Přírodnější a zcela přírodní barvení vlasů

illipe_maslo2.jpg Dopřejte svým vlasům všechnu krásu přírody!   

Běžné oxidační barvy odebírají z vlasu váš pigment a nahrazují ho syntetickým, často získávaným z ropy. Pokud víte, že si barvíte vlasy do teplejších odstínů a nehodláte zesvětlovat, klidně si vyberte nějakou rostlinnou barvu, která je k vašim vlasům zcela šetrná a ještě je vyživí.

Hcolor.jpgChemické jen částečně

Hairwonder_p____rodn___permanentn___barva_s_pod__lem_organick__ch_slo__ek_295K__2.jpgNa českém trhu najdete asi pět značek, které se pyšní přívlastkem přírodní barvy na vlasy. Nemají většinou žádnou certifikaci, protože obsahují některé chemické látky. Důležitá je ovšem absence těch nejtoxičtějších látek a co nejvyšší obsah organických a pečujících složek.  

Tak zvaně přírodními barvami na vlasy dosáhnete celkem bez problémů i blond odstínů. V několika českých kadeřnictvích jsou dostupné italské značky Rolland a Philip Martin´s, šetrné barvy má také značka Paul Mitchell či luxusní Sebastian – všechny tyto barvy jsou ve větší či menší míře bez škodlivin, především ale neobsahují amoniak, čili při nanášení nečpí. 

Naturtint_Permanentn___p____rodn___barva_odst__n_P__enice.jpgNejlepší a nejhlubší zkušenosti máme se značkou Rolland, její melíry jsou bezkonkurenční a značka má zároveň standardy pro salony, které chtějí fungovat v ekologické rovině, a může vašemu salonu udělit certifikaci.

Na doma si pak můžete pořídit šetrné permanentní/dlouhotrvající barvy několika značek, které jsou dostupné v poměrně široké škále odstínů. Italské barvy na olejové bázi Color Erbe bez čpavku, nanoxynolu a resorcinu stojí okolo 250 Kč, v podobné kvalitě a cenové relaci, ale už ne na olejové bázi jsou domácí barvy Naturtint, Hairwonder a HennaPlus. V lékárnách se v poslední době objevily také stojany s barvami Color Soin, takže výběr už je skutečně široký.

Mezistupněm mezi přírodní permanentní barvou a čistě rostlinnou práškovou barvou jsou přelivy, neboli dočasné a vymývající se krémové barvy, které v Čechách najdete u značek Henné Color a HennaPlus. Dobré rady k barvení v domácím prostředí si můžete přečíst zde.

Čistě rostlinné barvy v prášku i v krému

Naprosto nejšetrnější variantou jsou pak rostlinné práškové barvy a hena. Kvalitní rostlinné práškové barvy najdete v Čechách u značek Khadi, Logona, Lush, Henné Color, HennaPlus a Sante.

Logona_kr__mov___barvy.jpgU práškových rostlinných barev je důležité vědět, jakým způsobem se zachovají na vašich vlasech. Předně nezakryjí šediny, spíše je přirozeně překrývají. Pokud šediny chcete zakrýt, musíte vlas předpigmentovat třeba tmavě hnědou a pak následně použít vaši zvolenou barvu. Rostlinné barvy se do vlasu nevpíjejí, nijak ho nenarušují, fungují tak, že ho obalují. Zpočátku jsou nutné třeba i tři aplikace, aby rostlinné barvivo obalilo vlas dostatečně. Můžete je v zásadě použít i na chemicky barvené vlasy, ale bezpodmínečně musíte barvu zkusit na jednom skrytém prameni, abyste zjistili reakci – se zesvětlenými vlasy totiž nemusí být nejlepší.

Novinkou na českém trhu jsou rostlinné barvy pro snadné nanášení v krému, které před několika lety představila Logona a nyní přišla s pěti novými odstíny i mladistvá značka přírodní kosmetiky, Sante.  

Sante_barva_na_vlasy_467Kc_biobeauty_cz.jpgSANTE krémová barva obsahuje ty nejlepší přírodní ingredience jako je namletá kůra stromů, byliny, hena či ovoce se schopností obarvovat vlas. Všechny tyto ingredience však vlasy nejen barví, ale také o ně důkladně pečují a dodávají jim ochranu před nežádoucími vlivy z okolí. Výsledný barevný efekt je souborem původní barvy, stavu vašich vlasů a péče, kterou jim běžně věnujete. Sante krémové barvy mají certifikaci Natrue, neobsahují peroxid, amoniak či jiné chemické ingredience, jako jsou syntetická barviva, vůně a konzervanty. Není testována na zvířatech a stojí okolo 470 Kč.

Článek připravila Andrea Mouaddab Vémolová.

Hodnocení 


Hodnoťte známkou jako ve škole.
Výborný = 1

Pokud chcete diskutovat, musíte být registrován a přihlášen

Přihlášení
Uživatel:
Heslo:
Nejste registrovanými uživateli? Zaregistrujte se nyní a využívejte všech výhod Bio-info. Pro odběr zpravodaje, hodnocení článků, diskutování ve fóru a další funkce je vyžadovaná registrace.
 

ZPRAVODAJ

BIOINFO.pngPravidelné zasílání nejnovějších zpráv přímo do vaší e-mailové schránky. Zpravodaj Bio-info - neunikne vám nic zajímavého. Objednejte zdarma ještě dnes.

button_objednat.png

 

Anketa

Dáváte přednost nákupu biopotravin ve specializovaných prodejnách nebo v supermarketu?
V bioprodejně 21%
V prodejně zdravé výživy 23%
V super nebo hypermarketu 5%
Biopotraviny nekupuji 49%

 Kalendář akcí

lft 2018 rgt
lft leden rgt
Po Út St Čt So Ne
1 1 2 3 4 5 6 7
2 8 9 10 11 12 13 14
3 15 16 17 18 19 20 21
4 22 23 24 25 26 27 28
5 29 30 31        
 
Přidat akci

Poslední příspěvky

Martina24: Toto sú zaujímavé postrehy...
Studie: ekologické hospodaření snižuje vliv zemědělství na klimatické změny,
Karolina: Skvělý nápad, jak zabránit klíčení a to bez použití chemie!...
Ekologická revoluce ve skladování brambor,
Vlastimil: Chci objednat husu asi 4-5 kg na Svatého Martina. Jak ji mohu objednat?...
Je libo domácí svatomartinskou husu nebo kachnu?,
Roman: druhým rokem dělám právě prevenci ohledně varroa. A to tím že vždy...
Šance pro včely. Konec syntetickým akaricidům ve včelaření!,
Monika: Dobrý den,krásně jste to shrnul,sepsal.Ani nevím kdy jsem prvně vyprala...
O eko praní trochu jinak – aneb prát eko je někdy fuška,
David: Dobrý den přátelé, chtěl bych poprosit VÁS Odpovědět na několik...
Jak výživa zvířat ovlivní chuť a kvalitu produktu?,
marie: Mám k tomuto dotaz:jsem na biofarmě v horách,v zimě krmeny krávy pouze...
Jak výživa zvířat ovlivní chuť a kvalitu produktu?,
jana: Pokud tam není napsáno co ta značka znamená, dá se to dohledat na webu....
O eko praní trochu jinak – aneb prát eko je někdy fuška,