Péče o pleť v zimě pomocí pleťových olejů

Country_life_logo_2016150.jpg Jak pečovat o namáhanou a vysušovanou pokožku v zimě? Pleťové oleje jsou stoprocentně přírodní, pleť ochrání, vyživí a cenově jsou velmi příznivé.  

V zimě je naše pokožka vystavována mrazivému vzduchu venku a suchému vzduchu ve vytápěných místnostech. Tato kombinace pokožku namáhá a vysušuje. Při nízkých teplotách také naše kůže produkuje méně mazu, což situaci nenapomáhá. Proto můžeme v zimě i u jinak bezproblémové pleti pozorovat suché šupinky, pociťovat pnutí pokožky nebo objevit popraskané podkožní žilky. 

Pokud chceme svojí pokožce pomoci čelit zimním živlům, je přesně ten správný čas obrátit se na sílu přírody. Na zimní péči o pleť jsou ideální zastudena lisované bio pleťové oleje.


Countrylife_oleje_zima_445.jpgCo jsou pleťové oleje?

Pleťové oleje jsou jednoduše rostlinné oleje, které můžeme použít v péči o pleť. Rostlinné oleje jsou složené z molekul, které vypadají trochu jako písmeno E. Svislou část představuje látka zvaná glycerol a tři vlající nožičky jsou tři mastné kyseliny (mononasycené, nasycené a nenasycené). Oleje dále obsahují vitaminy a antioxidanty a další látky v různém poměru podle toho, o jaký druh oleje se jedná.

Glycerol pomáhá pleť hydratovat, což je v zimě velmi důležité kvůli zmíněnému vysušování pleti mrazem a suchým vzduchem. Mastné kyseliny jsou zase jedničkou pro regeneraci pleti. Všechny rostlinné oleje obsahují glycerol a mastné kyseliny a jsou proto pro péči o pleť vhodné.

Které oleje jsou pro péči o pleť v zimě nejvhodnější?

Existuje několik olejů, které jsou vysloveně ideální pro zimní péči o pleť, jelikož obsahují správný poměr mastných kyselin a vitaminů, které působí jako antioxidanty a jsou schopny pleť do hloubky vyživit. Jedničkami pro péči o pleť v zimě jsou podle nás mandlový, avokádový a arganový olej.

Mandlový olej

Mandlový olej se získává lisováním semen mandloně, dřeviny s bílým až lehce růžovým květem, která se v současnosti pěstuje hlavně ve Středozemí. Mandlový olej obsahuje vitaminy A, E, F a mnoho minerálů, např. draslík, vápník a hořčík, které pleti v zimě zajistí kvalitní regeneraci a výživu.

Mandlový olej je díky svému složení jedním z nejoblíbenějších olejů při péči o pokožku, bez obav jej lze v zimě použít na jakoukoliv pleť včetně pleti miminek.

Countrylife_oleje_argan_zima445.jpgAvokádový olej

Avokádový olej se získává lisováním nebo odstřeďováním rozemletých plodů hruškovice americké, která se v současnosti pěstuje v teplých oblastech všech kontinentů. Avokádový olej obsahuje vitaminy A, C, E, D, B6 a celou řadu minerálů, např. hořčík, draslík nebo fosfor a železo a je velmi vhodný na vysušenou pleť.

Je skvělou volbou pro ošetření pokožky, která byla vystavena slunci, větru a mrazu.

Countrylife_oleje_avokado_445.jpgArganový olej

Arganový olej se lisuje z plodů stromu argánie trnité, rostoucí na jediném místě na světě v jihozápadním Maroku. V současnosti je jedním z nejdražších a nejcennějších olejů používaných v kosmetice, obsahuje totiž opravdu vysoké procento účinných látek hlavně vitaminu E (dále potom vitamin A, F, karoteny, tokoferoly). Arganový olej velmi intenzivně zvláčňuje (díky množství vitamínu F) a hloubkově regeneruje.

Pro normální nebo smíšenou pleť může být za běžných okolností až příliš výživný, do mrazivého počasí je ale ideální. Arganový olej je v současnosti podle nás nejúčinnějším oleje pro ošetření pokožky v mrazivém počasí.

Jak pleťové oleje správně aplikovat?

Všechny rostlinné oleje můžeme na pleť aplikovat následujícími způsoby:

  • Naneste pár kapek na vlhkou kůži (vždy nanášejte na vlhkou kůži, pokud jej nanesete na pleť suchou, může zůstat ležet na pleti a nevstřebá se).
  • Smíchejte pár kapek oleje v dlani s trochou vody a naneste na pokožku.
  • Nakapejte pár kapek do vašeho oblíbeného přírodního krému nebo balzámu (na jedno ošetření obličeje stačí 2–5 kapek).

Balzám z bambuckého másla a arganového oleje

Pokud vás pleťové oleje nadchly, ale přece jen byste je měli rádi k dispozici v klasické formě balzámu, na zimu určitě doporučujeme balzám z bambuckého másla a arganového oleje. Bambucké máslo (karité) je rostlinný tuk, který je bohatý na mastné kyseliny a vitaminy (A, D, E, F), a sám o sobě poskytuje pleti výživu a regeneraci. V kombinaci s arganovým olejem je skvělý do zimního počasí, takovýto balzám doporučujeme nanést na pleť, pokud se chystáte na dlouhé zimní procházky anebo třeba na běžky.

Doporučení k výběru pleťových olejů

Pokud vás pleťové oleje oslovily a přemýšlíte, že si mandlový, avokádový nebo arganový olej pořídíte, je to skvělé. V obchodech se dají koupit různé druhy rostlinných olejů, pro péči o pleť vždy vybírejte ty za studena lisované a v biokvalitě. Ořechy, semínka a další plody, ze kterých se oleje vyrábějí, pocházejí z rostlin, které mohly být chemicky ošetřeny stejně jako jakékoli jiné plodiny konvenčního zemědělství.

My využíváme oleje Emma Noël, které splňují všechna tato kritéria, a navíc pocházejí z konkrétního a důvěryhodného zdroje. Jde o biooleje, které ve své lisovně na jihu Francie vyrábí rodinná firma Émile Noël.

Kde koupíte?

 

 

ZPRAVODAJ

BIOINFO.pngPravidelné zasílání nejnovějších zpráv přímo do vaší e-mailové schránky. Zpravodaj Bio-info - neunikne vám nic zajímavého. Objednejte zdarma ještě dnes.

button_objednat.png

 

Anketa

Jaká kupujete vejce?
Biovejce ("0") 31%
Z volného výběhu ("1") 38%
Z hal na podestýlce ("2") 16%
Z klecových chovů ("3") 3%
Je mi to jedno 10%

 Kalendář akcí

lft 2020 rgt
lft duben rgt
Po Út St Čt So Ne
14     1 2 3 4 5
15 6 7 8 9 10 11 12
16 13 14 15 16 17 18 19
17 20 21 22 23 24 25 26
18 27 28 29 30      
 
Přidat akci

Poslední příspěvky

Jiri: Souhlasím, že monokultury by měly být věc minulostí. Na druhou stranu...
Co mají pořád všichni s tou pšenicí?,
Kuba: lehátko [url=http://www.seznam.cz]seznam[/url] https://www.seznam.cz/...
Lidl již prodal 10 milionů porcí fair trade kávy,
Tomáš Zeman: Schválně jsem si na ten jejich test pustil. Něco tak stupidního se jen...
Rohlik.cz umí spočítat úsporu času, kilometrů nebo emisí,
Šárka: Paráda, však to ty zplanýrovaný stráně, kde byly monolitické kultury...
Česko #sazibudoucnost. Co člověk – to strom do 5 let,
dyyl: Velmi dobré informace! --- gastromania.cz/chladici-a-mrazici-technika.html
V centru Prahy otevřel obchod Minimum Waste,
dyyl: Mám zájem!
Bělokarpatský biojarmark opět na Ozvěnách Horňácka,
Miloš: Vzali v úvahu i ekologickou zátěž při výrobě a používání...
Nová studie: ekologické zemědělství chrání klima,
Eliska: Dobrý den, chtěla jsem se zeptat, o které město (pozice manažera...
Společnost Country Life přijme manažera e-shopu,