Na Hrad Bouzov ,,táhnou” evropští stavitelé ze slaměných balíků

esbg_logo_10.jpg Poslední týden v srpnu se na Bouzovsku uskuteční sedmý ročník Evropského setkání stavitelů ze slaměných balíků (ESBG 2011), které je ústřední evropskou událostí pro všechny slaměné stavitele, architekty, stavaře, vědce, vyučující i žáky, a je organizováno každým druhým rokem.  

Součástí ESBG bude jednodenní konference, která kromě účastníků ESBG bude přístupná i dalším zájemcům z české veřejnosti a bude simultánně tlumočená do češtiny. Tečkou programu bude koncert irské hudební skupiny Poitín na Hradě Bouzově.

Je to jeden z příkladů, jak naše národní dědictví pomáhá k vytvoření mostů mezi minulostí a současností, když srovnáme náš kamenný hrad s tímto moderním přístupem ke stavitelství  nízkoenergetických domů z přírodních materiálů,” říká kastelánka Zuzana Šulcová z Národního památkového ústavu.

Letošní setkání ESBG proběhne od úterý 23. do soboty 27. srpna v Centru přírodního stavitelství Permalot v Podolí u Bouzova. Hlavní program setkání je přístupný pouze registrovaným účastníkům, nicméně páteční konference je určena široké veřejnosti. Zkušení evropští stavitelé na ní představí témata související se vzděláváním, výzkumem a podnikáním v moderním nízkoenergetickém stavitelství.

První obecní stavba ze slaměných balíků v České republice

V rámci setkání a ve spolupráci s Obecním úřadem Bouzov se uskuteční stavba autobusové zastávky z přírodních materiálů (dřevěná konstrukce, slaměné balíky, hliněné omítky a zelená střecha). Do výstavby se spolu s mezinárodními staviteli z 22 různých zemí bude moci zapojit i místní mládež.

Navštivte slaměné domy

Poslední srpnovou neděli se uskuteční den otevřených dveří v obytných slaměných domech po celé České republice jako jedna z doplňkových akcí ESBG. Organizátor akce Jan Froněk k tomu dodává: “Těší nás, že můžeme nabídnout tolik rozličných příkladů domů ze slaměných balíků po celé zemi. Již teď víme o řadě dalších budov, které čekají na vydání stavebního povolení nebo jsou rozestavěny, a tak doufáme, že se tato akce bude každoročně opakovat a rozrůstat.” Pokud chcete zažít atmosféru slaměného domu, pak si můžete jednoduše vybrat z nabídky 16 domů na stránkách www.slamenestavitelstvi.cz. Tamtéž najdete forum pro zájemce o větší vhled do slaměného stavitelství.

E-Kohabit

Po páteční konferenci a koncertu a před dnem otevřených dveří bude ještě možné navštívit sobotní veletrh E-kohabitat (27.8.), který bude probíhat v Permalotu (Podolí u Bouzova) spolu s každoroční Oslavou přírodního stavitelství. Návštěvníci se mohou těšit na zajímavé praktické workshopy, na ukázky technik přírodního stavitelství a spotřební eko-produkty od ekologických stavebních materiálů přes bavlněné plenky, domácí farmářské a kosmetické produkty. Tato akce se koná ve stejný termín jako populární výroční „Balóny nad hradem“, které pořádá Hanácká kyselka pro celé rodiny.

Podrobný program a aktuální informace o celém ESBG včetně doprovodných akcí lze najít na: www.slamenestavitelstvi.cz


 

Hodnocení 


Hodnoťte známkou jako ve škole.
Výborný = 1

Pokud chcete diskutovat, musíte být registrován a přihlášen

Přihlášení
Uživatel:
Heslo:
Nejste registrovanými uživateli? Zaregistrujte se nyní a využívejte všech výhod Bio-info. Pro odběr zpravodaje, hodnocení článků, diskutování ve fóru a další funkce je vyžadovaná registrace.
 

ZPRAVODAJ

BIOINFO.pngPravidelné zasílání nejnovějších zpráv přímo do vaší e-mailové schránky. Zpravodaj Bio-info - neunikne vám nic zajímavého. Objednejte zdarma ještě dnes.

button_objednat.png

 

Anketa

Jaká kupujete vejce?
Biovejce ("0") 31%
Z volného výběhu ("1") 38%
Z hal na podestýlce ("2") 16%
Z klecových chovů ("3") 3%
Je mi to jedno 10%

 Kalendář akcí

lft 2020 rgt
lft září rgt
Po Út St Čt So Ne
36   1 2 3 4 5 6
37 7 8 9 10 11 12 13
38 14 15 16 17 18 19 20
39 21 22 23 24 25 26 27
40 28 29 30        
 
Přidat akci

Poslední příspěvky

Tom Václavík: Dobrý den, Patricie, články zveřejňuji, jakmile je dostanu.
Měsíc v klecd Poslaneckou sněmovnou, lidé se zavřou se sochami slepic,
patricie: tradiční bolístka tohoto webu, patnáctého se dozvídáme, co bude...
Měsíc v klecd Poslaneckou sněmovnou, lidé se zavřou se sochami slepic,
Tom Václavík: Dobrý den, koupíte zde: https://www.organictime.cz/
Novinka - Opalovací péče lavera,
petr: farmáři se vracejí na trh,jen Zlín zatím nic. údajně musí proběhnout...
Farmáři se vracejí na trhy,
Petr Haimann: Jetli je to všechno tak, jak je napsáno, tak je to bezvadné. Mám totiž...
Novinka - Opalovací péče lavera,
Jiri: Souhlasím, že monokultury by měly být věc minulostí. Na druhou stranu...
Co mají pořád všichni s tou pšenicí?,
Tomáš Zeman: Schválně jsem si na ten jejich test pustil. Něco tak stupidního se jen...
Rohlik.cz umí spočítat úsporu času, kilometrů nebo emisí,
Šárka: Paráda, však to ty zplanýrovaný stráně, kde byly monolitické kultury...
Česko #sazibudoucnost. Co člověk – to strom do 5 let,