Městské zahrady jako jarní inspirace

Festival_evolution_LOGO_2014110.jpg Prahu tento víkend opět rozhýbe téma městského pěstování a kompostování, vše zahájí panelová diskuze v rámci festivalu Evolution již tento pátek 11. dubna odpoledne.   

Na ní se představí zajímavé osobnosti městského zahradničení, aby spolu diskutovaly témata spojená s fenoménem městských zahrad, hledání možnosti spolupráce a financování. Celý víkend se ponese v duchu inspirace a praktických rad, které poskytnou odborníci za kompostování a pěstování.

Monika Rohlenová z Ulitýho záhonu, Kristina Papoušková za Komunitní zahradu ZEBRA, Bára Jirková z KZ Kuchyňka a Tomáš Hodek za  Šárynku, to jsou hvězdy páteční panelové diskuze, které v pátek v 16 hodin začnou společně pod vedením Kristiny Regalové z KOKOZA, o. p. s. otevírat témata týkající se kompostování, městských  a komunitních zahrad, ziskovosti projektů nebo možnosti spolupráce. V neposlední řadě se podělí i o vlastní vize do budoucnosti celého tématu.

Veletrh_Evolution_KOKOZA_2013_445.jpgŽe se jedná o profesionály, kterým to myslí hlavou i srdcem si buďte jisti:  "Bez zahrady už si život neumím představit. Podařilo se mi dostat na starost zahradu ve vnitrobloku na Vinohradech a jsem štěstím bez sebe. Baví mě to, protože ráda pracuji s přírodou, dotýkám se jí, pozoruji, je to pro mě relax. Velkou motivací je pro mě čistá zelenina, kterou si můžu vypěstovat. Něco, za co v bioobchodě zaplatíte dvě stovky, máte celé léto průběžně a za nesrovnatelnou cenu. V mém případě hlavně různé saláty, zelené trvalky, které se dají jíst celý rok. Zdravé potraviny jsou dneska luxus, ale osázet klidně i ve městě zelený kus země, až takový luxus být nemusí!", popisuje svůj vztah k tématu Linda Klvaňová z  KOKOZA, o. p. s., která připravila letošní interaktivní městskou zahradu na festivalu Evolution.

Veletrh_Evolution_KOKOZA_2013.jpgV průběhu celého výstavního víkendu můžou návštěvníci městské zahrady na festivalu načerpat inspiraci, získat kontakty i odborné rady a aktuální novinky ze světa městských zahrad, pěstování nebo kompostování v městském prostředí. Dámy z Green Garden poradí kdy a jak sázet , tradiční a osvědčený partner, rodinná forma Plastia se postará o funkční a přitom esteticky zajímavé nádoby, Agro Natura představí šetrné ochranné a podpůrné prostředky pro rostliny pěstované ve městě a JRK ukáže, jaký kompostér se hodí do městské zahrady úplně nejlépe a přidá praktické rady, jak ho nejlépe využít.

Hodnocení 


Hodnoťte známkou jako ve škole.
Výborný = 1

Pokud chcete diskutovat, musíte být registrován a přihlášen

Přihlášení
Uživatel:
Heslo:
Nejste registrovanými uživateli? Zaregistrujte se nyní a využívejte všech výhod Bio-info. Pro odběr zpravodaje, hodnocení článků, diskutování ve fóru a další funkce je vyžadovaná registrace.
 

ZPRAVODAJ

BIOINFO.pngPravidelné zasílání nejnovějších zpráv přímo do vaší e-mailové schránky. Zpravodaj Bio-info - neunikne vám nic zajímavého. Objednejte zdarma ještě dnes.

button_objednat.png

 

Anketa

Jaká kupujete vejce?
Biovejce ("0") 31%
Z volného výběhu ("1") 38%
Z hal na podestýlce ("2") 16%
Z klecových chovů ("3") 3%
Je mi to jedno 10%

 Kalendář akcí

lft 2019 rgt
lft říjen rgt
Po Út St Čt So Ne
40   1 2 3 4 5 6
41 7 8 9 10 11 12 13
42 14 15 16 17 18 19 20
43 21 22 23 24 25 26 27
44 28 29 30 31      
 
Přidat akci

Poslední příspěvky

Šárka: Paráda, však to ty zplanýrovaný stráně, kde byly monolitické kultury...
Česko #sazibudoucnost. Co člověk – to strom do 5 let,
dyyl: Velmi dobré informace! --- gastromania.cz/chladici-a-mrazici-technika.html
V centru Prahy otevřel obchod Minimum Waste,
dyyl: Mám zájem!
Bělokarpatský biojarmark opět na Ozvěnách Horňácka,
Miloš: Vzali v úvahu i ekologickou zátěž při výrobě a používání...
Nová studie: ekologické zemědělství chrání klima,
Eliska: Dobrý den, chtěla jsem se zeptat, o které město (pozice manažera...
Společnost Country Life přijme manažera e-shopu,
Daniela: Dobrý deň, som študentkou Vysokej školy ekonomickej v Praze a píšem...
Heřmaňák: první částečně bezobalový farmářský trh v Česku oslavil rok,
patricie: skvělá akce, všem doporučuji několik let ... jen: JE TENTO TÝDEN (ne...
Netradiční filmový festival o jídle Země na talíři již příští týden,
Jana: Dobrý den jsem tu nová, chci se zepta máte někdo zkušenost se značkou...
O eko praní trochu jinak – aneb prát eko je někdy fuška,