Retail in Detail/Fresh Food 2012

Retail_in_detail_fresh_121.jpg Retail in Detail/Fresh Food 2012: Zásadní diskuse k nejžhavějšímu tématu maloobchodního trhu proběhne 23.5.2012.  

Rok po velmi úspěšné konferenci na téma čerstvých potravin v maloobchodě se chystá její druhý ročník. Retail in Detail s podtitulem Fresh Food 2012 se uskuteční 23.5. v hotelu Olympik Artemis v Praze a přinese diskusi klíčových hráčů na našem trhu. Jejím cílem je dobrat se k závěrům, co mohou obchodníci, výrobci i státní orgány udělat pro zlepšení kvality nabízených čerstvých potravin v ČR.

Účastníci loňského ročníku konference Retail in Detail/Fresh Food se, vyjádřeno slovy jednoho z přítomných manažerů, shodli, že to „bylo užitečné setkání, ukazující stav branže, kterou ještě čeká hodně práce.“ Nyní, s odstupem roku, se tento výrok jeví jako vskutku vizionářský. Jen stěží bychom hledali jiný segment trhu, na kterém doslova explodují problémy prakticky každý den. Prošlé potraviny, extrémní růst cen, průmyslová sůl v importovaných potravinách, absence masa v uzeninách, Velikonoce bez vajec.... Rovněž interpretace toho, co na nás média v souvislosti s prodejem čerstvých potravin letos chrlí, je velmi dramatická. Mezi nakupujícími i experty se lze setkat i s dosti extrémními názory od „konečně se někdo začal starat o ochranu spotřebitele“ až po „politici se snaží odklonit pozornost od svých skandálů a tak generují nová zástupná témata...“.

Nepochybně nastala ta správná chvíle sednout si společně k jednomu stolu a v klidu, ale velmi důrazně prodiskutovat, kam jsme se dostali a zejména, jak z toho ven. Jedinečnou šancí pro diskusi tohoto typu je letošní ročník konference Retail in Detail/Fresh Food, pořádaný společností Blue Events ve spolupráci se Svazem obchodu a cestovního ruchu ČR dne 23.5.2012 v pražském hotelu Olympik Artemis.

Účast na konferenci již přislíbilo vedení Ministerstva zemědělství ČR a České zemědělské a potravinářské inspekce. Obchodníky vedené prezidentem svazu obchodu Zdeňkem Juračkou bude reprezentovat i vedení klíčových řetězců, přizváni byli samozřejmě i hlavní zástupci výrobců a dodavatelů čerstvých potravin. Na konferenci nebudou chybět ani hlavní aktéři trhu čerstvých potravin – nakupující. Jejich postoje bude prostřednictvím zcela nového výzkumu nákupních zvyklostí domácností, vybavených k tomuto účelu skenery, zastupovat agentura GfK Czech.

Nenechte si ujít tuto možnost podílet se osobně na vysoce aktuální diskusi. Dejte si již dnes termín konference do kalendáře a sledujte informace o přípravě programu na www.retailindetail.cz/freshfood.

 

Hodnocení 


Hodnoťte známkou jako ve škole.
Výborný = 1

Pokud chcete diskutovat, musíte být registrován a přihlášen

Přihlášení
Uživatel:
Heslo:
Nejste registrovanými uživateli? Zaregistrujte se nyní a využívejte všech výhod Bio-info. Pro odběr zpravodaje, hodnocení článků, diskutování ve fóru a další funkce je vyžadovaná registrace.
 

ZPRAVODAJ

BIOINFO.pngPravidelné zasílání nejnovějších zpráv přímo do vaší e-mailové schránky. Zpravodaj Bio-info - neunikne vám nic zajímavého. Objednejte zdarma ještě dnes.

button_objednat.png

 

Anketa

Jaká kupujete vejce?
Biovejce ("0") 31%
Z volného výběhu ("1") 38%
Z hal na podestýlce ("2") 16%
Z klecových chovů ("3") 3%
Je mi to jedno 10%

 Kalendář akcí

lft 2020 rgt
lft září rgt
Po Út St Čt So Ne
36   1 2 3 4 5 6
37 7 8 9 10 11 12 13
38 14 15 16 17 18 19 20
39 21 22 23 24 25 26 27
40 28 29 30        
 
Přidat akci

Poslední příspěvky

Tom Václavík: Dobrý den, Patricie, články zveřejňuji, jakmile je dostanu.
Měsíc v klecd Poslaneckou sněmovnou, lidé se zavřou se sochami slepic,
patricie: tradiční bolístka tohoto webu, patnáctého se dozvídáme, co bude...
Měsíc v klecd Poslaneckou sněmovnou, lidé se zavřou se sochami slepic,
Tom Václavík: Dobrý den, koupíte zde: https://www.organictime.cz/
Novinka - Opalovací péče lavera,
petr: farmáři se vracejí na trh,jen Zlín zatím nic. údajně musí proběhnout...
Farmáři se vracejí na trhy,
Petr Haimann: Jetli je to všechno tak, jak je napsáno, tak je to bezvadné. Mám totiž...
Novinka - Opalovací péče lavera,
Jiri: Souhlasím, že monokultury by měly být věc minulostí. Na druhou stranu...
Co mají pořád všichni s tou pšenicí?,
Tomáš Zeman: Schválně jsem si na ten jejich test pustil. Něco tak stupidního se jen...
Rohlik.cz umí spočítat úsporu času, kilometrů nebo emisí,
Šárka: Paráda, však to ty zplanýrovaný stráně, kde byly monolitické kultury...
Česko #sazibudoucnost. Co člověk – to strom do 5 let,