednat.png

 

Anketa

Jaká kupujete vejce?
Biovejce ("0") 31%
Z volného výběhu ("1") 38%
Z hal na podestýlce ("2") 16%
Z klecových chovů ("3") 3%
Je mi to jedno 10%

 Kalendář akcí

lft 2020 rgt
lft listopad rgt
Po Út St Čt So Ne
44             1
45 2 3 4 5 6 7 8
46 9 10 11 12 13 14 15
47 16 17 18 19 20 21 22
48 23 24 25 26 27 28 29
49 30            
 
Přidat akci

Poslední příspěvky

františek: jen jsem se nikde nedočetl jak chtějí výpadek vajec z klecového chovu...
Klecovým chovům odzvonilo,
Hynek: Jako zákazníkovi Vodafonu se mi to líbí, že se snaží jít energii...
Vodafone se připojil k Evropskému týdnu udržitelného rozvoje,
Tom Václavík: Dobrý den, Patricie, články zveřejňuji, jakmile je dostanu.
Měsíc v klecd Poslaneckou sněmovnou, lidé se zavřou se sochami slepic,
patricie: tradiční bolístka tohoto webu, patnáctého se dozvídáme, co bude...
Měsíc v klecd Poslaneckou sněmovnou, lidé se zavřou se sochami slepic,
Tom Václavík: Dobrý den, koupíte zde: https://www.organictime.cz/
Novinka - Opalovací péče lavera,
petr: farmáři se vracejí na trh,jen Zlín zatím nic. údajně musí proběhnout...
Farmáři se vracejí na trhy,
Petr Haimann: Jetli je to všechno tak, jak je napsáno, tak je to bezvadné. Mám totiž...
Novinka - Opalovací péče lavera,
Jiri: Souhlasím, že monokultury by měly být věc minulostí. Na druhou stranu...
Co mají pořád všichni s tou pšenicí?,