Startuje nová soutěž Eko Bio Rodina

logo_eko_bio_rodina.jpg Letos probíhá již 7. ročník informační akce pro spotřebitele „Září-Měsíc biopotravin“. Novinkou letošního roku je, že se kromě tradičních akcí uskuteční také tématická soutěž Eko Bio Rodina.  

Jak z názvu vyplývá, soutěž je určena rodinám, zejména s malými dětmi a podporuje kreativitu a společně strávený čas členů rodiny. Soutěž organizuje Vydavatelství Propolis, s.r.o.

Úkolem soutěžících rodin je tvůrčím způsobem ztvárnit jejich vztah k ekologickému zemědělství, biopotravinám, nebo životnímu prostředí obecně. Zároveň by měli členové rodin ukázat, jak se jim daří tento vztah realizovat v praxi. Umělecké pojetí už je pak na každé rodině, zda to bude literární, výtvarné nebo jiné umělecké dílo. Konkrétním příspěvkem do soutěže tak může být napsaný rodinný příběh, fotoreportáž, komiks, obraz, koláž, výrobek z recyklovatelných materiálů nebo amatérské video. Podmínkou ale je, že na každém díle by měla spolupracovat celá rodina.

„Soutěž Eko Bio Rodina je další z cest, jak přitáhnout pozornost zákazníků, ale i teprve budoucích zákazníků, tedy dětí, k tomu, aby se zajímali o původ a složení potravin i o práci zemědělců a zvláštní nároky, které s sebou nese právě ekologické hospodaření,“ říká ministr zemědělství Ivan Fuksa a dodává:“Podobné projekty přispívají k tomu, aby se každý naučil přirozeně a každodenně podle svých možností pečovat o životní prostředí a osvojil si co nejzdravější životní styl.“    

plakat_eko_bio_rodina_445.jpgDo soutěže se může zapojit každá rodina čítající minimálně dva členy. Soutěž trvá od 14. 9. 2011 do 15. 11. 2011. Soutěžní díla se zasílají na adresu organizátora Vydavatelství Propolis, Za humny 537, 250 81 Nehvizdy. Slavnostní vyhlášení výsledků soutěže a předání cen vítězům proběhne dne 24. 11. 2011. V odborné porotě soutěže zasedne například mezinárodně uznávaný odborník na ekologické zemědělství a biopotraviny Prof. Josef Dlouhý, dále provozovatel jednoho z nejznámějších bioportálů bio-info.cz Mgr. Tomáš Václavík nebo moderátorka televize Metropol a zároveň majitelka aromaterapeutického studia Rozmarýna Monika Valentová.

Celý projekt byl ze strany ministerstva zemědělství finančně podpořen. Ceny do soutěže věnovali partneři projektu, kterým patří velký dík za to, že podpořili nově vznikající a dosud neznámý projekt. Mezi cenami pro vítěze je víkendový rodinný pobyt na ekofarmě, rodinná jízdenka na vlak na 2000 km a samozřejmě množství biopotravin, fair trade produktů a dalších cen z oblasti drogerie, kosmetiky, textilu a také knihy. Celkem bude uděleno 13 cen - 10 v hlavní kategorii a 3 ceny v kategorii amatérských videí.

Hlavním partnerem soutěže je společnost Country Life, která soutěž Eko Bio Rodina již představila na svých Biodožínkách 11. 9. 2011 v Nenačovicích u Berouna. Mediálním partnery jsou pražská televize Metropol a informační portál bio-info.cz.  Dalšími partnery, kteří věnují ceny do soutěže, jsou České dráhy, ekofarma Chadimův mlýn, výrobce biopotravin Biopekárna Zemanka, výrobce biočajů a koření Sluneční brána, výrobci certifikované biokosmetiky a přírodní kosmetiky Nobilis Tilia a Tierra Verde a také prodejce biopotravin společnost ISWARI.

Více informací o soutěži je k dispozici na stránkách www.ekobiorodina.cz.

Třídíte ve vaší rodině odpad? Je vaše domácnost ekologická? Chodíte na farmářské trhy? Kupujete bio výrobky? Vědí vaše děti, co to je bio?Vaříte zdravě a víte co je pro organismus dobré a co naopak? Chodíte do přírody a povídáte si o její ochraně? Slyšeli jste o výrobcích fair trade? Umíte vysvětlit, co to znamená? Umíte si doma vyrobit něco z recyklovatelných materiálů? Žijete na statku a snažíte se celé rodině vštěpovat důležitost kontaktu s přírodou? Zajímáte se o způsob života na této planetě? Chcete dát o svém způsobu života vědět i ostatním? Pokud je jen něco z toho pravda, tak to všechno nějak umělecky ztvárněte!

 

Hodnocení 


Hodnoťte známkou jako ve škole.
Výborný = 1

Pokud chcete diskutovat, musíte být registrován a přihlášen

Přihlášení
Uživatel:
Heslo:
Nejste registrovanými uživateli? Zaregistrujte se nyní a využívejte všech výhod Bio-info. Pro odběr zpravodaje, hodnocení článků, diskutování ve fóru a další funkce je vyžadovaná registrace.
 

ZPRAVODAJ

BIOINFO.pngPravidelné zasílání nejnovějších zpráv přímo do vaší e-mailové schránky. Zpravodaj Bio-info - neunikne vám nic zajímavého. Objednejte zdarma ještě dnes.

button_objednat.png

 

Anketa

Jaká kupujete vejce?
Biovejce ("0") 31%
Z volného výběhu ("1") 38%
Z hal na podestýlce ("2") 16%
Z klecových chovů ("3") 3%
Je mi to jedno 10%

 Kalendář akcí

lft 2020 rgt
lft září rgt
Po Út St Čt So Ne
36   1 2 3 4 5 6
37 7 8 9 10 11 12 13
38 14 15 16 17 18 19 20
39 21 22 23 24 25 26 27
40 28 29 30        
 
Přidat akci

Poslední příspěvky

Tom Václavík: Dobrý den, Patricie, články zveřejňuji, jakmile je dostanu.
Měsíc v klecd Poslaneckou sněmovnou, lidé se zavřou se sochami slepic,
patricie: tradiční bolístka tohoto webu, patnáctého se dozvídáme, co bude...
Měsíc v klecd Poslaneckou sněmovnou, lidé se zavřou se sochami slepic,
Tom Václavík: Dobrý den, koupíte zde: https://www.organictime.cz/
Novinka - Opalovací péče lavera,
petr: farmáři se vracejí na trh,jen Zlín zatím nic. údajně musí proběhnout...
Farmáři se vracejí na trhy,
Petr Haimann: Jetli je to všechno tak, jak je napsáno, tak je to bezvadné. Mám totiž...
Novinka - Opalovací péče lavera,
Jiri: Souhlasím, že monokultury by měly být věc minulostí. Na druhou stranu...
Co mají pořád všichni s tou pšenicí?,
Tomáš Zeman: Schválně jsem si na ten jejich test pustil. Něco tak stupidního se jen...
Rohlik.cz umí spočítat úsporu času, kilometrů nebo emisí,
Šárka: Paráda, však to ty zplanýrovaný stráně, kde byly monolitické kultury...
Česko #sazibudoucnost. Co člověk – to strom do 5 let,