Městské zahrady jako jarní inspirace

Festival_evolution_LOGO_2014110.jpg Prahu tento víkend opět rozhýbe téma městského pěstování a kompostování, vše zahájí panelová diskuze v rámci festivalu Evolution již tento pátek 11. dubna odpoledne.   

Na ní se představí zajímavé osobnosti městského zahradničení, aby spolu diskutovaly témata spojená s fenoménem městských zahrad, hledání možnosti spolupráce a financování. Celý víkend se ponese v duchu inspirace a praktických rad, které poskytnou odborníci za kompostování a pěstování.

Monika Rohlenová z Ulitýho záhonu, Kristina Papoušková za Komunitní zahradu ZEBRA, Bára Jirková z KZ Kuchyňka a Tomáš Hodek za  Šárynku, to jsou hvězdy páteční panelové diskuze, které v pátek v 16 hodin začnou společně pod vedením Kristiny Regalové z KOKOZA, o. p. s. otevírat témata týkající se kompostování, městských  a komunitních zahrad, ziskovosti projektů nebo možnosti spolupráce. V neposlední řadě se podělí i o vlastní vize do budoucnosti celého tématu.

Veletrh_Evolution_KOKOZA_2013_445.jpgŽe se jedná o profesionály, kterým to myslí hlavou i srdcem si buďte jisti:  "Bez zahrady už si život neumím představit. Podařilo se mi dostat na starost zahradu ve vnitrobloku na Vinohradech a jsem štěstím bez sebe. Baví mě to, protože ráda pracuji s přírodou, dotýkám se jí, pozoruji, je to pro mě relax. Velkou motivací je pro mě čistá zelenina, kterou si můžu vypěstovat. Něco, za co v bioobchodě zaplatíte dvě stovky, máte celé léto průběžně a za nesrovnatelnou cenu. V mém případě hlavně různé saláty, zelené trvalky, které se dají jíst celý rok. Zdravé potraviny jsou dneska luxus, ale osázet klidně i ve městě zelený kus země, až takový luxus být nemusí!", popisuje svůj vztah k tématu Linda Klvaňová z  KOKOZA, o. p. s., která připravila letošní interaktivní městskou zahradu na festivalu Evolution.

Veletrh_Evolution_KOKOZA_2013.jpgV průběhu celého výstavního víkendu můžou návštěvníci městské zahrady na festivalu načerpat inspiraci, získat kontakty i odborné rady a aktuální novinky ze světa městských zahrad, pěstování nebo kompostování v městském prostředí. Dámy z Green Garden poradí kdy a jak sázet , tradiční a osvědčený partner, rodinná forma Plastia se postará o funkční a přitom esteticky zajímavé nádoby, Agro Natura představí šetrné ochranné a podpůrné prostředky pro rostliny pěstované ve městě a JRK ukáže, jaký kompostér se hodí do městské zahrady úplně nejlépe a přidá praktické rady, jak ho nejlépe využít.

Hodnocení 


Hodnoťte známkou jako ve škole.
Výborný = 1

Pokud chcete diskutovat, musíte být registrován a přihlášen

Přihlášení
Uživatel:
Heslo:
Nejste registrovanými uživateli? Zaregistrujte se nyní a využívejte všech výhod Bio-info. Pro odběr zpravodaje, hodnocení článků, diskutování ve fóru a další funkce je vyžadovaná registrace.
 

ZPRAVODAJ

BIOINFO.pngPravidelné zasílání nejnovějších zpráv přímo do vaší e-mailové schránky. Zpravodaj Bio-info - neunikne vám nic zajímavého. Objednejte zdarma ještě dnes.

button_objednat.png

 

Anketa

Jaká kupujete vejce?
Biovejce ("0") 31%
Z volného výběhu ("1") 38%
Z hal na podestýlce ("2") 16%
Z klecových chovů ("3") 3%
Je mi to jedno 10%

 Kalendář akcí

lft 2020 rgt
lft září rgt
Po Út St Čt So Ne
36   1 2 3 4 5 6
37 7 8 9 10 11 12 13
38 14 15 16 17 18 19 20
39 21 22 23 24 25 26 27
40 28 29 30        
 
Přidat akci

Poslední příspěvky

Tom Václavík: Dobrý den, Patricie, články zveřejňuji, jakmile je dostanu.
Měsíc v klecd Poslaneckou sněmovnou, lidé se zavřou se sochami slepic,
patricie: tradiční bolístka tohoto webu, patnáctého se dozvídáme, co bude...
Měsíc v klecd Poslaneckou sněmovnou, lidé se zavřou se sochami slepic,
Tom Václavík: Dobrý den, koupíte zde: https://www.organictime.cz/
Novinka - Opalovací péče lavera,
petr: farmáři se vracejí na trh,jen Zlín zatím nic. údajně musí proběhnout...
Farmáři se vracejí na trhy,
Petr Haimann: Jetli je to všechno tak, jak je napsáno, tak je to bezvadné. Mám totiž...
Novinka - Opalovací péče lavera,
Jiri: Souhlasím, že monokultury by měly být věc minulostí. Na druhou stranu...
Co mají pořád všichni s tou pšenicí?,
Tomáš Zeman: Schválně jsem si na ten jejich test pustil. Něco tak stupidního se jen...
Rohlik.cz umí spočítat úsporu času, kilometrů nebo emisí,
Šárka: Paráda, však to ty zplanýrovaný stráně, kde byly monolitické kultury...
Česko #sazibudoucnost. Co člověk – to strom do 5 let,